Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Bláznivý Bangkok: Takto naň nikdy nezabudneš

Bláznivý Bangkok: Takto naň nikdy nezabudneš

Chaotické mesto, v ktorom sa budeš cítiť, akoby si žil na 150 percent. Je charakteristické svojskou architektúrou, plnými ulicami aj šialeným nočným životom. Ako v ňom zažiť to najlepšie a zároveň sa nestratiť? Prinášame niekoľko tipov.

Vedel si o Bangkoku, že…?

Keď sa povie Bangkok, niekto si predstaví krásne chrámy, iný zasa plávajúci trh alebo párty. Čo by si si však predstavil, ak počuješ “Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahinthara Yutthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udom Ratchaniwet Mahasathan Amonphiman Awatansathit Sakkathattiya Witsanukamprasit”? Áno, čítaš dobre, toto je celé meno mesta Bangkok, ktoré bolo zaradené do Guinnessovej knihy rekordov ako najdlhšie meno akéhokoľvek miesta na svete.

Ako spoznať Bangkok najlepšie?

Royal Grand Palace (Kráľovský palác) a Chrám Wat Prakeaw: Postavené v roku 1782 a 150 rokov obývané Thajskými kráľmi sú aj dnes ukážkou krásnej architektúry a spletitých detailov. Je tu uchovaná socha Smaragdového Buddhu, vytesaná z jediného kusu smaragdu.

Wat Arun (Chrám Svitania): Vežovitá silueta chrámu je jeden z najtypickejších pohľadov v juhovýchodnej Ázii. Postavená bola v prvej polovici 19. storočia v starovekom khmérskom štýle. Pokrýva ju kvetinový vzor zdobený glazovaným porcelánom.

Plávajúce trhy Damnoen Saduak: Tento trh je pionierom všetkých plávajúcich trhov. Poskytuje dokonalý autentický zážitok napriek stúpajúcemu počtu turistov. Čerstvé ovocie, zelenina, kvety a miestne dobroty. Toto miesto musíš zažiť.

Chinatown: Farebné, exotické a chaotické miesto zároveň, plné stánkov a zlatníctiev. Čínsky nový rok a Vegetariánsky festival toto miesto vždy rozprúdia na maximum.

Khao San Road: Ak má byť Bangkok mestom, kde východ víta západ, potom známa Khao San Road je miestom ich srdečného stretnutia. Elegantné kluby, lákajúce stánky, kokteilové bary. Tu to žije nonstop. Krátka ulica je známa aj lacnými hostelmi pre budgetovú dovolenku a trocha nevšednejším jedálničkom – pečenými škorpiónmi a inými chrobákmi. Si dosť odvážny?

Víkendový trh Chatuchak: Nie len na vode, ale aj v uliciach. Bangkok je známy svojimi trhmi a Chatuchak je kráľom všetkým z nich. Nájdeš tu viac ako 8 tisíc stánkov, čo z neho robí najväčší trh v meste. Rôznorodosť produktov mu tiež žiadnu hanbu nerobí. Od nápojov a jedlo, cez domáce zvieratká až po nábytok. Je tu naozaj všetko.

Netradičný turista

Spoznaj pomalšiu a zelenšiu tvár Bangkoku počas celodennej jazdy na bicykli. Sprevádzať vás bude profesionálny sprievodca a tešiť sa môžeš aj na obed v miestnej reštaurácii.

Vydaj sa na dva obľúbené trhy, plávajúci Amphawa a Maeklong na železnici. Celodenný výlet zahŕňa aj nočnú plavbu kanálmi.

Najvýznamnejšia pamiatka Bangkoku Royal Grand Palace s návštevou trónnej sály, korunovačnej sály a ďalších. Zaži to najlepšie z mesta.

Všetky nezabudnuteľné zážitky nájdeš TU.

Do Bangkoku a ešte ďalej

Vyber sa na exotickú cestu Juhovýchodnou Áziou, na ktorej zažiješ viac, ako si dokážeš predstaviť. Tvojimi zastávkami počas dovolenky Multicity sú Bangkok, Yangon a Kuala Lumpur.

Ubytovanie s dobrou polohou

Hotel Karnmanee Palace**** s vonkajším bazénom sa nachádza len 10 minút jazdy od víkendového trhu Chatuchak. V lokálnej reštaurácii ponúkajú domácu aj medzinárodnú kuchyňu.

Užitočné mobilné aplikácie

Grab: Táto aplikácia je Uberom juhovýchodnej Ázie vrátane Thajska. Ak si zastavíš taxík na ulici, môže to byť predražené. S Grab budeš vedieť cenu jazdy vopred.

Maps.me: Super offline mapa pre navigáciu v meste.

Eatigo: Aplikácia s reštauráciami v okolí a zľavami až do 50 percent, pokiaľ si stôl rezervuješ v určitých časoch cez aplikáciu.

Spríjemni si dlhšiu cestu lietadlom vďaka prispôsobivému infinity vankúšiku, ktorý si môžeš zobrať všade so sebou.

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Bali s letenkami, hotelom, raňajkami a sprievodcom za 819€! https://t.co/we25GYsc5X2 hodiny dozadu
Maldivy s 5* Qatar Airways za 529€ UŽ LEN DNES: https://t.co/2ttRHTQGO35 hodín dozadu
Kanada za 369€! OMG, ideme: https://t.co/nsCuM3ZswT5 hodín dozadu
Bol(a) si už v Strednej Amerike? Kúp si letenky do Guatemaly alebo Belize od 489€! https://t.co/28JqRpRdDM5 hodín dozadu
Phuket za 539€ z Viedne! https://t.co/Jm7M2UKvJc8 hodín dozadu
ARGENTÍNA: Leť do Buenos Aires za 549€ https://t.co/yoLyOEvgt09 hodín dozadu
LETENKA DŇA: Bangkok v hlavnej sezóne za 399 EUR https://t.co/i45ynt354924 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Letenky + hotel + víza zadarmo. Kam? No predsa do Petrohradu: https://t.co/ZVYSlemjsf1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore