Nájdeš nás aj na:

Afrika

NOVINKA z Viedne: Etihad Airways odštartujú lety do exotiky už 18. júla (+letenky za uvádzacie ceny)

NOVINKA z Viedne: Etihad Airways odštartujú lety do exotiky už 18. júla (+letenky za uvádzacie ceny)

Etihad Airways, národná letecká spoločnosť Spojených arabských emirátov, začne lietať z Viedne skôr, než sa očakávalo. Podľa najnovších informácií plánujú aerolinky zahájiť lety už od 18. júla 2021, pôvodne sa po niekoľkých odkladoch hovorilo o jeseni tohto roka. Na linke Viedeň – Abu Dhabi chcú premávať dvakrát týždenne na modernom a úspornejšom Boeingu 787 Dreamliner.

Reklama

Ak teda aj ty patríš medzi tých, ktorí sa už nevedia dočkať cestovania do exotických kútov Ázie a Afriky, príchod Etihad Airways na Schwechat je určite dobrou správou a ďalšou dobrou alternatívou. Dobré tiež je, že viaceré destinácie sú teraz dostupné za špeciálne uvádzacie ceny. Neváhaj to využiť a objednaj si letenky do exotických častí sveta. Poletíš výhodne s prémiovými aerolinkami a vyberáš z lákavých termínov na hlavnú sezónu.

Bezplatné COVID-19 poistenie je súčasťou každej letenky Etihad Airways zakúpenej cez Pelikán a vzťahuje sa na letenky objednané až do 1. októbra 2021 (letecká spoločnosť už túto garanciu niekoľkokrát predlžovala). Etihad Airways tiež vyžadujú od každého cestujúceho pred vstupom do lietadla negatívny PCR test.

Super novinka z Viedne

Pôvodne mala linka Etihad Airways z Viedne štartovať minulý rok v máji, avšak kvôli pandémii sa niekoľkokrát presúvala. Teraz by už štartu nemalo nič brániť.

Etihad Airways sú hlavným leteckým dopravcom emirátu Abu Dhabi (Abú Zabí). Spoločnosť bola založená v roku 2003 a prvý let sa konal v novembri 2003. Etihad pred koronakrízou operoval s viac ako 1000 letmi každý týždeň do 70 destinácií v 46 štátoch sveta. Hlavná základňa aeroliniek sa nachádza v Abu Dhabi International Airport.

Linka Etihad Airways z Viedne do Abu Dhabi vyplní dieru na trhu. Letecká spoločnosť použije na linku z Viedne do Emirátov ekologickejší a modernejší Boeing 787-9 Dreamliner s kapacitou takmer 300 miest.

Let z Viedne do Abu Dhabi trvá 5 hodín a 25 minút. Ide o priame a tým pádom najrýchlejšie spojenie Rakúska s Emirátom Abu Dhabi. Etihad Airways použijú na linku z Viedne do Emirátov ekologickejší a modernejší Boeing 787-9 Dreamliner.

Etihad Airways sa každoročne umiestňujú v hodnoteniach ekonomickej či biznis triedy medzi svetovou špičkou. Ekonomická trieda leteckej spoločnosti Etihad Airways ponúka vyšší štandard, než na akí sme v Európe zvyknutí. Sedadlá na diaľkových letoch sú veľmi široké, vybavné pohodlnými vankúšmi a majú napríklad aj komfortnejšie opierky hlavy.

Pri dlhších ekonomických letoch spoločnosti Etihad Airways sú cestujúcim poskytované fleecové prikrývky a tiež si možno vyžiadať špeciálny vankúše na krk – pre komfortnejší oddych. Pri dlhších letoch dostanete aj darček v podobe kozmetického balíčka obsahujúceho pár ponožiek, zubnú kefku, štuplíky do uší či masku na oči.

Cestujúcim sa na linkách Etihad Airways podáva teplé jedlo podľa vlastného výberu z troch hlavných chodov. Palubná kaviareň, ktorá podáva ľahké občerstvenie, kávu, čaj a horúce čokolády príjemne dopĺňa celý zážitok na palube.

Ekonomická trieda Etihad Airways ponúka multimediálny zábavný systém pozostávajúci zo 750 hodín obsahu. Sedadlá Economy sú vybavené 10,6-palcovými monitormi s dotykovou obrazovkou, ktoré si cestujúci môžu prispôsobiť svojim osobným potrebám. Na sedadlách Economy Smart sú potom nainštalované ešte o kúsok lepšie – 11-palcové monitory s dotykovou obrazovkou. Letové zábavné programy Etihad zahŕňajú viac ako 100 filmov, 300 populárnych televíznych programov a 60 interaktívnych hier.

Etihad Airways myslia pri dlhých letoch aj na deti. ‘Flying Nanny je jednou z najlepších leteckých služieb, s ktorou v zásade ešte žiadna iná letecká spoločnosť neprišla. Pomáha cestujúcim s deťmi na diaľkových letoch.

Etihad Wellness dbá o tvoje zdravie na cestách

Svet cestovania sa v roku 2020 výrazne zmenil a Etihad Airways sa mu ihneď prispôsobili. Začali ponúkať testovanie na COVID priamo na letisku v Abu Dhabi, takisto bezplatné poistenie na COVID zakúpením letenky a revolučné bezkontaktné letiskové kiosky na kontrolu zdravotného stavu cestujúcceho.

Súčasťou programu Wellness od Etihad Airways je hĺbkové čistenie kabíny po každom lete a tiež hygienické balíčky obsahujúce všetko potrebné k bezpečnému cestovaniu. Aerolinky dokonca zriadili špeciálnu linku, kde ambasádori odpovedajú na otázky cestujúcich a radia ohľadom cestovania a aktuálnych podmienok 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

 • Etihad Airways obnovile kabínu všetkých lietadiel novými poťahmi sedadiel a kobercami. Ich lietadlá sú vybavené vzduchovými filtrami HEPA, ktoré zachytávajú 99% vzdušných mikróbov
 • Po príchode do každej destinácie dôkladne čistia a dezinfikujú všetky svoje lietadlá
 • Letušky a stewardy nosia rúška i a osobné ochranné prostriedky počas celého letu, rovnako ako cestujúci
 • Wellness balíček pre cestujúceho obsahuje rúško, rukavice a antibakteriálny gél
 • Etihad Airways vyžadujú od každého cestujúceho pred vstupom do lietadla negatívny PCR test
 • Palubný servis zostal zachovaný s dôrazom na najvyššie štandardy hygieny
 • Niektoré z letiskových salónikov sú už opätovne otvorené
 • Bezplatné COVID-19 poistenie je súčasťou každej letenky až do 31. marca 2021

Novinky od 1. júna 2021 pre poistenie STORNO a poistenie ISTOTA

Poistenie STORNO najnovšie pokrýva v prípade pozitívneho RT-PCR testu na COVID pred cestou 80% stornopoplatkov. Taktiež sú v tomto poistení zahrnuté náklady na zmenu spiatočnej cesty v prípade ochorenia v destinácií. Poistenie ISTOTA potom zahŕňa obe spomínané situácie a pridáva aj liečebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinácií. Poistenie je platné pre všetky krajiny sveta a to bez ohľadu na farbu v cestovateľskom semafore resp. ich epidemiologickú situáciu.

 • Pri všetkých iných oprávnených dôvodoch ako je napríklad choroba, úraz, rozvod, výpoveď a podobne obe poistenia POKRÝVAJÚ 90% stornoplatkov.

Dáme ti zľavu 10€ na letenku

Kód PECKYAPPKA zadaj pri objednávke a zaplať o 10€ menej. Objednávka musí byť v hodnote minimálne 20€.

POZOR: Zľavový kód tentokrát platí len, ak robíš objednávku cez našu novú mobilnú aplikáciu Pelipecky. Tu je návod, ako uplatniť zľavu.

Ktoré destinácie Etihad Airways sú na výber?

V predaji sú termíny najmä na druhú polovicu roka 2021. Nižšie nájdeš prehľadné kalendáre s akciovými kalendármi za tieto ceny:

Výpredaj exotických leteniek Etihad Airways

Zdroj fotografií a informácií: Etihad Airways

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Spoznaj Bolognu. Máme letenky z Viedne od 84€! https://t.co/XCki1lMxtM #letenky45 minút dozadu
Panenská príroda aj nočná párty. Najkrajšie pláže Malty https://t.co/F2hnlD524O #cestopisy3 dni dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Tunisko na 7 nocí s letenkami a luxusným 5*hotelom od 671€ https://t.co/Mj89ZPVlYP #dovolenky3 dni dozadu
Chceš zažiť autentické Španielsko? Leť do Zaragozy od 89€ https://t.co/QdxhNsncp6 #letenky3 dni dozadu
Krásna Menorka na jar od 84€! Zaži to najlepšie z pláží a turistiky https://t.co/X8jX8q0oYA #letenky3 dni dozadu
Malorka za výborné ceny z Viedne na jar aj leto od 100€! https://t.co/4cNYTOJczi #letenky3 dni dozadu
Miluješ Toskánsko? Pisa s letenkami od 63€! https://t.co/bIF2nJLJtb #letenky3 dni dozadu
Južná Afrika od 22. júna 2022 zrušila všetky covidové obmedzenia pri vstupe: https://t.co/skdFx1jL9w3 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 dni dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore