Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Historický moment: na nové obrie letisko v Istanbule priletelo prvé lietadlo

Cez víkend obletela internety správa popisujúca historický moment v Turecku. Nie, netýka sa tamojších volieb, ale nového OBROVSKÉHO letiska v Istanbule, ktoré sa pre širšiu verejnosť otvorí už v októbri tohto roku. V Istanbule doteraz fungovali dve letiská, a tak najnovšiemu prischol príznačný názov „tretie“.

Takmer 80 miliónov metrov štvorcových

Názory na letisko sa rôznia – jedny tvrdia, že je zbytočne opulentné, iný zase, že je to pýcha Turecka. Nech je to tak či onak, veľkosť letiska je skutočne pozoruhodná a tak vzhľadom na jeho veľkosť a potenciálnu kapacitu hovoriť o ňom v superlatívoch nie je vôbec prehnané. Letisko veľkosti 76,5 miliónov m² bude k dispozícii najprv pre 19 miliónov cestujúcich, neskôr sa tento počet vyšplhá na 200 miliónov. Obrovská lietadlová veža v tvare tulipánu bude riadiť lietadlá premávajúce na šiestich od seba nezávislých odletových dráhach.

Na letný slnovrat, čiže dňa 21. júna 2018 (minulý týždeň) už pristálo prvé lietadlo na tomto letisku. Ak tipuješ, že išlo o linku Turkish Airlines, tak ťa musíme sklamať. Bolo to lietadlo tureckého prezidenta, Erdogana (Airbus Corporate Jet). Na videách nižšie je zachytené, ako to vyzeralo.

 

Ohodnoť tento článok
Pokračovať v čítaní
1 komentár

1 komentár

  1. Pingback: Turkish Airlines čaká najväčšie sťahovanie v histórii. Stihne ho za 45 hodín!

Radi si prečítame tvoj názor, nechaj nám odkaz!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hore