Nájdeš nás aj na:

Letenky

Lacné letenky od Ryanair: odkiaľ kam s ním letíme + podmienky batožiny

Lacné letenky od Ryanair: odkiaľ kam s ním letíme + podmienky batožiny

Ryanair je asi najznámejšia nízkonákladová letecká spoločnosť – nielen u nás, ale v celej Európe. Ak pravidelne vyhľadávaš lacné letenky a sleduješ naše výpredajové články tak vieš, že keď letíš s Ryanairom, letíš s najväčšou leteckou spoločnosťou na svete, čo sa počtu prepravených pasažierov týka. A ak ide o ceny, Ryanair často nemá konkurenciu.

Reklama

Výhodou Ryanairu je okrem ceny aj možnosť odletu z Bratislavy, máme dokonca samostatný návod na parkovanie na tomto letisku. Ale o možnosť kúpy výhodných leteniek od Ryanairu neprídeš ani v tom prípade, pokiaľ uprednostňuješ odlet z Viedne alebo odlet z BudapeštiOkrem toho, máme stále viac požiadaviek na letenky s odletom z Krakowa.

Čo sa týka destinácií, Ryanair má v ponuke tie najznámejšie a najvyhľadávanejšie destinácie v Európe, poďme sa na nich pozrieť podľa miesta odletu.

Odlet z Bratislavy

Tieto naše obľúbené lacné letenky sú bežne dostupné od 20€, v prípade výpredajov môžu ceny klesnúť dokonca až o 50%. V ponuke sú top európske hlavné mestá ako Londýn, Brusel, Rím, Paríž, Kyjev, Dublin, Atény, Madrid. Obľúbené sú aj Niš, Miláno, Birmingham, Burgas, Bologna, Manchester, Eindhoven, Leeds, Thessaloniki, Paphos, Barcelona, Mallorca, Alghero, Malta či Edinburg. Pokiaľ túžiš cestovať za hranice Európy, Ryanair má pre teba napríklad Dalaman alebo Eilat.

BratislavaPriame lety27 destináciíPriame letyBratislava
RyanairRyanair
od 20 Rezervuj

Odlet z Košíc

Z východného Slovenska môžeš letieť s Ryanairom len do britského Londýna. Pre krízu boeingov 737 MAX dokonca prídu Košice o jednu linku – na obdobie zimného letového poriadku 2019/2020 končí letecké spojenie Londýn (Southend) – Košice práve s Ryanairom. Linka bola v prevádzke od apríla 2019 trikrát týždenne. Od apríla 2020 sa však Ryanair vráti do Košíc s menšími zmenami – letieť sa bude na letisko Stansted, nie Southend, ceny sa zatiaľ pohybujú na sume 141€.

KošicePriame lety2 destináciePriame letyKošice
RyanairRyanair
od 141 Rezervuj

Odlet z Budapešti

V podstate tu platí to isté, čo si si prečítal vyššie, v súvislosti s odletom z Bratislavy, jedine destinácie sú iné. Takže aj tu sa vieš od 20€ dostať napríklad do týchto miest: Berlín, Bari, Brusel, Luxembrung, Norimberg, Neapol, Pisa, Kodaň, Billund, Porto, Palermo, Madrid, Barcelona,
Lappeenranta, Santander, Valencia, Paphos, Marakéš či Kanárske ostrovy.

BudapešťPriame lety31 destináciíPriame letyBudapešť
RyanairRyanair
od 20 Rezervuj

Odlet z Viedne

Na rakúskom trhu poznajú Ryanair pod značkou Lauda, írsky Ryanair má totiž 100-percentný podiel v tejto firme. Platí tu to isté ako pri Budapešti – ceny letov z Viedne vždy začínajú od 20€, dokonca z tohto letiska lieta s Ryanairom pravidelne najviac Slovákov. Viedeň tiež ponúka viac odletov s Ryanairom ako Bratislava a Budapešť dokopy. Dostať sa odtiaľto môžeš napríklad do týchto miest: Bordeaux, Marseille, Vilnius, Štokholm, Berlín, Bari, Brusel, Muenster, Valencia, Bologna, Oslo, Sofia, Paríž, Bukurešť, Liverpool, Mykonos, Agadir, Tel Aviv, Alicante, Faro, Riga, Porto, Larnaka, Ibiza, Tallinn, Bristol, Kalamata, Dubrovnik, Santorini či Zakynthos.

ViedeňPriame lety72 destináciíPriame letyViedeň
RyanairRyanair
od 20 Rezervuj
Marrákeš

Odlet z Krakowa

Štokholm, Oslo, Ammán, Mallorca, Porto, Barcelona – šesť lacných leteniek približne od 30€ s odletom od našich poľských susedov sa ti pravdepodobne zapáčia, ak bývaš na severe našej krajiny. Ceny bývajú často veľmi husté.

KrakowPriame lety6 destináciíPriame letyKrakow
RyanairRyanair
od 30 Rezervuj

Batožina

Toto je téma, ktoré je vždy aktuálna, najmä kvôli tomu, že nízkonákladové letecké spoločnosti, a teda aj Ryanair, často menia svoje prepravné podmienky. Podľa aktuálnych pravidiel si môžeš na palubu vziať už len jednu malú príručnú batožinu do 5 kg s rozmermi 40cm x 20cm x 25cm.

Klasickú príručnú batožinu v rozmeroch 55x40x20cm do 10kg si tak po novom možno vziať so sebou už len v dvoch prípadoch. Buď si zakúpiš batožinu do podpalubia, ktorej cena sa pohybuje okolo 25 eur za spiatočnú letenku, alebo si k letenke dokúpiš Priority boarding, ktorého cena za obojsmernú letenku je približne 12 až 20 eur.

Niektoré nízkonákladové letecké spoločnosti, ako napríklad Ryanair, radi rozsádzajú cestujúcich v rámci jednej rezervácie, avšak toto je ľahko riešiteľná záležitosť. Prečítaj si naše rady a leť, kam sa ti len zažiada!

 • Aká batožina je v základnej cene letenky Ryanair?

  Letecká spoločnosť Ryanair ku každej letenke povoľuje jeden kus malej príručnej batožiny. Tú si zoberiete so sebou na palubu, avšak nemôže byť väčšia ako 40x20x25 cm a ťažšia ako 5 kg. Najčastejšie ide o štandardnú veľkosť batohu, dôležité je, aby sa takáto batožina zmestila pod sedadlo pred Vami.

 • Ako si môžem zakúpiť väčšiu batožinu k letenke s Ryanair?

  V prípade Ryanair sú v ponuke dve možnosti. Obidve možnosti si viete zakúpiť priamo pri rezervácii cez Pelikán.

  Prvou z možností je zakúpenie tzv. Priority boardingu (za poplatok 6-14 €), kedy batožina cestuje s vami na palube. Väčšiu batožinu do 10 kg si môžete vziať na palubu iba vtedy, ak si priplatíte za spomínané Priority. So službou Priority tak môžete mať pri sebe obe batožiny, malú v rozmeroch 40x20x25 cm do 5 kg, aj veľkú príručnú batožinu v rozmeroch 55x40x20cm do 10 kg. Okrem batožiny Priority znamená aj prednostný nástup do lietadla. Takisto nestrácate čas po prílete do destinácie, obidve batožiny totiž máte ihneď po ruke.

  Druhou alternatívou je dokúpenie tzv. podpalubnej batožiny s váhou do 10 alebo 20 kg. Túto batožinu odovzdáte na odbavovacom pulte (check-in pult) ešte predtým ako prejdete bezpečnostnou kontrolou. Batožinu teda už neberiete cez bezpečnostnú kontrolu a môžete v nej prevážať aj tekutiny vo väčšom množstve ako 100 ml (alkohol, drogéria, atď.) Za najľahšiu vo váhe 10 kg a v rozmeroch 55x20x45 cm zaplatíte 10-25 €, prevoz 20 kg-ovej batožiny rezervujete od 25 €.

  Batožinu aj Priority boarding možno dokúpiť aj neskôr po zaplatení leteniek v Správe objednávky na Pelikáne. Ideálne ak to stihnete najneskôr deň pred odletom. Na stránke Ryanair sa dá dokúpiť batožiny do 2 hodín (batožina do 20 kg) alebo 40 minút (batožina do 10 kg) pred odletom.

 • Čo ak je batožina väčšia ako predpísaný rozmer?

  Podmienky batožiny sú v prípade nízkonákladových spoločností veľmi prísne. Rozmery a váha musia byť na 100% dodržané. Ak si nie ste istí, batožinu si radšej doma odvážte a zmerajte. Nezabúdajte, že do rozmerov sa započítavajú napríklad aj kolieska batožiny. Letecká spoločnosť Ryanair v zmysle svojich prepravných podmienok Vám v opačnom prípade môže zaúčtovať poplatok v hodnote 25 €.

 • Čo všetko môžem mať v príručnej batožine Ryanair?

  Batožina prechádza tiež cez bezpečnostnú kontrolu a preto by nemala obsahovať žiadne tekutiny s objemom nad 100 ml. Preto tomu prispôsobte svoju kozmetiku. V príručnej batožine môžete prevážať lieky – ak sú na predpis, vezmite si aj ten predpis od lekára so sebou. Všeobecné pravidlá rozoberáme aj v článku o príručnej batožine.

 • Ako cestovať s dieťaťom aerolinkami Ryanair?

  Preprava detského kočíka je bezplatná. Za iné detské doplnky (autosedačka/vysoká stolička/cestovná postieľka) však zaplatíte poplatok minimálne 15 €. Dieťa do 2 rokov nemá nárok na batožinu, ale dospelá osoba okrem vlastnej batožiny môže mať u seba detskú tašku s hmotnosťou do 5 kg v rozmeroch 45x35x20 cm. Toto dieťa musí sedieť na kolenách dospelého a mať vek maximálne do 2 rokov, najmenej však 8 dní.

  Dieťa staršie ako 2 roky a mladšie ako 16 rokov cestuje s osobou staršou ako 16 rokov.

 • Ako rezervovať sedadlá v Ryanair?

  Ak si chcete zarezervovať miesto v lietadle podľa vlastného výberu, môžete tak urobiť za poplatok (3-7 €). V opačnom prípade Vám Ryanair priradí sedadlo podľa náhodného výberu. Nezabudnite na to, že dospelých cestujúcich v rámci tej istej rezervácie Ryanair rozsádza. Ak sa cestujúci rozhodnú využiť službu výberu preferovaného miesta za poplatok, budú mať povolený online check-in 60 dní pred odletom.

 • Ako kúpiť jedlo na letoch Ryanair?

  Letecká spoločnosť Ryanair na svojich letoch predáva nápoje a menšie občerstvenie priamo na palube. Teplé jedlo alebo detské menu od 10 € si môžete vopred objednať počas check-inu, avšak skôr ako 48 hodín pred odletom.

 • Ako urobiť online check-in v Ryanair?

  Keď cestujete s Ryanair, nezabudnite na to, že online check-in je povinný. V opačnom prípade sa musíte zacheckovať pred odletom, priamo na letisku za poplatok od 55 € za let. Ak ste si zakúpili konkrétne sedadlo v lietadle, online check-in môžete vykonať už 60 dní pred odletom. Ak ste sa rozhodli túto službu nevyužiť a sedieť na mieste podľa náhodného výberu, online check-in bude pre Vás otvorený 2 dni pred odletom.

 • Dá sa zmeniť letenku s Ryanair?

  Zmeniť svoju letenku s Ryanair môžete len za poplatok. Ak sa rozhodnete pre iný dátum alebo inú destináciu, poplatok za zmenu je min. 35 €/let v závislosti od trasy a sezóny (plus cenový rozdiel leteniek). Zmena cestujúceho v Ryanair stojí minimálne 115 €.

  Poplatok za zmenu mena na letenke sa nevzťahuje na prípady, ak sa meno cestujúceho v cestovnom doklade v čase medzi kúpou letenky a samotným letom zmenilo kvôli sobáši. Vtedy sa meno na letenke prepíše bez poplatku.

  Malé chyby a preklepy do 3 znakov je možné opraviť bez poplatku do 48 hodín po rezervácii letu.

 • Ako cestovať so zvieratkom aerolnikami Ryanair?

  Preprava zvierat je v prípade leteckej spoločnosti Ryanair zakázaná.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (2 votes)
Komentáre
Hore