Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Etihad Airways predlžujú bezplatné poistenie na COVID-19 do októbra 2021

Etihad Airways predlžujú bezplatné poistenie na COVID-19 do októbra 2021

Špičkový dopravca Etihad Airways od septembra minulého roka ponúka poistné krytie v prípade, že sa cestujúci počas dovolenky nakazí koronavírusom a najnovšie sa rozhodol toto poistenie predĺžiť. COVID garancia bude platiť ešte minimálne do 1. októbra 2021.

Reklama

Aerolinky Etihad Airways v rámci svojho poistenia hradia všetky prípadné náklady cestujúceho i repatriáciu domov. Dopravca so sídlom v Abu Dhabi zavádza poistenie COVID-19 ako súčasť svojho programu „Etihad Wellness“. Poistenie platí automaticky aj na letenky objednané cez Pelikán.

Spoločnosť Etihad sa týmto krokom pripojila k leteckým spoločnostiam ako Emirates, Virgin Atlantic, flydubai a Air Canada (iba vybrané destinácie) pri ponúkaní bezplatného poistenia COVID-19 zahrnutého v rámci rezervácie letov.

„Bezpečnosť, zdravie a pohodlie našich hostí a zamestnancov sú našou najvyššou prioritou počas letu i mimo neho. Zavedenie globálneho COVID-19 poistenia v spolupráci s AXA vychádza z prísnych opatrení, ktoré sú už zavedené v rámci nášho programu Etihad Wellness, “ uviedol Duncan Bureau, hlavný viceprezident pre predaj a distribúciu, Etihad Airways.

Pokrytie do výšky 150-tisíc eur, platnosť do 1. októbra 2021

Ak teda na dovolenku či cestu odletíte s Etihad Airways a diagnostikujú vám ochorenie COVID-19, globálne poistenie zdravia pokryje až 150 000 eur liečebných nákladov a denné náklady do výšky 100 eur v prípade pozitívnej diagnózy.

Poistenie platí 31 dní od odletu a vzťahuje sa na akúkoľvek destináciu.

Aerolinky Etihad Airways plánujú na jar 2021 ponúkať približne 60 destinácií dostupných letecky cez letisko v Abu Dhabi.

Pridávajú sa aerolinky i celé krajiny

COVID-19 poistenie bezplatne pre všetkých cestujúcich priniesli ako prvé aerolinky Emirates. Od tej doby sa do podobnej iniciatívy zapojili ďalšie aerolinky i krajiny. Bezplatné poistenie s veľmi podobnými podmienkami už majú aj spoločnosti flydubai, Virgin Atlantic, Air Canada, ale ponúkajú ho napríklad aj Kanárske ostrovy a Dominikánska republika.

Akciové letenky Etihad Airways do exotiky

Zdroj: SimpleFlying

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LACNÉ LETENKY: Košice, Záhreb, Viedeň a desiatky iných destinácií za pár eur. Objednaj teraz od 17€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky3 hodiny dozadu
MEGA LACNÉ: Letenky z Košíc do Viedne alebo naopak od 35€ https://t.co/KnILxVDogP #letenky3 hodiny dozadu
Leť do Dubaja s Emirates a získaj vstup na 3 peckové atrakcie zdarma https://t.co/g5FERm0CyM #letenky3 hodiny dozadu
5 tipov, ako si užiť peckovú udržateľnú dovolenku v Grécku https://t.co/iQxf214YJG #letenky1 deň dozadu
Sardínia – 10 dôvodov, prečo býva v toľkých srdciach (a letenky za pár eur) https://t.co/uf6bkqzYpR #cestopisy1 deň dozadu
Poď na Sardíniu: Talianske Alghero od 97€! https://t.co/7CVd3MNrDR #letenky1 deň dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky na leto https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky1 deň dozadu
Tenerife: Tvoja ideálna dovolenka na Kanárskych ostrovoch (reportáž a letenky) https://t.co/KWe8rRQgpy #cestopisy1 deň dozadu
10 najkrajších tatranských túr s deťmi aj bez nich (tipy redakcie) https://t.co/lbvpCpByNw #cestopisy1 deň dozadu
Spoznaj Bolognu. Máme letenky z Viedne od 84€! https://t.co/XCki1lMxtM #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore