Nájdeš nás aj na:

Letenky

Vitaj v klube. Aká je biznis trieda British Airways?

Vitaj v klube. Aká je biznis trieda British Airways?

Darmo by si hľadal na oficiálnej stránke leteckej spoločnosti British Airways výraz „business class“. Dôvodom samozrejme nie je to, že vyššiu prepravnú triedu svojim cestujúcim neponúka. Biznis trieda British Airways dostala výraz „Club“, a v rámci nej rozlišujeme 3 rôzne typy: Club World, Club London City a Club Europe.

Reklama

Ideme sa teraz pozrieť na to, či vyššia úroveň cestovania s britkými národnými aerolíniami do sveta (Club World) naozaj ponúka pocit dôvernosti a bezpečne známeho prostredia – pretože slovo „klub“ v nás evokuje niečo podobné.

Zdroj fotky: https://www.britishairways.com/

V prvom rade, ak máš kúpenú letenku do biznis trieda British Airways, prednostný nástup je samozrejmý, check-in na letisku bude tiež rýchlejší vďaka odbavovaciemu pultu Club World na väčšine letísk. V Londýne, na letiskách Heathrow a Gatwick a v New Yorku na letisku JFK sa môžeš tešiť na rýchle odbavenie na bezpečnostnej kontrole, v Londýne na letisku Heathrow držitelia pasov z krajín mimo EÚ majú výhodu pri prílete.

Biznis trieda British Airways ťa oprávňuje zbaliť si viac  vecí vďaka voľnejšiemu batožinovému limitu. Na palubu si môžeš vziať príručnú batožinu, laptop alebo kabelku, kým v podpalubí budú cestovať tvoje dve ďalšie kufre (2×32 kg).

Zdroj fotky: https://www.britishairways.com/

Ak namiesto nudného čakania v dave na letisku by si si radšej dal šampanské pri jagavom barovom pulte alebo pozerať film v minikine, žiadny problém. Cestujúci biznis triedy majú povolený vstup do salónikov Galleries lounge alebo Terraces lounge.

Sedadlá

British Airways svoje sedadlá v biznis triede opisuje ako pohodlie v štýle „všetko v jednom“: naraz sú tvojím obľúbeným kreslom, tvojou posteľou, jedálenským stolom a tvojou kanceláriou. Minimálne tá posteľ platí, pretože svoje miesto môžeš premeniť na tzv. „full-flat“ posteľ dlhú 183 cm, čiže do úplnej vodorovnej polohy. Sedadlo má tiež plne nastaviteľnú opierku hlavy a bedrovú opierku. Na niektorých letoch to môžu byť dokonca aj 2 metre. Musí však ísť o linku, na ktorej sa cestujúci biznis triedy už môžu tešiť z novej garnitúry s názvom Club Suite, napríklad na niektorých letoch do Toronta alebo Dubaja s novými letúnmi A350 alebo do New Yorku s Boeing 777-kou.

Zdroj fotky: https://www.britishairways.com/
Zdroj fotky: https://www.britishairways.com/

A k sedadlám ešte niečo naviac

Pocit pohodlia majú zvyšovať aj použité materiály: mäkký chránič matracu, perina s luxusným nádychom a poslednou vrstvou komfortu je deka. Nechýba ani komfortný balík, ten je od značky The White Company. Biznis trieda British Airways ti zabezpečí prepychovú starostlivosť o telo aj na zemi: ak lietaš z terminálu 3 a 5 letiska London Heathrow lebo z terminálu 7 letiska New York JFK, máš povolený vstup do wellnessu Elemis.

Zdroj fotky: https://www.britishairways.com/

Zábavný systém obsahuje filmy a seriály, ale poteší aj tých, ktorí počas letu radšej počúvajú hudbu, hrajú sa hry alebo si čítajú e-knihy. Rozptýlenie prichádza cez 12-palcový monitor, a ak máš chuť, tu sa môžeš pozrieť na to, čo konkrétne ti zábavný systém biznis triedy British Airways ponúka.

Zdroj fotky: https://www.britishairways.com/

Jedlo na palube

Samotný dopravca na svojej oficiálnej stránke jedlo na palube v biznis triede zhrnul do nasledovných bodov:

  • pestré trojchodové menu s výdatnými jedlami a výživnými šalátmi,
  • kvalitný sortiment alkoholických a nealkoholických nápojov a kvalitné vína,
  • ručne pražená káva od Union Hand-Roasted Coffee,
  • sklené poháre, krásny porcelánový riad.
Zdroj fotky: https://www.britishairways.com/

Zdroj fotky za nadpisom: https://www.britishairways.com/

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky23 minút dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky1 hodinu dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky2 hodiny dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy2 hodiny dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky3 hodiny dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy3 hodiny dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy3 hodiny dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky5 hodín dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky5 hodín dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky5 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore