Nájdeš nás aj na:

Novinky

Zostal tri mesiace na letisku v Chicagu, až kým ho nechytila polícia. Bál sa koronavírusu

Zostal tri mesiace na letisku v Chicagu, až kým ho nechytila polícia. Bál sa koronavírusu

Istý muž tajne strávil na letisku v Chicagu tri mesiace, domov sa nechcel vrátiť zo strachu pred koronavírusom. Zatkla ho polícia. Ak teraz zloží kauciu tisíc dolárov, americký súd ho potrestá iba zákazom vstupu na letisko. Informuje o tom agentúra AP.

Reklama

Muž sa nachádzal v zabezpečenej časti letiska od 19. októbra do 16. januára bez toho, aby vyvolal väčšiu pozornosť personálu letiska. Na letisku sa tak nachádzal aj počas Vianoc či Nového roka. Podľa jeho vyjadrení pred súdom sa v zóne nachádzal vďaka tomu, že našiel identifikačnú kartu jedného zo zamestnancov letiska.

Veľmi podobný prípad sa stal aj v roku 2017. Na brazílskom letisku Gaurulhos v metropolitnej oblasti Sao Paulo žil tri mesiace nemecký turista. Ten v decembri zmeškal svoj nadväzujúci let a nemal dostatok peňazí na kúpu novej letenky. 

Zdroj: Denník N, AP


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore