Nájdeš nás aj na:

Letenky

Rozprávkový Uzbekistan s Turkish Airlines za 419 eur! (+nové šikovné e-víza!)

Uzbekistan, krajina z rozprávok o tisíc a jednej noci je teraz dostupnejšia ako kedykoľvek predtým. Objavili sa výborné letenky s Turkish Airlines z Prahy, v cene aj s 30kg podpalubnou batožinou a výborným servisom Turkish Airlines na palube – navyše v niektorých termínoch je nastavený stop v Istanbule na viac ako 24 hodín, čo je super príležitosť ochutnať aj túto nádhernú tureckú metropolu.

Navyše! Uzbecké ministerstvo zahraničných vecí spustilo pred pár dňami novinku – elektronické víza, vďaka čomu už netreba chodiť kvôli nim do Viedne alebo čakať na vybavenie od agentúry, ktoré stojí dodatočné náklady. E-víza získate už za 20 amerických dolárov (17 EUR) – po vyplnení žiadosti vám príde e-mailom – ten si vytlačíte, odovzdáte na letisku a je to.

Uzbekistan za 419 EUR

✅ september ✅ október ✅ november ✅ december

✅ január ✅ február ✅ marec ✅ apríl ✅ máj

Praha ➜ Samarkand, Taškent ➜ Praha za 419 EUR REZERVUJ LETENKY

Táto letenka je ideálna cesta, ako spoznať Uzbekistan. Cestou tam totiž letíte do Samarkandu a cestou naspäť letíte z hlavného mesta Taškent. Ide teda o open-jaw kombináciu, kde na prepravu medzi jednotlivými miestami môžete napríklad využiť rýchlovlaky, ktoré aj dlhšie vzdialenosti prekonajú super rýchlo (250 km/h).

Hlavné mesto Uzbekistanu, bývalá dôležitá zastávka na Hodvábnej ceste, dnes významné politické, ekonomické a kultúrne centrum krajiny, sa nachádza v údolí rieky Čirčik, na západ od neďalekého pohoria Ťan Šan. Súčasný počet obyvateľov tejto kozmopolitnej metropoly je niečo cez 2 milióny.

História osídlenia siaha až do obdobia pred naším letopočtom. V 8. storočí začínali do oblasti prenikať Arabi a s nimi aj nové náboženstvo, islam. V 10. storočí mesto dostáva svoj súčasný názov – Taškent (TAŠ = kameň, kent = mesto). Počas nasledujúcich storočí sa tu vystriedalo mnoho vládcov – Sámánovci, Karachánidovci, Mongoli, Timúrovci a Šajbánovci.

Ak teda túžite po netradičnej spoznávacej dovolenke, Uzbekistan vám odporúčame všetkými desiatimi. Ponúka toho skutočne veľa, starobylé mestá ako Buchara alebo Samarkand sú zapísané na zozname UNESCO, zažijete šíre púšte, ale aj exotickú stredoázijskú atmosféru.

V roku 1966 postihlo Taškent silné zemetrasenie, ktoré poškodilo veľkú časť mesta. Po rozpade Sovietskeho zväzu sa mesto v roku 1991 stalo hlavným mestom nezávislého Uzbekistanu. Zo starého mesta, ktoré sa rozprestiera okolo obrovského rušného trhu Corsy, sa do súčasnosti veľa nezachovalo.

Napriek tomu je možné v tejto štvrti s úzkymi uličkami nájsť ešte niekoľko významných pamätihodností, ako je napríklad jedna z najzachovalejších tradičných islamských škôl v tejto oblasti pomenovaná po významnom učenci Kukeldašovi, ktorý žil a tvoril v 16. storočí. Niekoľko sto metrov severnejšie leží duchovné centrum krajiny, kde možno v múzejnej knižnici uvidieť aj jeden z najstarších Koránu na svete.

Niečo málo o Uzbekistane

Uzbekistan je štát v Strednej Ázii, ktorý býval súčasťou Sovietskeho zväzu. Nezávislosťzískal v roku 1991. Je to najľudnatejšia krajina Strednej Ázie (27,5 mil. obyv.) s rozlohou 447 400 km2. Na západe a severe susedí s Kazachstanom, na východe s Kirgizskom a Tadžikistanom, na juhu s Afganistanom a Turkménskom. Hlavné mesto Uzbekistanu je Taškent.

5 (100%) 2 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Streda, 26. jún 2019
14:38 | Šialená ponuka na cestu okolo sveta platí aj dnes! Zaži jednou cestou Kaliforniu, Tahiti, Nový Zéland a Šanghaj za 1499 eur.

Utorok, 25. jún 2019
9:25 | Veľmi lacný Štokholm! Leť v lete za 33 eur z Viedne.

1 2 3 62

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore