Nájdeš nás aj na:

Ázia

Takto sa lieta z Bratislavy do Bangkoku za málo peňazí

Takto sa lieta z Bratislavy do Bangkoku za málo peňazí

Cestou z Bratislavy do Dubaja komfortne s flydubai, z Dubaja do Bangkoku so špičkovými službami Emirates. Ponuka na je pre Bratislavu a v podstate celé Slovensko bezkonkurenčná. V cene je štandardný servis, no väčšinu trasy letíš s Emirates, s ktorými je lietanie aj v ekonomickej triede zážitok. Poďme sa pozrieť, čo všetko ťa čaká na palube a prečo ti túto ponuku odporúčame.

Reklama
flydubai a Emirates je ideálna kombinácia na lietanie z Bratislavy do Thajska

Lacné letenky do Bangkoku

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Flydubai
 • Kedy? Jeseň 2020
 • Príklad? Termín 7. –21. október 2020 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, batožina

Lacné letenky do Bangkoku

Ako vyzerá let s flydubai do Dubaja?

Keď prišiel flydubai do Bratislavy, otvoril mnohým slovenským cestovateľom ďalšiu zaujímavú alternatívu. Nemuseli sme tak už za každým cestovať za obľúbenými exotickými destináciami do Viedne či Budapešti. flydubai je síce nízkonákladový prepravca, avšak na letoch z Bratislavy do Dubaja ponúka plnohodnotný servis. Výnimkou je len najlacnejší tarif Lite, kde si možno jedlo predobjednať. Výborné je, že súčasťou letenky je aj 25kg podpalubná batožina.

Pohľad do ekonomickej triedy flydubai
Najnovšie filmy, hry či hudba – flydubai je príjemný štandard

Let z Bratislavy do Dubaja trvá približne 5 a pol hodiny. Počas letu sa môžeš tešiť na štandardné menu – hlavné jedlo aj nápoj, ak preferuješ vegetariánsku stravu – stačí v predstihu zadať špeciálnu požiadavku.

Nudiť sa nebudeš. flydubai ponúka na tejto trase aj plnohodnotnú multimediálnu zábavu. Dotyková obrazovka na sedadle pred tebou ti umožní sledovať najnovšie filmy, počúvať hudbu, hrať hry alebo sledovať aktuálnu polohu lietadla na mape.

Ako stráviš 5 hodín? Multimediálny systém flydubai ťa dostatočne zabaví

Pristaneš v Dubaji, kde sa nemusíš náhliť. Na prestup máš pár hodín, takže si môžeš pozrieť letisko o batožinu sa nestaráš, vyzdvihneš si ju až v Bangkoku.

Letisko v Dubaji je obrovské. Ešte dobre, že máš toľko času na prestup 😉

Ako vyzerá let s Emirates do Bangkoku?

Z Dubaja do Bangkoku už letíš na krídlach Emirates a vo väčšine prípadov letíš v úplne krásnom a aj najväčšom dopravnom lietadle na svete – v Airbuse A380. Pozri si na palubu Airbusu v 3D vizualizácii od Emirates.

Let do Bangkoku trvá šesť hodín.

S Emirates sa budeš cítiť, ako vo vyššej triede – skúsili sme si to viackrát. Ak ti povieme, že dostaneš špičkový servis, predstav si pod tým, ten najvyšší štandard, aký tiekonomická trieda môže ponúknuť. 

skvelému jedlu z vlastnej farmy, bohatej multimediálnej zábave (3500 kanálov), internetu zdarma (20MB), pripájame aj možnosť zapojiť svoje elektronické zariadenie do napájania či možnosť telefonovať na palube. V novom sortimente alkoholických nápojov nájdeš viac ako 18 miešaných nápojov – z nich si určite vyberieš, či už máš chuť na niečo ľahké svieže, sladký chladivý kokteil alebo teplý nápoj, ktorý ti spríjemní let.

V Emirates ťa čaká plnohodnotné menu. Predjedlo, hlavné jedlo, dezert a neobmedzené množstvo alko a nealko nápojov.

V ekonomickej triede vládnu príjemné „champagne“ odtiene s modrými akcentmi, všetky navrhnuté osobitne. Unikátny dizajn vytvára atmosféru pokoja, priestor na maximálny relax počas celého letu. Všetci majú prístup k USB portu a k 13,3 palcovej obrazovke.

Emirates v ekonomickej triede ponúka okrem iného aj výborný displej, USB nabíjačku, kvalitné slúchadlá a množstvo multimediálnej zábavy.
Lietanie v obrovskom Airbuse A380 je vždy zážitok!

Počkaj. Ako je možné, že letím pod značkou Emirates z Bratislavy?

Na stránkach Pelikána môžeš vidieť letenky z Bratislavy do Bangkoku pod logom Emirates. Prečo je to tak? Jedná sa o code-share spoluprácu s leteckou spoločnosťou flydubai. To znamená, že letecké spoločnosti si navzájom môžu napríklad prepožičiavať lietadlá, ale najčastejšie to znamená, že vďaka takýmto spojeniam sa otvárajú cestovateľom nové linky a možnosti. A to je aj prípad flydubai + Emirates.

Ukážkový let z Bratislavy pod značkou Emirates. Z Bratislavy letíš s flydubai, z Dubaja už s Emriates. Je to typický príklad code-share spolupráce.

Ak by si do Bangkoku letel/a iba s flydubai, neskúsil by si po prestupe v Dubaji napríklad obrovský Airbus A380, ktorý ponúkajú Emirates.

Ponuku na letenky sme vypelikánovali priamo s Emirates a flydubai a termíny sú dostupné na hlavnú sezónu v Thajsku.

Tipy na dovolenku v Thajsku

Bangkok je vstupnou bránou k dovolenke do Thajska. Niektorí tu strávia deň, niektorí pár dní, ale často je len odrazovým mostíkom ku krásnym plážam a thajským ostrovom.

Bangkok ťa hneď po prílete prefacká svojou výbornou energiou a rozmanitosťou. Akonáhle si zvykneš na hluk a teplo, vrhni sa na objavovanie všetkého, čo toto viac ako 8-miliónové mesto ponúka. Málo toho určite nie je a vyberie si každý. Čakajú ťa zlatom zdobené paláce, pikantná kuchyňa a nezabudnuteľná jazda tuk-tukom.

To najlepšie z Thajska ti ponúkame aj v našich cestopisoch:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore