Nájdeš nás aj na:

Austrália a Oceánia

Turkish Airlines mieria do Austrálie: Linku do Sydney chcú spustiť v roku 2019!

Zdá sa, že let z Istanbulu do Sydney sa čoskoro stane realitou. Spoločnosť by linku chcela začať prevádzkovať od júna 2019. Obsluhovať by ju mal nový Boeing 787 Dreamliner, ktorý sa do letky Turkish Airlines pridá v tom istom roku. Na jeho debut sa čaká so zatajeným dychom, pretože, ako sme už písali, práve v tomto lietadle by mala mať premiéru nová biznis trieda – pravdepodobne aj so sedadlami na štýl mini apartmánov s posuvnými dverami.

Reklama

Artzzz | Dreamstime.com

Let do Sydney by mal byť podľa optimistických scenárov priamy. Vedenie spoločnosti však priznáva, že sa to nakoniec nemusí podariť a do Sydney sa bude lietať s prestupom. Ako prestupné destinácie sa núkajú viaceré možnosti. Turkish Airlines už teraz lieta do Bangkoku, Singapuru, Kuala Lumpur a Jakarty – ktorékoľvek z týchto miest by ako prestupné letiská spoločnosti vyhovovali.

O zavedenie linky do Austrálie sa spoločnosti snaží už niekoľko rokov. V júni 2015 vyzeralo, že ide o hotovú vec a Turkish Airlines začne linku lietať v júni 2016. Predstavitelia spoločnosti vtedy dokonca hovorili, že onedlho sa k Sydney pridá aj Melbourne. Z plánov však napokon zišlo.

Zdroj: Igairport.com

Tento raz to však vyzerá sľubne aj preto, že v Istanbule sa 29. októbra otvára nové letisko, ktoré sa rozlohou stane najväčšie na svete a takisto jedno z troch najvyťaženejších na svete. Turkish Airlines tam presťahuje svoju základňu a kapacitne tak bude mať oveľa širšie možnosti. Plánuje preto cieliť aj na ďalšie trhy – najmä indický, čínsky a kanadský. Môžeme sa tak tešiť na ďalšie zaujímavé destinácie! P.S.: Takto Turkish Airlines oslavujú svoje osemdesiate piate výročie.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre
Hore