Nájdeš nás aj na:

Letenky

Ryanair budúci týždeň ruší približne 600 letov. Je medzi nimi aj ten váš?

Írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair naplánovala na budúci týždeň zrušenie takmer 600 letov. To by mohlo ovplyvniť približne až 50 000 pasažierov – tí predstavujú v týchto dvoch dňoch asi 12% všetkých. Rušia sa lety smerujúce do a zo Španielska, Portugalska, Belgicka a niekoľko stoviek letov sa zruší aj v rámci ďalších európskych letísk. 

Reklama

– zrušených je približne 200 letov z/do Španielska

– zrušených je približne 50 letov z/do Portugalska

– zrušených je približne 50 letov z/do Belgicka

– zrušených je približne 300 letov v zvyšku Európy

Čo robiť v prípade, že vám zrušia let

Ako zistíte, či sa to týka aj vášho letu? Ryanair za posledné dni posilnil svoj zákaznícky servis na vyriešenie týchto problémov. Ak vám ešte neprišiel žiaden email o zrušení letu, Ryanair informuje, že váš let poletí a štrajk sa vás nedotkne.

Ak teda letíte s Ryanairom v najbližších dňpch, sledujte svoju e-mailovú adresu alebo SMS správy. Ak bude váš let zrušený, letecká spoločnosť vás bude kontaktovať práve týmto spôsobom.

Ak to nestihne do 14 dní pred dátumom odletu, každému cestujúcemu musí navrhnúť kompenzáciu alebo bezplatné prerezervovanie letu na iný termín. Vyplýva to zo smernice EÚ 261/2004 práva cestujúceho.

Prečo sa rušia lety

Od­bo­rové zväzy zastupujúce pa­lubný per­so­nál Ry­anairu z nie­koľ­kých kra­jín EÚ dali ír­skej le­tec­kej spo­loč­nosti ter­mín do 30. júna na spl­ne­nie niekoľkých po­žia­da­viek. Od­bory po­ža­do­vali, aby Ry­anair po­sky­tol svojmu pa­lub­nému per­so­nálu lep­šie pra­covné pod­mienky a zvý­šil platy. K dohode zatiaľ nedošlo, čo bude znamenať, že si to žiaľ opäť odnesú cestujúci. Ír­ski pi­loti spo­loč­nosti vstú­pia z po­dob­ných po­hnú­tok do štrajku v pia­tok 20. júla a v uto­rok 24. júla.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4.7/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore