Nájdeš nás aj na:

Austrália a Oceánia

Turkish Airlines mieria do Austrálie: Linku do Sydney chcú spustiť v roku 2019!

Zdá sa, že let z Istanbulu do Sydney sa čoskoro stane realitou. Spoločnosť by linku chcela začať prevádzkovať od júna 2019. Obsluhovať by ju mal nový Boeing 787 Dreamliner, ktorý sa do letky Turkish Airlines pridá v tom istom roku. Na jeho debut sa čaká so zatajeným dychom, pretože, ako sme už písali, práve v tomto lietadle by mala mať premiéru nová biznis trieda – pravdepodobne aj so sedadlami na štýl mini apartmánov s posuvnými dverami.

Artzzz | Dreamstime.com

Let do Sydney by mal byť podľa optimistických scenárov priamy. Vedenie spoločnosti však priznáva, že sa to nakoniec nemusí podariť a do Sydney sa bude lietať s prestupom. Ako prestupné destinácie sa núkajú viaceré možnosti. Turkish Airlines už teraz lieta do Bangkoku, Singapuru, Kuala Lumpur a Jakarty – ktorékoľvek z týchto miest by ako prestupné letiská spoločnosti vyhovovali.

O zavedenie linky do Austrálie sa spoločnosti snaží už niekoľko rokov. V júni 2015 vyzeralo, že ide o hotovú vec a Turkish Airlines začne linku lietať v júni 2016. Predstavitelia spoločnosti vtedy dokonca hovorili, že onedlho sa k Sydney pridá aj Melbourne. Z plánov však napokon zišlo.

Zdroj: Igairport.com

Tento raz to však vyzerá sľubne aj preto, že v Istanbule sa 29. októbra otvára nové letisko, ktoré sa rozlohou stane najväčšie na svete a takisto jedno z troch najvyťaženejších na svete. Turkish Airlines tam presťahuje svoju základňu a kapacitne tak bude mať oveľa širšie možnosti. Plánuje preto cieliť aj na ďalšie trhy – najmä indický, čínsky a kanadský. Môžeme sa tak tešiť na ďalšie zaujímavé destinácie! P.S.: Takto Turkish Airlines oslavujú svoje osemdesiate piate výročie.

5 (100%) 1 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Štvrtok, 23. máj 2019
15:04 | Na víno do Bordeaux? Letenka z Viedne ako víno za 55 eur.
12:49 | Edinburgh na jeseň za super ceny. Leť spiatočne za 73 eur.
10:45 | 139 eur za kompletný letecký pobyt v Ríme? Klikni a vyber si termín 15-17. júl.
9:58 | Pridáva sa aj lacná Barcelona v lete: Z Viedne tam aj späť od 53 eur.
9:35 | Voilá, Paríž v júni za málo peňazí! Letenky z Viedne od 43 eur!

Streda, 22. máj 2019
16:15 | Turkish Airlines majú novinku: Obnovia leteckú linku do Osaky!
1 2 3 42

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore