Nájdeš nás aj na:

Tipy

Poď na Island virtuálne, vďaka prednáške Gabriela Antala

Poď na Island virtuálne, vďaka prednáške Gabriela Antala

Patríš medzi tých, ktorých drsná islandská krása okamžite očarila? Niet sa čomu čudovať. Keď Boh stvoril Island, doprial mu nielen sopky, ale aj vodopády, ľadovce a termálne pramene. Nezáleží na tom, či sa vyberieš na cestu pobrežím alebo po vnútrozemí – lemovať ju budú čierne lávové polia a vysoké skalnaté kopce. Čo kopec, to sopka – na Islande je ich vyše stotridsať a občas dá niektorá z nich o sebe vedieť. Island je vďaka svojmu prírodnému bohatstvu bezpochyby jedna z najkrajších krajín na svete. No čo, navnadila som ťa už dostatočne?

Reklama
Zdroj: Gabriel Antal

Mnohým nám veľmi chýba cestovanie. Vďaka online prednáške Gabriela Antala sa môžeš na Island preniešť aspoň virtuálne. Gabo chcel spoznať Island z prvej ruky, nielen ten z turistických príručiek. Ako povedal: „Porozprávam, ako som sa zamestnal na Islande, precestoval ho krížom-krážom a zažil úžasné zážitky, aké sa inde zažiť nedajú. Korona zariadila, že som si to zopakoval a strávil tak na Islande spolu 8 mesiacov počas dvoch rokov. Prezradím vám prečo si Islanďania myslia, že Slovensko, to je tam niekde, kde sa pije veľa vodky, ktoré islandské slovíčka akoby prebrali z nášho jazyka, či si pred rande Islanďania musia skontrolovať svoj rodokmeň, aby náhodou nešli na rande so svojím príbuzným a mnoho ďalších vtipných aj vážnych zaujímavostí.“

Online prednáška – Magický Island

Ak sa chceš dozvedieť viac, nezmeškaj Gabovú prednášku, ktorá sa bude konať 1. februára o 18:00 – 8. februára o 6:00. Prezentácia bude online v pondelok, stredu od 18:00 do ďalšieho rána a v sobotu a nedeľu po celý deň. Všetky informácie nájdeš na tomto linku a lístky zakúpiš tu.

Zdroj: Gabriel Antal

Gabriel Antal je 36 ročný fotograf a cestovateľ z Banskej Bystrice. Venuje sa najmä fotografii krajiniek, cestovateľskej reportáži, ale rád zaznamenáva aj ľudí pri ich veľkých životných krokoch, ako napríklad svadbách. Spolu s kolegom organizuje najväčší cestovateľský festival na Slovensku Cestou necestou, ktorý si môžeš momentálne vychutnávať v online priestore.

Akciové letenky na Island


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Ako 15 ročná sa vybrala na tri mesiace do Kuala Lumpur a bola to láska. Cestovanie aj Malajzia. Pracovne precestovala veľa krajín z Ázie, no ak by mala vybrať jedno miesto, ktoré jej učarovalo, sú to Princové ostrovy 20 km juhovýchodne od Istanbulu. Na cesty po Slovensku, ale aj po Európe má už pár rokov svoju parťáčku - nemeckú dogu Elizabeth. Najobľúbenejšou krajinou, kde sa každý rok vracajú je Slovinsko.

Hore