Nájdeš nás aj na:

Tipy

Tipy, ako parkovať na letiskách za menej peňazí (Bratislava, Viedeň, Praha, Katovice)

Tipy, ako parkovať na letiskách za menej peňazí (Bratislava, Viedeň, Praha, Katovice)

Poznáte to. Kúpili ste super letenky a termín vášho odletu sa blíži. Veľa vecí ohľadom vášho odchodu ste už vyriešili a teraz máte poslednú dilemu. Ísť na letisko autom? Nechať sa odviesť známym? Alebo sa spoľahnúť na taxík či MHD? My vám teraz ukážeme, ako možno autom komfortne prísť na letisko, pohodlne zaparkovať a mať svojho štvorkolesového miláčika na uzavretom parkovisku za veľmi výhodné ceny. Či už potrebujete parkovanie na letisku v Bratislave, Viedni, Prahe alebo Katoviciach.

Reklama

Ako to funguje

Parkovanie si môžete objednať bez ohľadu na to, či už máte letenku alebo nie. Cez Pelikán sa to dá ošéfovať dvomi spôsobmi. Zaslaním e-mailu na info@pelikan.sk alebo osobne na pobočke na Námestí SNP 6, v Bratislave. Najjednoduchším spôsobom nepochybne je možnosť vyplniť formulár a parkovaciu kartu si nechať zaslať e-mailom, poštou alebo kuriérom.

Potom ako vyplníte požadované informácie ohľadom parkovania, do emailu vám príde proforma faktúru s číslami účtov a variabilným symbolom na úhradu parkovania. Počas rezervácie parkovania (ako samostatnej služby alebo v kombinácii s letenkou) je možné uhradiť za parkovanie ihneď internet bankingom, alebo platobnou kartou.

Parkovacie karty zasielané e-mailom (Bratislava, Praha) obdržíte na e-mail ešte v deň ich zaplatenia. Parkovacie karty zasielané poštou (Viedeň) sú odoslané v deň prijatia platby prvou triedou na vašu adresu. Obvykle to trvá 1 až 3 pracovné dni.

Prečo sa oplatí kúpiť parkovaciu kartu

To najdôležitejšie, čo sme vám týmto článkom chceli povedať je, že s parkovacou kartou výrazne ušetríte. Parkovacou kartou objednanou cez Letenky.sk totiž môžete zaplatiť až o 70% menej, ako je bežná cena. Aby ste nám verili, že to nie je len tak, máme pre vás dôkaz namiesto sľubov:

Bratislavské letisko (BTS)

Parkovanie je zabezpečené 1,2km od letiska, no to nie je žiaden problém, nakoľko transfer na letisko máte zadarmo a chodí takmer každých 30 minút. V porovnaní s cenami parkovania priamo na letisku ušetríte 40 až 50% nákladov. Takto vyzerajú ceny:

4 dni = od 23 eur

6 dní = od 33 eur

8 dní = od 38 eur

15 dní = od 50 eur

Kedy vám to letí? Pozrite si, či je v danom termíne voľné miesto na tomto odkaze. Ak si zarezervujete parkovisko na obsadené dátumy, resp. do spracovania objednávky sa parkovacie miesta vypredajú, peniaze vám budú vrátené na účet. KOMPLETNÝ CENNÍK S AKTUÁLNYMI CENAMI.

Upozornenie: parkovné sa účtuje za počet dní, pričom za deň sa považuje každý začatý deň, t.j. napr. 25 hodín = 2 dni, kapacita parkoviska je obmedzená, preto sa odporúča uskutočniť rezerváciu čím skôr.

parkovanie-bratislava

Letisko vo Viedni (VIE)

Pre parkovanie na letisku Viedeň Schwechat sú v ponuke zvýhodnené parkovacie karty na na parkoviskách PARKPLATZ  C, PARKHAUS 3 alebo PARKHAUS 4 a MAZUR. V porovnaní s cenami parkovania priamo na letisku ušetríte 40 až 50% nákladov. Takto vyzerajú ceny:

  • Parkplatz Mazur na 4 dni = 42 eur, Parkplatz C na 4 dni = 66 eur, Parkhaus 3/4 na 4 dni = 89 eur
  • Parkplatz Mazur na 8 dní = 53 eur, Parkplatz C na 8 dní = 77 eur, Parkhaus 3/4 na 8 dní = 106 eur
  • Parkplatz Mazur na 15 dní = 68 eur, Parkplatz C na 15 dní = 108 eur, Parkhaus 3/4 na 15 dní = 170 eur
  • Parkplatz Mazur na 22 dní = 86 eur

Upozornenie: Predplatené parkovacie karty je možné zakúpiť len v predpredaji, priamo na letisku sa nepredávaju! Parkovacie karty sú zasielané výhradne kuriérom na zadanú adresu doručenia v rámci Slovenskej republiky ZADARMO.

parkovanie-vieden

Letisko v Prahe (PRG)

Pre parkovanie pri letisku Praha – Ruzyně vám ponúkame zvýhodnené parkovanie na monitorovanom parkovisku iba 3 minúty od letiska s transferom na letisko zdarma. V porovnaní s cenami parkovania priamo na letisku ušetríte 40 až 70% nákladov. Takto vyzerajú ceny:

7 dní = 35 eur

10 dní = 45 eur

14 dní = 55 eurparkovanie-praha

Letisko Katovice (KTW)

Letenky z Katovíc bývajú často extrémne lacné. Ako sa však do Katovíc dostať, keď sú pre mnohých slovákov pomerne vzdialené? Buď využijete lacnú autobusovú dopravu (Polskibus resp. Flixbus) alebo da dopravíte autom. Aj tu dokážete parkovať lacnejšie – existuje zľava, ktorá platí pre Slovákov a Čechov a dosahuje miestami až 90% z pôvodnej ceny.

Táto zľava je platná pre autá so slovenskou alebo českou ŠPZ (štátnou poznávacou značkou). Platí pre parkovanie na minimálne 2 dni a pre parkovanie na nestráženom parkovisku P2. Stačí keď využijete FlySilesia kupón. Ako na to? Pozri si program FlySilesia. Rezervácia miesta nie je potrebná, nakoľko parkovisko dostatočne veľké, a nachádza sa priamo vedľa terminálu. Dokonca pre lenivejších premáva i shuttle, no i tak peši budete v hale rýchlejšie. Na stránke síce uvádzajú len to, že sa dá platiť len v hotovosti, ale mnohí, ktorí tam už boli, vravia, že sa dá platiť aj kartou.

Koľko sto stojí? Za 2 – 7 dní parkovania zaplatíte cca 1,50 EUR. A ak tam aj budete dlhšie nezaplatíte nikdy viac ako 2-4 EURÁ.

O auto bude dobre postarané

Všetky uvedené parkoviská sú monitorované kamerovým systémom, zabezpečovacím zariadením a sú pre vás k dispozícii 24 hodín denne. Ak je potrebný transfer na letisko (Bratislava, Praha), máte ho už v cene parkovacej karty.

Čo treba mať so sebou na letisku pri odovzdaní auta

Po spracovaní vašej objednávky nasledujúci pracovný deň obdržíte potvrdenie rezervácie parkovania elektronicky na váš e-mail. Toto potvrdenie si, vytlačte a ním sa preukážete pri vstupe na parkovisko.

Ako zrušiť rezerváciu parkovacej karty

Je to možné až do dňa plánovaného príchodu na parkovisko. Rezerváciu je možné zrušiť písomne zaslaním žiadosti na email: parkovanie@letenky.sk. Následne vám bude zaplatená suma za parkovanie vrátená zaslaním na účet, ktorý uvediete v žiadosti. Od danej sumy sa odpočítava manipulačný poplatok vo výške 33 eur.


Čítaš naše články? Zaslúžiš si odmeny:

1. Zľavový kód 10€ na letenky

  • Pri objednávke zadaj zľavový kód PECKYJAN10 a Pelikán ti odpočíta 10€ z celkovej sumy - platí na objednávky vyššie ako 20€

2. Zľavy na ubytovanie

Booking.com

3. Ušla ti výborná letenka či dovolenka? 

Už sa ti to nemusí stať. Klikni nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a medzi prvými od nás dostaneš notifikáciu na:

  • najlepšie letenky, dovolenky a iné cestovateľské #pelipecky
  • zľavové kódy na cestovanie a zaujímavé výhody

4. Výhodný spoj na letisko

Bezplatná Wi-Fi, klimatizácia a nástup priamo pri termináli letiska. Pre pohodlnú a spoľahlivú cestu na letisko Viedeň/Budapešť odporúčame využiť výhodné lístky na autobus od našich kamarátov zo SLOVAK LINES. Do Viedne sa vieš dostať z Bratislavy 25-krát denne, do Budapešti až 3-krát denne.

5. Vybavíme ti Revolut kartu zdarma

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ šikovne po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd.

Karta Revolut

6. Lacný prenájom auta

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars a Pelikánu uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

#stacivyrazit

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí. #stacivyrazit

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Letenky do gruzínskeho Kutaisi so zľavou od 29€! https://t.co/zAXSOhwTfW #letenky7 minút dozadu
Poď do Karibiku! Letenky na Barbados máme za 519€ https://t.co/wre1RNfe9w31 minút dozadu
Poď do Karibiku! Letenky na Barbados máme za 519€ https://t.co/wre1RNfe9w #letenky32 minút dozadu
Z Prahy letíme tento rok do Vancouveru za 399€! https://t.co/t4C0jGe1ca #letenky47 minút dozadu
Bláznivý apríl v Zadare s letenkami od 36€? Poď do toho! https://t.co/rPz6mNR1cL #letenky56 minút dozadu
EMIRATES majú parádne letenky do TOP destinácií od 359€! https://t.co/TYHfg89dik #letenky1 deň dozadu
Výpredaj: TOP 10 leteniek z Viedne pod 30€ https://t.co/PyyBmw3SlK1 deň dozadu
Paríž z Bratislavy od 25€! Uchmatni si letenku aj ty https://t.co/Y62n30ZMDt #letenky1 deň dozadu
Krásna Kodaň teraz za 20€! https://t.co/hgqj59jWr5 #letenky1 deň dozadu
Marseille v marci za 20€! Čo povieš? https://t.co/508T3AZXo3 #letenky1 deň dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore
// peli affil searchform