Nájdeš nás aj na:

Citybreaky

Wellness, skvelá kuchyňa, TOP jazerá a hrady: Dovolenka v Maďarsku od 80€

Wellness, skvelá kuchyňa, TOP jazerá a hrady: Dovolenka v Maďarsku od 80€

Chcelo by to dovolenku? Nechce sa vám však cestovať lietadlom ani vylihovať v exotike pri mori? Ak máte tento rok chuť na relax, históriu, kultúrne pamiatky a dobrú kuchyňu v jednom, vyskúšajte jeden z úžasných wellness rezortov v Maďarsku. Rezervujte si pobyt s raňajkami či polpenziou a wellnessom v Budapešti alebo napríklad obľúbenom Balatone na rok 2021. Dobrou správou je, že od 23. júna Maďarsko zrušilo kontroly na hraniciach a Slováci môžu do krajiny vstupovať bez obmedzení. Pri ubytovaní a kultúrnych podujatiach však treba postupovať podľa aktuálnej vyhlášky platnej v Maďarsku – čo aktuálne pre nás znamená, že ubytovať sa v krajine môžu len plne zaočkovaní cestovatelia. Aby sme vám uľahčili výber toho pravého miesta na dovolenku, vybrali sme TOP 6 pobytov v Budapešti, pri Balatone, v historickom meste Vyšehrad aj kúpeľnom mestečku Hévíz.

Reklama

Pobyty v Budapešti od 80€

Budapešť sa rozprestiera na oboch stranách Dunaja. Podľa mnohých celosvetových hodnotení je jedným z najkrajších miest v Európe. Turisti z tých najrôznejšch kútov sem chodia za nočným životom, históriou, architektúrou aj typickou maďarskou kuchyňou, ktorá poriadne zasýti. Plavba loďkou po Dunaji, prechádzka popri krásnej budove parlamentu či pozorovanie západu slnka z Rybárskej bašty ako vystrihnutej z Disneyovky sú len malou ochutnávkou zážitkov, ktorú tam na teba čakajú.

Čo treba v Budapešti vidieť?

 • Parlament – jedna z TOP architektonických pamiatok, ktoré v meste môžeš vidieť. Prejdi sa popri nábreží po západe slnka, vysvietený parlament určite neprehliadneš.
 • Termálne kúpele Gellért – svetoznáme a zahraničnou klientelou obľúbené kúpele postavené v secesnom slohu boli otvorené v roku 1918.
 • Bazilika sv. Štefana – rímskokatolická katedrála postavená pomenovaná podľa prvého kráľa Maďarska. Vnútri sa nachádza jeho nabalzamovaná pravá ruka.

Pobyt v 4*hoteli Continental Hotel s raňajkami:

Hotel je postavený na mieste bývalých legendárnych kúpeľov Hungária a historického hotela Continental v centre Budapešti. V SPA Continental Hotel Budapest**** Superior sa nachádza jedno z najväčších a najmodernejších wellness a fitnescentier spomedzi budapeštianskych hotelov.

 • ubytovanie na 2 noci
 • raňajky formou bufetu

Pobyt v 4*hoteli Aquaworld Resort s polpenziou:

Súčasťou komplexu je trojúrovňové wellness a fitnescentrum Oriental Spa pre tých, ktorí túžia po relaxácii, Bongo Kids Club pre najmenších návštevníkov a jeden z najväčších európskych zábavných parkov v Európe – Aquaworld.

 • ubytovanie na 2 noci
 • polpenzia (raňajky formou bufetu a večere formou bufetu bez nápojov)
 • vstup do wellness centra
 • vstup do zážitkového bazéna

Pobyty pri Balatone od 107€

Skvelú dovolenku v Maďarsku môžeš zažiť napríklad aj na najväčšom jazere v strednej Európe, Balatone. Je ideálny na dovolenku v lete aj v zime. Dovolenka pri Balatone je lákavá aj vďaka jazerným jaskyniam Tapolca. Vďaka rôznym prameňom vody, ktoré sa tu miešajú, má podzemná voda konštantných 20°C. 

Čo vidieť a zažiť pri Balatone?

 • Národný park balatonská vrchovina je najkrajším v okolí Balatonu. Hoci ako národný park je mladý, historické a kultúrne bohatstvo, ktoré chráni, je pestré.
 • Perlou regiónu je polostrov Tihanyi, večne zelený a plný krásnej prírody.
 • Kopcovité vinohrady Pécsely Basin spolu so storočnými pivnicami, kamennými múrmi a ruinami hradu Zádor vzbudzujú dojem starovekej osady

Balatonfüred-4*hotel Silverine s polpenziou

Letný oddych V maďarskom mestečku Balatonfüred v elegantnom 4* hoteli s polpenziou a možnosťou wellness.

 • ubytovanie na 2 noci
 • polpenzia
 • vstup do wellness centra

Siófok- 4*hotel Azúr s polpenziou

Vychutnajte si dovolenku v krásnom prostredí. Slnečná oblasť pod sopečným pohorím dozrela ako kvalitné víno, ktorým je preslávená. Spoznajte Siófok, hlavné centrum Balatonu, ktoré ukrýva mnohé lákadlá.

 • ubytovanie na 2 alebo 3 noci
 • polpenzia
 • vstup do wellness centra

Pobyty v Hevíze od 94€

Urobte si radosť dovolenkou. Rozmaznávajte svoje zmysly a objavte Hévíz, najväčšie termálne jazero v Európe. Prírodné jazero s liečivou vodou sa stalo celosvetovou raritou. V prevádzke je po celý rok a ani v zime sa neochladí pod 23-25° C. Voda, para a bahno jazera sú liečivé. Môžete si vybrať z nespočetných liečebných a wellness procedúr.

Čo robiť pri Hevíze?

 • Hrad Sümeg – Polhodinu od mesta sa nachádza hrad Sümeg, v rovnomennom mestečku. Je najstaršou zachovanou pevnosťou v celej krajine. Jedna z jeho veží sa zachovala v dobrom stave od 13. storočia. Dnes je v nej múzeum zbraní.
 • Múzeum Hevízu – na Rákocziho ulici sa nachádza múzeum Hevízu, ktoré prostredníctvom stálej expozície vykresľuje príbeh histórie mesta, jeho slávnych obyvateľov a tradícií.
 • Egregy – časť mesta z názvom Egyregy je známa svojou gastronómiou. Okrem vínnych pivničiek môžete ochutnať aj miestne špeciality.

4*hotel Palace s polpenziou

Ochutnajte výborné jedlo, preslávené víno a spravte si prehliadku v krásnom historickom centre mesta Hévíz. V hoteli Palace sa budete cítiť ako v naozajstnom paláci, s kvalitnými službami a wellness.

 • ubytovanie na 2 noci
 • polpenzia
 • vstup do wellness centra

Pobyty vo Vyšehrade od 119€

Rozmaznávajte svoje zmysly a objavte známe mesto Vyšehrad (Visegrád) a jeho okolie. Môžete sa vybrať na krásnu túru v prírode, navštíviť známy hrad Vyšehrad, alebo si spraviť prehliadku v krásnom historickom centre mesta.

Čo zažiť vo Vyšehrade?

 • Vyšehradský hrad – tento hrad je jedným z najkrajších v Maďarsku. Týči sa na vrchole kopca a ponúka krásny výhľad na Dunaj. Už v stredovekom Maďarsku bol veľmi dôležitý.
 • Vodopád Diablov mlyn – skrytý poklad Vyšehradu je obklopený krásnymi lúkami a zeleňou. Vedie k nemu krátka turistická trasa. Po ceste nájdete niekoľko miest na romantický piknik.

4*Thermal Hotel Visegrád

Ochutnajte vynikajúce jedlo a maďarské víno v hotelovej reštaurácií s očarujúcim výhľadom na Dunaj, a užite si bohate vybavené hotelové wellness centrum. Keď Vám samotný hotel a mesto nestačia, v okolí nájdete ďalšie nádherné miesta, ktoré musíte vidieť ako napr. mesto Szentendre, roklinu Rám, alebo Baziliku v Ostrihome.

 • ubytovanie na 2 noci
 • polpenzia
 • vstup do wellness centra

Bonus: Pobyt v Sárvári od 204€

Hoteli 5*Spirit Hotel Thermal Spa pre náročných

Preži luxusné hýčkanie a prvotriedne služby v 5* hoteli s prestížnymi oceneniami. Spirit Hotel Thermal Spa sa nachádza v meste Sárvár, ktoré je jedným z najobľúbenejších kúpeľných miest Maďarska. Tento hotel je kľúčom k dokonalému oddychu, keďže hosťom ponúka neobmedzený wellness a fitness, rôzne športové aktivity, gastronomické zážitky, a v neposlednom rade pohodlné ubytovanie v nádhernom prostredí. Liečivá voda v termálnych bazénoch pochádza z vlastnej studne hotela a má priaznivé účinky. Nechýba ani bohatý saunový svet a rôzne procedúry.

V cene pobytu je:

 • ubytovanie v hoteli Spirit Hotel Thermal Spa 5* 
 • stravovanie formou polpenzie (raňajky formou bufetu a večere formou bufetu bez nápojov)
 • neobmedzený vstup do wellness centra Oazis

Vzájomné uznávanie očkovacích certifikátov

Od 9. júna 2021 občania Slovenskej republiky, ktorí majú platný oficiálny Certifikát o vykonanej vakcinácii (Certificate of vaccination) s platným QR kódom, vydaný Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky a platný doklad totožnosti môžu bez obmedzení vstupovať na územie Maďarska, kde pre nich platia rovnaké pravidlá ako pre držiteľov maďarského očkovacieho certifikátu. Zároveň je umožnený vstup maloletým deťom a mládeži do 18 rokov v sprievode dospelého občana SR, ktorý je držiteľom certifikátu o očkovaní.

Platný certifikát sa na území Maďarska vyžaduje aj na prístup k službám a v interiéroch (nap. reštaurácie, hotely, kiná, divadlá, penzióny…).


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Leť na rozprávkový Zanzibar so špičkovými aerolinkami už od 629€! https://t.co/zRKxV4Um78 #letenky1 hodinu dozadu
Hongkong od 6. februára 2023 už nevyžaduje ku vstupu očkovací certifikát https://t.co/jTngWBfbBM #novinky2 hodiny dozadu
Svadobná cesta na Maldivách: TOP 12 najkrajších a najromantickejších pobytov https://t.co/coF8YQkp7I #dovolenky2 hodiny dozadu
Seychely a lacné letenky? Najlepšie spojenia z Viedne začínajú od 619<strong>€</strong> (+tipy na ubytovanie a aktivity) https://t.co/fYjwBU2H6x #cestopisy2 hodiny dozadu
Mexiko a 5 tipov redakcie na romantickú dovolenku https://t.co/fNZazss0ip #cestopisy3 hodiny dozadu
Malta pre páry. Rôzne typy ubytovaní s konkrétnymi tipmi na hotely https://t.co/grZdaVV8cR #cestopisy17 hodín dozadu
Bez testu, očkovania i karantény: 137 krajín, ktoré sú otvorené bez obmedzení https://t.co/tNryB3mapQ #novinky22 hodín dozadu
10 peckových zážitkov v Dubaji, ktoré sú úplne zadarmo https://t.co/RMvRWkeHvl #cestopisy22 hodín dozadu
Legendárny vlak Orient Express sa vráti v roku 2025 https://t.co/E4QAfFfyLi #novinky22 hodín dozadu
Erika sa na svoj nový domov, Paríž, pozerá najmä cez objektív. Žaby na jedálnom lístku často nevidí https://t.co/VCfFlIlfcX #cestopisy24 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore