Nájdeš nás aj na:

Tipy

Tipy, ako parkovať na letiskách za menej peňazí (Bratislava, Viedeň, Praha, Katovice)

Tipy, ako parkovať na letiskách za menej peňazí (Bratislava, Viedeň, Praha, Katovice)

Poznáte to. Kúpili ste super letenky a termín vášho odletu sa blíži. Veľa vecí ohľadom vášho odchodu ste už vyriešili a teraz máte poslednú dilemu. Ísť na letisko autom? Nechať sa odviesť známym? Alebo sa spoľahnúť na taxík či MHD? My vám teraz ukážeme, ako možno autom komfortne prísť na letisko, pohodlne zaparkovať a mať svojho štvorkolesového miláčika na uzavretom parkovisku za veľmi výhodné ceny. Či už potrebujete parkovanie na letisku v Bratislave, Viedni, Prahe alebo Katoviciach.

Reklama

Ako to funguje

Parkovanie si môžete objednať bez ohľadu na to, či už máte letenku alebo nie. Cez Pelikán sa to dá ošéfovať dvomi spôsobmi. Zaslaním e-mailu na [email protected] alebo osobne na pobočke na Námestí SNP 6, v Bratislave. Najjednoduchším spôsobom nepochybne je možnosť vyplniť formulár a parkovaciu kartu si nechať zaslať e-mailom, poštou alebo kuriérom.

Potom ako vyplníte požadované informácie ohľadom parkovania, do emailu vám príde proforma faktúru s číslami účtov a variabilným symbolom na úhradu parkovania. Počas rezervácie parkovania (ako samostatnej služby alebo v kombinácii s letenkou) je možné uhradiť za parkovanie ihneď internet bankingom, alebo platobnou kartou.

Parkovacie karty zasielané e-mailom (Bratislava, Praha) obdržíte na e-mail ešte v deň ich zaplatenia. Parkovacie karty zasielané poštou (Viedeň) sú odoslané v deň prijatia platby prvou triedou na vašu adresu. Obvykle to trvá 1 až 3 pracovné dni.

Prečo sa oplatí kúpiť parkovaciu kartu

To najdôležitejšie, čo sme vám týmto článkom chceli povedať je, že s parkovacou kartou výrazne ušetríte. Parkovacou kartou objednanou cez Letenky.sk totiž môžete zaplatiť až o 70% menej, ako je bežná cena. Aby ste nám verili, že to nie je len tak, máme pre vás dôkaz namiesto sľubov:

Bratislavské letisko (BTS)

Parkovanie je zabezpečené 1,2km od letiska, no to nie je žiaden problém, nakoľko transfer na letisko máte zadarmo a chodí takmer každých 30 minút. V porovnaní s cenami parkovania priamo na letisku ušetríte 40 až 50% nákladov. Takto vyzerajú ceny:

4 dni = od 23 eur

6 dní = od 33 eur

8 dní = od 38 eur

15 dní = od 50 eur

Kedy vám to letí? Pozrite si, či je v danom termíne voľné miesto na tomto odkaze. Ak si zarezervujete parkovisko na obsadené dátumy, resp. do spracovania objednávky sa parkovacie miesta vypredajú, peniaze vám budú vrátené na účet. KOMPLETNÝ CENNÍK S AKTUÁLNYMI CENAMI.

Upozornenie: parkovné sa účtuje za počet dní, pričom za deň sa považuje každý začatý deň, t.j. napr. 25 hodín = 2 dni, kapacita parkoviska je obmedzená, preto sa odporúča uskutočniť rezerváciu čím skôr.

parkovanie-bratislava

Letisko vo Viedni (VIE)

Pre parkovanie na letisku Viedeň Schwechat sú v ponuke zvýhodnené parkovacie karty na na parkoviskách PARKPLATZ  C, PARKHAUS 3 alebo PARKHAUS 4 a MAZUR. V porovnaní s cenami parkovania priamo na letisku ušetríte 40 až 50% nákladov. Takto vyzerajú ceny:

  • Parkplatz Mazur na 4 dni = 42 eur, Parkplatz C na 4 dni = 66 eur, Parkhaus 3/4 na 4 dni = 89 eur
  • Parkplatz Mazur na 8 dní = 53 eur, Parkplatz C na 8 dní = 77 eur, Parkhaus 3/4 na 8 dní = 106 eur
  • Parkplatz Mazur na 15 dní = 68 eur, Parkplatz C na 15 dní = 108 eur, Parkhaus 3/4 na 15 dní = 170 eur
  • Parkplatz Mazur na 22 dní = 86 eur

Upozornenie: Predplatené parkovacie karty je možné zakúpiť len v predpredaji, priamo na letisku sa nepredávaju! Parkovacie karty sú zasielané výhradne kuriérom na zadanú adresu doručenia v rámci Slovenskej republiky ZADARMO.

parkovanie-vieden

Letisko v Prahe (PRG)

Pre parkovanie pri letisku Praha – Ruzyně vám ponúkame zvýhodnené parkovanie na monitorovanom parkovisku iba 3 minúty od letiska s transferom na letisko zdarma. V porovnaní s cenami parkovania priamo na letisku ušetríte 40 až 70% nákladov. Takto vyzerajú ceny:

7 dní = 35 eur

10 dní = 45 eur

14 dní = 55 eurparkovanie-praha

Letisko Katovice (KTW)

Letenky z Katovíc bývajú často extrémne lacné. Ako sa však do Katovíc dostať, keď sú pre mnohých slovákov pomerne vzdialené? Buď využijete lacnú autobusovú dopravu (Polskibus resp. Flixbus) alebo da dopravíte autom. Aj tu dokážete parkovať lacnejšie – existuje zľava, ktorá platí pre Slovákov a Čechov a dosahuje miestami až 90% z pôvodnej ceny.

Táto zľava je platná pre autá so slovenskou alebo českou ŠPZ (štátnou poznávacou značkou). Platí pre parkovanie na minimálne 2 dni a pre parkovanie na nestráženom parkovisku P2. Stačí keď využijete FlySilesia kupón. Ako na to? Pozri si program FlySilesia. Rezervácia miesta nie je potrebná, nakoľko parkovisko dostatočne veľké, a nachádza sa priamo vedľa terminálu. Dokonca pre lenivejších premáva i shuttle, no i tak peši budete v hale rýchlejšie. Na stránke síce uvádzajú len to, že sa dá platiť len v hotovosti, ale mnohí, ktorí tam už boli, vravia, že sa dá platiť aj kartou.

Koľko sto stojí? Za 2 – 7 dní parkovania zaplatíte cca 1,50 EUR. A ak tam aj budete dlhšie nezaplatíte nikdy viac ako 2-4 EURÁ.

O auto bude dobre postarané

Všetky uvedené parkoviská sú monitorované kamerovým systémom, zabezpečovacím zariadením a sú pre vás k dispozícii 24 hodín denne. Ak je potrebný transfer na letisko (Bratislava, Praha), máte ho už v cene parkovacej karty.

Čo treba mať so sebou na letisku pri odovzdaní auta

Po spracovaní vašej objednávky nasledujúci pracovný deň obdržíte potvrdenie rezervácie parkovania elektronicky na váš e-mail. Toto potvrdenie si, vytlačte a ním sa preukážete pri vstupe na parkovisko.

Ako zrušiť rezerváciu parkovacej karty

Je to možné až do dňa plánovaného príchodu na parkovisko. Rezerváciu je možné zrušiť písomne zaslaním žiadosti na email: [email protected] Následne vám bude zaplatená suma za parkovanie vrátená zaslaním na účet, ktorý uvediete v žiadosti. Od danej sumy sa odpočítava manipulačný poplatok vo výške 33 eur.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nemecko mení podmienky: od 1. augusta žiada test, potvrdenie o prekonaní koronavírusu alebo covid pas od všetkých https://t.co/ycpcsFuGYT #novinky21 hodín dozadu
Dovolenka v BOHO štýle: Výber pobytov v TOP destináciách od 297€ https://t.co/B6eHNeCTgu #dovolenky2 dni dozadu
Slnečný a historický Cyprus z Bratislavy alebo Viedne od 29€! https://t.co/XxY2DgPdvd #letenky2 dni dozadu
10 dôvodov, prečo je Tenerife skvelé a letenky za stovku https://t.co/WgtAp0D2RK #cestopisy2 dni dozadu
Aerolinky ANA organizujú “staycation”, pasažieri poletia na Airbuse A380 https://t.co/0fDSOop4Io #novinky2 dni dozadu
Linka Smartwings z Prahy do Dubaja opäť spustená! Letenky za uvádzacie ceny od 247€! https://t.co/JTq909px7C #letenky2 dni dozadu
Grandhotel Praha, Salamandra i Kukučka. Pobyty, ktoré za posledné dni najviac zlacneli: rezervuj od 99€! https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky2 dni dozadu
Barcelona, Dubrovnik či Mykonos. Ešte stíhaš kúpiť veľmi lacné letenky na leto od 19€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky2 dni dozadu
Grécko, Chorvátsko, Taliansko a iné. Najlepšie LAST MINUTE dovolenky na tento týždeň (výber redakcie) https://t.co/9fZ3qGybtD #dovolenky2 dni dozadu
Dubaj, Malta i Kanada. Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si TOP10 rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore