Nájdeš nás aj na:

Európa

Výpredaj: Marseille, Nantes, Bilbao a Bordeaux od 28€!

Výpredaj: Marseille, Nantes, Bilbao a Bordeaux od 28€!

Skvelé víno, bohatá stredoveká história a v neposlednom rade tie najlepšie pochúťky od morských plodov a chrumkavých bagiet až po tie najchutnejšie syry. Také je Francúzsko. Alebo radšej túžite po tom kúpať sa v Atlantiku a kochať sa pohľadom na nádherné Bilbao? Objavte čaro Nantes, Marseille či Bilbaa.

Vďaka veľmi lacným letenkám od leteckej spoločnosti Volotea môžete letieť z Viedne za výpredajové ceny od 28 eur spiatočne (v cene je 10kg príručná batožina). 

Bilbao

Bilbao je srdcom a hlavným mestom regiónu Baskicko, rozprestierajúcom sa v severnom Španielsku. Obyvatelia mesta sú na svoj kraj veľmi hrdí, mnohí z nich túžia po nezávislosti a rozprávajú po baskicky, čo je unikátny jazyk, aký sa nepodobá na žiadny iný v Európe. Oproti iným španielskym mestám môže Bilbao na prvý pohľad pôsobiť trochu nevýrazne a stroho.

Je pravdou, že nevyniká farbami a má skôr vzhľad priemyselného prístavu, aj tak však ponúka mnoho zaujímavostí, ktoré stoja za spoznanie a za návštevu. Predovšetkým je domovom impozantného Guggenheimovho múzea, ktoré ohúri svojou veľkosťou a jedinečnou architektúrou zvonku a ponúkne bohatú ukážku umeleckých diel zvnútra. Mesto sa preslávilo aj vďaka svojim reštauráciám ocenených prestížnymi cenami gastronomického sveta, z ktorých mnohé sú rozmiestnené na strategických miestach pri pamätihodnostiach.

Bilbao od 28 eur

✈ odlet z Viedne 🛄 príručná batožina 🗓 jar 2019

Viedeň ➜ Bilbao➜ Viedeň od 28 EUR REZERVUJ LETENKY

Nantes

Šieste najväčšie mesto Francúzska, ktorého história siaha už do dôb Galov, a kde sa odohrávali dôležité rozpory francúzskej šľachty i kráľov. Tou asi najzaujímavejšie pamiatkou je Zámok vojvodov bretónskych s krásnym vodnou priekopou a opevnením, ktorý vás vráti do 15. storočia.

Poďme ale do prítomnosti. 15 múzeí, 34 divadiel a nespočet kultúrnych podujatí. V Nantes to inými slovami žije. Kultúrne podujatia si vychutnáte o to viac, že ​​sa mesto nachádza blízko Atlantického oceánu. Čo to znamená pre vás? V prvom rade skvelé pochúťky z morských plodov, ktoré najlepšie spláchnete vynikajúcim miestnym vínom. Ak by ste si snáď chceli uvariť sami, nie je nič jednoduchšie, než sa vydať na niektorý z miestnych trhov, na ktorých nájdete všetko potrebné.

Nantes od 28 eur

✈ odlet z Viedne 🛄 príručná batožina 🗓 jar 2019

Viedeň ➜ Nantes ➜ Viedeň od 28 EUR REZERVUJ LETENKY

Marseille

Marseille bolo významným prístavom už v stredoveku, veľký rozmach zažilo ale až v stredoveku a to vďaka krížovým výpravám. O historické pamiatky tu nie je núdza, tou hlavnou je ale Bazilika Notre-Dame de la Garde, ktorá tvorí hlavnú dominantu mesta, spoločne so starým prístavom dole pod ňou. Tým najväčším zážitkom je ale mesto samo. Marseille je mestom, v ktorom si uvedomíte bohatú koloniálnu minulosť. Hovorí sa, že Francúzsko o svoje impérium nikdy neprišla, skrátka ono prišlo za ňou. A v Marseille to platí dvakrát. Vo Francúzsku snáď nenájdete mesto tak bohaté na národnosti, ktoré dávajú mestu onen šarm.

Marseille od 30 EUR

✈ odlet z Viedne 🛄 príručná batožina 🗓 jar 2019

Viedeň ➜ Marseille ➜ Viedeň od 30 EUR REZERVUJ LETENKY

Bordeaux

Bordeaux je nová linka v podaní spoločnosti Volotea. Na juhozápad Francúzska budeš môcť po novom cestovať už cestovať už aj z Viedne. Mesto, ktorého atmosféra je umocnená skvelým vínom proste musíš zažiť! 

Bordeaux patrí jednoznačne k najväčším historickým šperkom nielen Akvitánie, ale celého Francúzska. Napokon mesto je zapísané aj na zozname chránených pamiatok UNESCO a pochádzajú odtiaľ najkvalitnejšie vína sveta.

Bordeaux leží na rieke Garonne a jeho pôvod siaha hlboko do histórie (odhaduje sa na rok 1 pred našim letopočtom). Mesto prežilo veľa vojnových hrôz, kedy bolo najprv dobývané najrôznejšími okolitými kmeňmi a následne sa samo dostalo do náboženskej i občianskej vojny. Napríklad povestná bartolomejská noc si tu vyžiadala 300 obetí.

Medzi najvýznamnejšie míľniky jeho rozvoja patrí doba Karola Veľkého, ktorý z neho urobil hlavné mesto Akvitánska. V 13. až 15. storočí sa Bordeaux, politickým sobášom dcéry akvitánského vojvodu Eleonóry, dostalo pod anglickú nadvládu. V tom čase bolo dokonca považované za štvrté najvýznamnejšie mesto Anglicka. To zanechalo historické stopy, ktoré cítiť aj dodnes.

Bordeaux z Viedne od 34 EUR

✈ odlet z Viedne 🛄 príručná batožina 🗓 jar 2019

Viedeň ➜ Bordeaux ➜ Viedeň od 34 EUR REZERVUJ LETENKY

5 (100%) 1 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Štvrtok, 23. máj 2019
15:04 | Na víno do Bordeaux? Letenka z Viedne ako víno za 55 eur.
12:49 | Edinburgh na jeseň za super ceny. Leť spiatočne za 73 eur.
10:45 | 139 eur za kompletný letecký pobyt v Ríme? Klikni a vyber si termín 15-17. júl.
9:58 | Pridáva sa aj lacná Barcelona v lete: Z Viedne tam aj späť od 53 eur.
9:35 | Voilá, Paríž v júni za málo peňazí! Letenky z Viedne od 43 eur!

Streda, 22. máj 2019
16:15 | Turkish Airlines majú novinku: Obnovia leteckú linku do Osaky!
1 2 3 42

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore