Nájdeš nás aj na:

Letenky

Vitaj v klube. Aká je biznis trieda British Airways?

Vitaj v klube. Aká je biznis trieda British Airways?

Darmo by si hľadal na oficiálnej stránke leteckej spoločnosti British Airways výraz „business class“. Dôvodom samozrejme nie je to, že vyššiu prepravnú triedu svojim cestujúcim neponúka. Biznis trieda British Airways dostala výraz „Club“, a v rámci nej rozlišujeme 3 rôzne typy: Club World, Club London City a Club Europe.

Reklama

Ideme sa teraz pozrieť na to, či vyššia úroveň cestovania s britkými národnými aerolíniami do sveta (Club World) naozaj ponúka pocit dôvernosti a bezpečne známeho prostredia – pretože slovo „klub“ v nás evokuje niečo podobné.

Zdroj fotky: https://www.britishairways.com/

V prvom rade, ak máš kúpenú letenku do biznis trieda British Airways, prednostný nástup je samozrejmý, check-in na letisku bude tiež rýchlejší vďaka odbavovaciemu pultu Club World na väčšine letísk. V Londýne, na letiskách Heathrow a Gatwick a v New Yorku na letisku JFK sa môžeš tešiť na rýchle odbavenie na bezpečnostnej kontrole, v Londýne na letisku Heathrow držitelia pasov z krajín mimo EÚ majú výhodu pri prílete.

Biznis trieda British Airways ťa oprávňuje zbaliť si viac  vecí vďaka voľnejšiemu batožinovému limitu. Na palubu si môžeš vziať príručnú batožinu, laptop alebo kabelku, kým v podpalubí budú cestovať tvoje dve ďalšie kufre (2×32 kg).

Zdroj fotky: https://www.britishairways.com/

Ak namiesto nudného čakania v dave na letisku by si si radšej dal šampanské pri jagavom barovom pulte alebo pozerať film v minikine, žiadny problém. Cestujúci biznis triedy majú povolený vstup do salónikov Galleries lounge alebo Terraces lounge.

Sedadlá

British Airways svoje sedadlá v biznis triede opisuje ako pohodlie v štýle „všetko v jednom“: naraz sú tvojím obľúbeným kreslom, tvojou posteľou, jedálenským stolom a tvojou kanceláriou. Minimálne tá posteľ platí, pretože svoje miesto môžeš premeniť na tzv. „full-flat“ posteľ dlhú 183 cm, čiže do úplnej vodorovnej polohy. Sedadlo má tiež plne nastaviteľnú opierku hlavy a bedrovú opierku. Na niektorých letoch to môžu byť dokonca aj 2 metre. Musí však ísť o linku, na ktorej sa cestujúci biznis triedy už môžu tešiť z novej garnitúry s názvom Club Suite, napríklad na niektorých letoch do Toronta alebo Dubaja s novými letúnmi A350 alebo do New Yorku s Boeing 777-kou.

Zdroj fotky: https://www.britishairways.com/
Zdroj fotky: https://www.britishairways.com/

A k sedadlám ešte niečo naviac

Pocit pohodlia majú zvyšovať aj použité materiály: mäkký chránič matracu, perina s luxusným nádychom a poslednou vrstvou komfortu je deka. Nechýba ani komfortný balík, ten je od značky The White Company. Biznis trieda British Airways ti zabezpečí prepychovú starostlivosť o telo aj na zemi: ak lietaš z terminálu 3 a 5 letiska London Heathrow lebo z terminálu 7 letiska New York JFK, máš povolený vstup do wellnessu Elemis.

Zdroj fotky: https://www.britishairways.com/

Zábavný systém obsahuje filmy a seriály, ale poteší aj tých, ktorí počas letu radšej počúvajú hudbu, hrajú sa hry alebo si čítajú e-knihy. Rozptýlenie prichádza cez 12-palcový monitor, a ak máš chuť, tu sa môžeš pozrieť na to, čo konkrétne ti zábavný systém biznis triedy British Airways ponúka.

Zdroj fotky: https://www.britishairways.com/

Jedlo na palube

Samotný dopravca na svojej oficiálnej stránke jedlo na palube v biznis triede zhrnul do nasledovných bodov:

 • pestré trojchodové menu s výdatnými jedlami a výživnými šalátmi,
 • kvalitný sortiment alkoholických a nealkoholických nápojov a kvalitné vína,
 • ručne pražená káva od Union Hand-Roasted Coffee,
 • sklené poháre, krásny porcelánový riad.
Zdroj fotky: https://www.britishairways.com/

Zdroj fotky za nadpisom: https://www.britishairways.com/


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (1 vote)
Komentáre