Nájdeš nás aj na:

Tipy

Tipy, ako parkovať na letiskách za menej peňazí v roku 2021: Bratislava, Viedeň, Praha, Katovice

Tipy, ako parkovať na letiskách za menej peňazí v roku 2021: Bratislava, Viedeň, Praha, Katovice

Poznáte to. Kúpili ste super letenky a termín vášho odletu sa blíži. Veľa vecí ohľadom vášho odchodu ste už vyriešili a teraz máte poslednú dilemu. Ísť na letisko autom? Nechať sa odviesť známym? Alebo sa spoľahnúť na taxík či MHD? My vám teraz ukážeme, ako možno autom komfortne prísť na letisko, pohodlne zaparkovať a mať svojho štvorkolesového miláčika na uzavretom parkovisku za veľmi výhodné ceny. Či už potrebujete parkovanie na letisku v Bratislave, Viedni, Prahe alebo Katoviciach.

Reklama

Ako to funguje

Parkovanie si môžete objednať bez ohľadu na to, či už máte letenku alebo nie. Cez Pelikán sa to dá ošéfovať dvomi spôsobmi. Zaslaním e-mailu na [email protected] alebo osobne na pobočke na Námestí SNP 6, v Bratislave. Najjednoduchším spôsobom nepochybne je možnosť vyplniť formulár a parkovaciu kartu si nechať zaslať e-mailom, poštou alebo kuriérom.

Potom ako vyplníte požadované informácie ohľadom parkovania, do emailu vám príde proforma faktúru s číslami účtov a variabilným symbolom na úhradu parkovania. Počas rezervácie parkovania (ako samostatnej služby alebo v kombinácii s letenkou) je možné uhradiť za parkovanie ihneď internet bankingom, alebo platobnou kartou.

Parkovacie karty zasielané e-mailom (Bratislava, Praha) obdržíte na e-mail ešte v deň ich zaplatenia. Parkovacie karty zasielané poštou (Viedeň) sú odoslané v deň prijatia platby prvou triedou na vašu adresu. Obvykle to trvá 1 až 3 pracovné dni.

Prečo sa oplatí kúpiť parkovaciu kartu

To najdôležitejšie, čo sme vám týmto článkom chceli povedať je, že s parkovacou kartou výrazne ušetríte. Parkovacou kartou objednanou cez Letenky.sk totiž môžete zaplatiť až o 70% menej, ako je bežná cena. Aby ste nám verili, že to nie je len tak, máme pre vás dôkaz namiesto sľubov:

Bratislavské letisko (BTS) – parkovanie a cenník od 1. januára 2021

Parkovanie je zabezpečené 1,2km od letiska, no to nie je žiaden problém, nakoľko transfer na letisko máte zadarmo a chodí takmer každých 30 minút. V porovnaní s cenami parkovania priamo na letisku ušetríte 40 až 50% nákladov. Takto vyzerajú ceny:

Kedy vám to letí? Pozrite si, či je v danom termíne voľné miesto na tomto odkaze. Ak si zarezervujete parkovisko na obsadené dátumy, resp. do spracovania objednávky sa parkovacie miesta vypredajú, peniaze vám budú vrátené na účet.

Upozornenie: parkovné sa účtuje za počet dní, pričom za deň sa považuje každý začatý deň, t.j. napr. 25 hodín = 2 dni, kapacita parkoviska je obmedzená, preto sa odporúča uskutočniť rezerváciu čím skôr.

parkovanie-bratislava

Letisko vo Viedni (VIE) a lacnejšie parkovanie

Hneď vedľa viedenského letiska parkujete na parkovisku Mazur najlacnejšie. Parkovisko Mazur Park & Fly je otvorené 24 hodín denne a 365 dní v roku. Rezervovať miesto na parkovanie môžete do 12 hodín pred časom príchodu. Bezplatná kyvadlová služba Mazur vás dostane k terminálu len za 10 minút.

Ako alternatívu k uzavretému Mazuru môžete zaparkovať za zvýhodnenú cenu na parkovisku C priamo na viedenskom letisku pomocou propagačného kódu „Mazur Sommer“.

 • Poloha: Parkovisko C na viedenskom medzinárodnom letisku
 • Propagačný kód: Mazur Sommer
 • Zľava: -20% na parkovisko C
 • Doba parkovania: kedykoľvek
 • Vzhľadom na vývoj okolo Covid-19 zostane parkovisko Mazur uzavreté až do odvolania. Ako alternatívnu možnosť parkovania odporúčame v tomto období parkovisko C na viedenskom letisku.

Držitelia časových kariet Mazur môžu teraz zaparkovať svoje auto na parkovisku C na viedenskom letisku. Po návrate choďte do servisného bodu Parken na parkovisku 4, pričom pri vstupe si vezmite parkovací lístok a platnú hodnotnú kartu Mazur, kde dostanete výstupný lístok.

Existujúce dlhodobé parkovacie karty platia aj pre parkovisko C na viedenskom letisku.

Upozornenie: Predplatené parkovacie karty je možné zakúpiť len v predpredaji, priamo na letisku sa nepredávaju! Parkovacie karty sú zasielané výhradne kuriérom na zadanú adresu doručenia v rámci Slovenskej republiky ZADARMO.

parkovanie-vieden

Letisko v Prahe (PRG)

Pre parkovanie pri letisku Praha – Ruzyně vám ponúkame zvýhodnené parkovanie na monitorovanom parkovisku iba 3 minúty od letiska s transferom na letisko zdarma. V porovnaní s cenami parkovania priamo na letisku ušetríte 40 až 70% nákladov.

Jedno z najmodernejších parkovísk Letiska Václava Havla, zabezpečuje nonstop transport minibusmi s klimatizáciou na letisko a späť a nachádza sa v blízkosti 3 km. Poistené a strážené parkovisko má 3000 miest z toho 500 krytých a 2500 vonkajších. Parkovisko ďalej poskytuje umývanie i servis automobilu, bankomat, wifi, WC aj benzínovú stanicu.

Takto vyzerajú ceny.

Letisko Katovice (KTW)

Letenky z Katovíc bývajú často extrémne lacné. Ako sa však do Katovíc dostať, keď sú pre mnohých slovákov pomerne vzdialené? Buď využijete lacnú autobusovú dopravu (Polskibus resp. Flixbus) alebo da dopravíte autom. Aj tu dokážete parkovať lacnejšie – existuje zľava, ktorá platí pre Slovákov a Čechov a dosahuje miestami až 90% z pôvodnej ceny.

Táto zľava je platná pre autá so slovenskou alebo českou ŠPZ (štátnou poznávacou značkou). Platí pre parkovanie na minimálne 2 dni a pre parkovanie na nestráženom parkovisku P2. Stačí keď využijete FlySilesia kupón. Ako na to? Pozri si program FlySilesia. Rezervácia miesta nie je potrebná, nakoľko parkovisko dostatočne veľké, a nachádza sa priamo vedľa terminálu. Dokonca pre lenivejších premáva i shuttle, no i tak peši budete v hale rýchlejšie. Na stránke síce uvádzajú len to, že sa dá platiť len v hotovosti, ale mnohí, ktorí tam už boli, vravia, že sa dá platiť aj kartou.

 • Prémiové parkovisko (PP) – nestražené parkovisko. Parkovisko sa nachádza v bezprostrednej blízkosti cieľového terminálu C. Má 120 priestranných parkovacích miest, z toho 28 krytých. Celé zariadenie je kryté monitorovacím systémom.
  Ceny za parkovanie:
  – do 1 hodiny – 2,30€
  – 1 deň – 24€
  – 10 dni – 91€
 • Parkovanie P1 – hlavné parkovisko, nestrážené. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti terminálov A, B a C.
  Ceny za parkovanie:
  – 1 hodina – 1,10€
  – 1 deň – 14€
  – Cena za 10 ale aj 14 dni je rovnaká 56€, každý začatý deň nad 14 dni + 2,30€.
 • Parkovanie P2 – nestrážené parkovisko. Určené na dlhodobé parkovanie, situované vo vzdialenosti 300 m od výstupných terminálov A a B. Bezplatný transfer na terminály z parkoviska P2.
  Ceny za parkovanie:
  – 1 hodina – 1,40€
  – 1 deň – 7€
  – 10 dni – 78€
 • Parkovanie P3 – strážené parkovisko, 300 m od terminálov A a B. Na požiadanie klienta je z parkoviska P3 k dispozícii bezplatná kyvadlová doprava.
  Ceny za parkovanie:
  – 1 hodina – 1,4€
  – 1 deň – 11,45€
  – 10 dni – 57€

O auto bude dobre postarané

Všetky uvedené parkoviská sú monitorované kamerovým systémom, zabezpečovacím zariadením a sú pre vás k dispozícii 24 hodín denne. Ak je potrebný transfer na letisko (Bratislava, Praha), máte ho už v cene parkovacej karty.

Čo treba mať so sebou na letisku pri odovzdaní auta

Po spracovaní vašej objednávky nasledujúci pracovný deň obdržíte potvrdenie rezervácie parkovania elektronicky na váš e-mail. Toto potvrdenie si, vytlačte a ním sa preukážete pri vstupe na parkovisko.

Ako zrušiť rezerváciu parkovacej karty

Je to možné až do dňa plánovaného príchodu na parkovisko. Rezerváciu je možné zrušiť písomne zaslaním žiadosti na email: [email protected] Následne vám bude zaplatená suma za parkovanie vrátená zaslaním na účet, ktorý uvediete v žiadosti. Od danej sumy sa odpočítava manipulačný poplatok vo výške 33 eur.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  4.5/5 - (18 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Maroko kvôli omikronu pozastavilo lety z celého sveta https://t.co/MFfAF1EGTx9 hodín dozadu
Omikron zrejme zmení hraničný režim aj na Slovensku. ÚVZSR chystá novú vyhlášku https://t.co/LHUxYQTTKl #novinky9 hodín dozadu
Spojené arabské emiráty sú najbezpečnejšou krajinou na svete. Zaočkovaných je 100% obyvateľstva https://t.co/kZ7doKXPWc #novinky10 hodín dozadu
Izrael pre nový variant koronavírusu na 2 týždne zakáže vstup turistom https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky10 hodín dozadu
Veľká Británia mení pravidlá vstupu. Platí povinná izolácia až do negatívneho PCR testu https://t.co/p0WM4UqPME #novinky10 hodín dozadu
Splň si sen za pár eur: Zimný Island už od 35€! (BLACK FRIDAY ZĽAVA) https://t.co/bZjqXhRAFH #letenky3 dni dozadu
BLACK FRIDAY PECKA DŇA: All inclusive Egypt s letenkami a 5*hotelom za 651€ https://t.co/EqxHIc2OCK #dovolenky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: Srí Lanka s letenkami, 4*hotelom a raňajkami za 1014€ https://t.co/79lRROl7Yd #dovolenky3 dni dozadu
Leteli sme do Dubaja s flydubai a týchto 5 vecí nám spríjemnilo let https://t.co/5AgXODxlGc #cestopisy3 dni dozadu
MEGA: Letenky Emirates do exotických destinácií na túto zimu už od 389€! https://t.co/TYHfg89dik #letenky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore