Nájdeš nás aj na:

Letenky

12 noviniek pre slovenských cestovateľov v roku 2019

Rok 2019 je tu a s ním aj nové cestovateľské výzvy a možnosť plniť si sny. Pozreli sme sa preto na to, aké novinky nás čakajú v tomto roku a zamerali sa najmä na slovenských cestovateľov. Pribudne totiž množstvo nových liniek, ktoré možno zmenia aj tvoje plány na dovolenku či výlet:

Reklama

Najväčšie novinky vo Viedni

Z Viedne do Toronta bez prestupu

Air Canada koncom minulého roka potešila mnohých. Ešte v októbri totiž oznámila, že od 29. apríla 2019 začne prevádzkovať priame lety na trase Viedeň – Toronto. V lete bude táto trasa v ponuke každý deň, v zimnom letovom poriadku 2019/2020 to bude 5-krát do týždna.

Tokio bez prestupu a päťhviezdičkovo

Nedávno sme písali o kvalitách leteckej spoločnosti ANA (All Nippon Airways). Vtedy sme potešili fanúšikov letectva letenkou do Tokia s odletom z Budapešti. Výborná správa však je, že od 17. februára 2019 bude 5* ANA lietať z Tokia do Viedne denne! Na novej linke si budú môcť cestujúci užívať let v lietadle Boeing 787-9 Dreamliner, ktoré má kapacitu 215 miest (z toho 48 miest v business triede a 167 miest v ekonomickej triede).

Dve skvelé novinky Austrian Airlines

Od 29. apríla 2019 pridá letecká spoločnosť Austrian Airlines do svojho portfólia novú diaľkovú destináciu: Montreal. Rakúska letecká spoločnosť bude do kanadskej metropoly lietať po celý rok. V letnom letovom poriadku každý deň, v zimnom letovom poriadku 5-krát do týždna.

Druhou novinkou je obľúbené Kapské mesto – dvakrát do týždna bude lietať do spomínanej Juhoafrickej republiky. Všetko na sedem-sedem-sedmičke (Boeing 777).

Laudamotion pridáva obľúbené destinácie

Spoločnosť Laudamotion, ktorá rok 2018 odštartovala super lacnými letenkami do Európy chystá aj tento rok expanziu. Pridáva celkovo osem nových liniek. Od 1. februára pribudne do letového poriadku Kiev (Boryspil) a Stuttgart, 31. marca pribudne Korfu a Rodos, v apríli Mykonos a koncom mája sa môžeme tešiť na letné hity ako Kréta, Kos a Zakynthos.

Nová linka do Portugalska

Letecká spoločnosť LEVEL, známa svojimi super lacnými letmi zo Španielska do Severnej a Južnej Ameriky pridáva tento rok novú destináciu z Viedne. Bude ňou mimoriadne obľúbené Porto a premávať začne 1. apríla 2019. Snáď to nie je len aprílový žart 🙂

Vitaj, Casablanca

Ak ťa láka Maroko, tento rok ťa poteší nová linka kráľovskej letky Maroka. Royal Air Maroc spúšťajú priame lety z Viedne do Casablancy od 1. apríla 2019.

Istanbul otvorí nové letisko

V Istanbule doteraz fungovali dve letiská, a tak najnovšiemu prischol príznačný názov “tretie”. Letisko veľkosti 76,5 miliónov m² bude k dispozícii najprv pre 19 miliónov cestujúcich, neskôr sa tento počet vyšplhá na 200 miliónov. Obrovská lietadlová veža v tvare tulipánu bude riadiť lietadlá premávajúce na šiestich od seba nezávislých odletových dráhach. Turkish Airlines začnú operovať na letisku oficiálne od 3. marca 2019. Ak teda budeš letieť po tomto dátume do alebo cez Istanbul, môžeš sa tešiť na to, že uvidíš veľkolepé letisko.

Na vínko s Voloteou

Na juhozápad Francúzska budeš môcť po novom cestovať z Viedne leteckou spoločnosťou Volotea. Otvára totiž novú linku Viedeň – Bordeaux. Mesto, ktorého atmosféra je umocnená skvelým vínom bude odteraz cenovo dostupnejšie, Volotea je známa svojimi super lacnými letenkami po celej Európe.

Toskánsko aj Londýn po novom

Pri nízkonákladových spoločnostiach ešte chvíľu zostaneme. Aerolinky Vueling spustia v marci 2019 novú linku do Londýna, čo opäť otvára možnosti pre Slovákov – Londýn je dlhodobo najobľúbenejšou krátkodobou destináciou našincov. V septembri sa k Londýnu pridá Florencia, odkiaľ je to potom už len kúsok do horúceho Toskánska.

Aj Wizz Air má novinky z Viedne

Madrid, Malmö, Miláno (Malpensa), Rejkjavík (Keflavík) a Štokholm (Skavsta). Maďarské nízkonákladové aerolinky prinesú v roku 2019 zatiaľ päť nových liniek, opäť ide o veľmi obľúbené destinácie Slovákov. Kompletná ponuka leteniek Wizz Air z Viedne je dostupná TU.

Novinky z Bratislavy a Košíc

Zatiaľ vieme o dvoch predstavených novinkách na rok 2019 z bratislavského letiska a jednej z košického letiska. Pôjde, ako to už býva zvykom, najmä o letné destinácie.

Ďalší Cyprus v ponuku

Od 1. júna 2019 bude pravidelné lety z Bratislavy do Larnaky s frekvenciou dvakrát týždenne prevádzkovať letecká spoločnosť Cyprus Airways. Nový dopravca na bratislavskom letisku bude hlavné mesto Slovenska spájať s prístavným mestom na juhovýchode Cypru vždy v utorky a v soboty.

Priame lety do Antalye

Letecká spoločnosť SmartWings otvorí na konci mája nové sezónne linky z Bratislavy a Košíc do tureckej Antalye. Doposiaľ sem Smartwings zo Slovenska vysielala len charterové lety. Antalya bude prevádzkovaná od 30. 5. až dvakrát denne a linka Košice – Antalya od 31. 5. až päťkrát týždenne.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (4 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore