Nájdeš nás aj na:

Tipy

Tipy, ako parkovať na letiskách za menej peňazí v roku 2021: Bratislava, Viedeň, Praha, Katovice

Tipy, ako parkovať na letiskách za menej peňazí v roku 2021: Bratislava, Viedeň, Praha, Katovice

Poznáte to. Kúpili ste super letenky a termín vášho odletu sa blíži. Veľa vecí ohľadom vášho odchodu ste už vyriešili a teraz máte poslednú dilemu. Ísť na letisko autom? Nechať sa odviesť známym? Alebo sa spoľahnúť na taxík či MHD? My vám teraz ukážeme, ako možno autom komfortne prísť na letisko, pohodlne zaparkovať a mať svojho štvorkolesového miláčika na uzavretom parkovisku za veľmi výhodné ceny. Či už potrebujete parkovanie na letisku v Bratislave, Viedni, Prahe alebo Katoviciach.

Reklama

Ako to funguje

Parkovanie si môžete objednať bez ohľadu na to, či už máte letenku alebo nie. Cez Pelikán sa to dá ošéfovať dvomi spôsobmi. Zaslaním e-mailu na [email protected] alebo osobne na pobočke na Námestí SNP 6, v Bratislave. Najjednoduchším spôsobom nepochybne je možnosť vyplniť formulár a parkovaciu kartu si nechať zaslať e-mailom, poštou alebo kuriérom.

Potom ako vyplníte požadované informácie ohľadom parkovania, do emailu vám príde proforma faktúru s číslami účtov a variabilným symbolom na úhradu parkovania. Počas rezervácie parkovania (ako samostatnej služby alebo v kombinácii s letenkou) je možné uhradiť za parkovanie ihneď internet bankingom, alebo platobnou kartou.

Parkovacie karty zasielané e-mailom (Bratislava, Praha) obdržíte na e-mail ešte v deň ich zaplatenia. Parkovacie karty zasielané poštou (Viedeň) sú odoslané v deň prijatia platby prvou triedou na vašu adresu. Obvykle to trvá 1 až 3 pracovné dni.

Prečo sa oplatí kúpiť parkovaciu kartu

To najdôležitejšie, čo sme vám týmto článkom chceli povedať je, že s parkovacou kartou výrazne ušetríte. Parkovacou kartou objednanou cez Letenky.sk totiž môžete zaplatiť až o 70% menej, ako je bežná cena. Aby ste nám verili, že to nie je len tak, máme pre vás dôkaz namiesto sľubov:

Bratislavské letisko (BTS) – parkovanie a cenník od 1. januára 2021

Parkovanie je zabezpečené 1,2km od letiska, no to nie je žiaden problém, nakoľko transfer na letisko máte zadarmo a chodí takmer každých 30 minút. V porovnaní s cenami parkovania priamo na letisku ušetríte 40 až 50% nákladov. Takto vyzerajú ceny:

Kedy vám to letí? Pozrite si, či je v danom termíne voľné miesto na tomto odkaze. Ak si zarezervujete parkovisko na obsadené dátumy, resp. do spracovania objednávky sa parkovacie miesta vypredajú, peniaze vám budú vrátené na účet.

Upozornenie: parkovné sa účtuje za počet dní, pričom za deň sa považuje každý začatý deň, t.j. napr. 25 hodín = 2 dni, kapacita parkoviska je obmedzená, preto sa odporúča uskutočniť rezerváciu čím skôr.

parkovanie-bratislava

Letisko vo Viedni (VIE) a lacnejšie parkovanie

Rezervuj si parkovanie pri letisku Viedeň rýchlo a jednoducho.

 • Ceny za parkovanie sú dynamické a odvíjajú sa od aktuálneho dopytu
 • Klient si vytvorí rezerváciu sám a vie si ju podľa potreby spravovať

FAQ:

Ako si môžem rezervovať parkovacie miesto?

• Zadajte začiatok parkovania (dátum a čas) a koniec parkovania (dátum a čas)

• Vyberte si z ponuky parkovania

• Zadajte osobné informácie

• Dokončite rezerváciu

• E-mailom dostanete potvrdenie s QR kódom

• Naskenujte QR kód pri vstupnej rampe a zaparkujte

Dokedy najneskôr si môžem rezervovať parkovacie miesto?

 • Parkovacie miesto je možné rezervovať do 12 hodín pred plánovaným začiatkom parkovania.

Môžem zrušiť parkovacie miesto?

 • V súlade so Všeobecnými podmienkami medzinárodného letiska Viedeň môžu byť rezervácie bezplatne zrušené do 3 hodín pred rezervovaným vstupom. Zmena rezervácie na iný termín nie je možná.

Môžem neskôr zmeniť vybrané parkovisko / parkovacie miesto?

 • Vybrané parkovacie miesto nie je možné meniť. Je potrebné zrušiť pôvodnú rezerváciu a vytvoriť novú.

Nevyužijem svoju rezerváciu parkovacieho miesta, dostanem späť svoje peniaze?

 • Ak nevyužijete svoju rezerváciu a nezrušíte ju včas, finančné prostriedky Vám nebudú vrátené.

Výhodou objednania parkovania online je:

 • možnosť rezervácie do 12 hod. pred parkovaním
 • spôsob použitia QR kódu pre vjazd, výjazd a úhradu parkovania
 • na vjazd je vždy potrebné použiť QR kód a až po jeho použití si vezmite parkovací lístok – ak si ho omylom zoberiete a nepoužijete QR kód, môžete do 10 min. bezplatne vyjsť a vojsť znova s použitím QR kódu
 • rezervácia parkovania je vždy na konkrétny čas vjazdu a výjazdu. Vjazd je však možný aj v lehote do 2 hodín pred rezervovaným časom vjazdu (a kedykoľvek po rezervovanom čase – dĺžka parkovania sa však nepredlžuje). Výjazd po rezervovanej lehote už musí byt doplatený. Preto odporúčame zvoliť čas výjazdu s rezervou na prípadné meškanie letu a pod.
 • ak sa predĺži čas, tak sa doplatí rozdiel v parkovacom automate, ak sa čas skráti, rozdiel sa nevracia
 • zmena sa robí zrušením pôvodnej a vytvorením novej rezervácie
 • rezervácia sa dá bezplatne zrušiť niekoľko hodín pred príchodom
parkovanie-vieden

Letisko v Prahe (PRG)

Pre parkovanie pri letisku Praha – Ruzyně vám ponúkame zvýhodnené parkovanie na monitorovanom parkovisku iba 3 minúty od letiska s transferom na letisko zdarma. V porovnaní s cenami parkovania priamo na letisku ušetríte 40 až 70% nákladov.

Jedno z najmodernejších parkovísk Letiska Václava Havla, zabezpečuje nonstop transport minibusmi s klimatizáciou na letisko a späť a nachádza sa v blízkosti 3 km. Poistené a strážené parkovisko má 3000 miest z toho 500 krytých a 2500 vonkajších. Parkovisko ďalej poskytuje umývanie i servis automobilu, bankomat, wifi, WC aj benzínovú stanicu.

Takto vyzerajú ceny.

Letisko Katovice (KTW)

Letenky z Katovíc bývajú často extrémne lacné. Ako sa však do Katovíc dostať, keď sú pre mnohých slovákov pomerne vzdialené? Buď využijete lacnú autobusovú dopravu (Polskibus resp. Flixbus) alebo da dopravíte autom. Aj tu dokážete parkovať lacnejšie – existuje zľava, ktorá platí pre Slovákov a Čechov a dosahuje miestami až 90% z pôvodnej ceny.

Táto zľava je platná pre autá so slovenskou alebo českou ŠPZ (štátnou poznávacou značkou). Platí pre parkovanie na minimálne 2 dni a pre parkovanie na nestráženom parkovisku P2. Stačí keď využijete FlySilesia kupón. Ako na to? Pozri si program FlySilesia. Rezervácia miesta nie je potrebná, nakoľko parkovisko dostatočne veľké, a nachádza sa priamo vedľa terminálu. Dokonca pre lenivejších premáva i shuttle, no i tak peši budete v hale rýchlejšie. Na stránke síce uvádzajú len to, že sa dá platiť len v hotovosti, ale mnohí, ktorí tam už boli, vravia, že sa dá platiť aj kartou.

 • Prémiové parkovisko (PP) – nestražené parkovisko. Parkovisko sa nachádza v bezprostrednej blízkosti cieľového terminálu C. Má 120 priestranných parkovacích miest, z toho 28 krytých. Celé zariadenie je kryté monitorovacím systémom.
  Ceny za parkovanie:
  – do 1 hodiny – 2,30€
  – 1 deň – 24€
  – 10 dni – 91€
 • Parkovanie P1 – hlavné parkovisko, nestrážené. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti terminálov A, B a C.
  Ceny za parkovanie:
  – 1 hodina – 1,10€
  – 1 deň – 14€
  – Cena za 10 ale aj 14 dni je rovnaká 56€, každý začatý deň nad 14 dni + 2,30€.
 • Parkovanie P2 – nestrážené parkovisko. Určené na dlhodobé parkovanie, situované vo vzdialenosti 300 m od výstupných terminálov A a B. Bezplatný transfer na terminály z parkoviska P2.
  Ceny za parkovanie:
  – 1 hodina – 1,40€
  – 1 deň – 7€
  – 10 dni – 78€
 • Parkovanie P3 – strážené parkovisko, 300 m od terminálov A a B. Na požiadanie klienta je z parkoviska P3 k dispozícii bezplatná kyvadlová doprava.
  Ceny za parkovanie:
  – 1 hodina – 1,4€
  – 1 deň – 11,45€
  – 10 dni – 57€

O auto bude dobre postarané

Všetky uvedené parkoviská sú monitorované kamerovým systémom, zabezpečovacím zariadením a sú pre vás k dispozícii 24 hodín denne. Ak je potrebný transfer na letisko (Bratislava, Praha), máte ho už v cene parkovacej karty.

Čo treba mať so sebou na letisku pri odovzdaní auta

Po spracovaní vašej objednávky nasledujúci pracovný deň obdržíte potvrdenie rezervácie parkovania elektronicky na váš e-mail. Toto potvrdenie si, vytlačte a ním sa preukážete pri vstupe na parkovisko.

Ako zrušiť rezerváciu parkovacej karty

Je to možné až do dňa plánovaného príchodu na parkovisko. Rezerváciu je možné zrušiť písomne zaslaním žiadosti na email: [email protected]. Následne vám bude zaplatená suma za parkovanie vrátená zaslaním na účet, ktorý uvediete v žiadosti. Od danej sumy sa odpočítava manipulačný poplatok vo výške 33 eur.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4.4/5 - (24 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore