Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Práca v ďalekom raji: Írsky ostrov hľadá dvojicu, ktorá sa oň dočasne postará

Práca v ďalekom raji: Írsky ostrov hľadá dvojicu, ktorá sa oň dočasne postará

Práca snov, o ktorú sa pred rokom uchádzalo 23 tisíc ľudí z celého sveta, opäť čaká na vhodných kandidátov. Írsky ostrov Great Blasket Island, najzápadnejší ostrov v Európe, hľadá aj tentokrát dvojicu, ktorá by pol roka viedla miestne penzióny a kaviarne.

Reklama

Veľmi žiadaná pozícia bude obsadená dvojicou priateľov alebo partnerov v období od 1. apríla do 1. októbra 2021. Ostrov je populárnym medzi turistami z celého sveta napriek tomu, že nemá elektrinu, wifi pripojenie ani teplú vodu v sprchách. Minulý rok prácu získali Annie Birney a Eoin Boyle.

Ostrov Great Blasket leží pri pobreží prístavného mesta Dingle v County Kerry. Je odľahlým rajom pre všetkých, ktorí sa chcú na chvíľu utiahnuť a skryť na romantickom mieste. Poslední trvalí obyvatelia ostrov opustili v roku 1953, píše Lonely Planet.

Noví dočasní správcovia ostrova sa musia postarať o tri kamenné chalupy, v ktorých sa môžu ubytovať turisti. Ich úlohou je tiež spravovať miestnu kaviareň. Na ostrove je jeden nabíjací port, ktorý poháňajú veterné turbíny.

Prijímanie prihlášok sa uzatvára 22. januára.

Akciové letenky do Írska

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Seychely sa od 25. marca plne otvoria návštevníkom z celého sveta, na vstup postačí PCR test https://t.co/8vKnOiGZgm #letenky14 hodiny dozadu
Prvý hotel vo vesmíre by mal byť otvorený v roku 2027 https://t.co/WMoXQJ6qbp #novinky15 hodiny dozadu
Maličký grécky ostrov je prvou COVID-free destináciou v Európe. Pozýva k sebe turistov https://t.co/LLzzX1yR0B #letenky19 hodiny dozadu
6 tipov kam vyraziť na dámsku jazdu po lockdowne https://t.co/DoJmDhiX8Y #tipy20 hodiny dozadu
Etihad Airways predlžujú bezplatné poistenie na COVID-19 do októbra 2021 https://t.co/re2XffW0uz #novinky20 hodiny dozadu
Aktivisti natreli lietadlo Air France nazeleno. Cieľom bolo zvýšiť povedomie o tzv. greenwashingu https://t.co/2qPZlui4hI #novinky20 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 29€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky20 hodiny dozadu
Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama https://t.co/44T4SoEVGM #tipy21 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky21 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky21 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore