Nájdeš nás aj na:

Letenky

Turkish Airlines čaká najväčšie sťahovanie v histórii. Stihne ho za 45 hodín!

Istanbul o pár týždňov čaká otvorenie nového, už tretieho letiska. Národný prepravca Turkish Airlines tam plánuje presťahovať svoju základňu z Atatürkovho letiska. Nadšenci letectva si už teraz dátum 29. – 30. októbra veľkými písmenami značia do diára. Podľa predstaviteľov leteckej spoločnosti totiž pôjde o najväčšiu operáciu v histórii letectva. Turkish Airlines na sťahovanie použije 15 000 áut a 5 000 nákladiakov.

Reklama

Zložité sťahovanie si vyžaduje dôsledné plánovanie a prípravu. Kľúčový je preto podľa šéfa spoločnosti tréning. Piloti Turkish Airlines musia pred sťahovaním absolvovať na novom letisku stovky vzlietnutí a pristátí. Poctivá príprava pred dňom D čaká aj ostatných približne 33 000 zamestnancov spoločnosti.

Artzzz | Dreamstime.com

Priestor, ktorý Turkish Airlines na novom letisku dostane, je skutočne veľkorysý. Letecká spoločnosť môže počítať so 664 000 metrami štvorcovými a tiež so špeciálnym salónikom s výmerou 10 tisíc metrov štvorcových.

Ambície nového letiska, ktoré bude ležať na európskej strane Istanbulu, sú mimoriadne odvážne. Po dokončení by sa malo stať rozlohou najväčším letiskom na svete a čo sa týka počtu pasažierov, jedným z troch najvyťaženejších letísk na svete. V prvej fáze by malo ročne prepraviť 90 miliónov cestujúcich, do roku 2023 by malo číslo vzrásť až na 150 – 250 miliónov.

Nové letisko už v júni tohto roka otestoval turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Prvý oficiálny let sa však uskutoční až 31. októbra. Bude smerovať do Ankary. Hneď za ním vyštartujú prvé medzinárodné lety do Azerbajdžanu a na tureckú stranu ostrova Cyprus.

Cestujúci sa na novom letisku môžu tešiť na výborné služby a obrovskú sieť duty-free obchodov. Do centra Istanbulu by sa z letiska malo vedieť dostať približne za 26 minút.

Lietanie s Turkish Airlines do exotiky tak bude opäť o čosi zaujímavejšie. A inak, toto nové cool safety video ste už videli?


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    4.7/5 - (8 votes)
Komentáre
Hore