Nájdeš nás aj na:

Európa

Čierna Hora je otvorená, po novom vyžaduje PCR test nie starší ako 72 hodín

Čierna Hora je otvorená, po novom vyžaduje PCR test nie starší ako 72 hodín

Čierna Hora sa síce začiatkom roka rozhodla uvoľniť pravidlá cestovania a otvoriť hranice v čase, kedy sú takmer všetky ostatné krajiny Európy pasívne. Od 27. februára je však už opäť všetko inak.

Reklama

Od 27. februára 2021 je vstup do Čiernej Hory pre cestujúcich prichádzajúcich zo Slovenskej republiky možný po preukázaní sa negatívnym výsledkom testu na COVID-19 nie starším ako 72 hodín. V prípade, že cestujúci prichádzajúci zo Slovenska pri vstupe do Čiernej Hory nemajú negatívny test na COVID-19 a sú občanmi Čiernej Hory alebo cudzinci s platným pobytom v Čiernej Hore, bude im umožnený vstup do krajiny s podmienkou absolvovania karantény alebo samoizolácie v dĺžke 14 dní. Samoizoláciu je možné ukončiť po 6 dňoch na základe negatívneho výsledku PCR testu na COVID-19. Povinnosť preukázať sa negatívnym testom na COVID-19 sa nevzťahuje na deti do 5 rokov.

Kompletný zoznam krajín, po príchode z ktorých je potrebné pri vstupe do Čiernej Hory preukázať sa negatívnym testom na COVID-19 nie starším ako 72 hodín, je dostupný na webovej stránke Úradu vlády Čiernej Hory v časti Mjere i preporuke – Saobračaj i putovanja v čiernohorskom jazyku. Z ostatných krajín, ktoré nie sú uvedené v tomto zozname, je vstup do Čiernej Hory možný bez obmedzenia. 

Opatrenia proti šíreniu COVID-19 v krajine platia naďalej:

  • rúška v exteriéri sú povinné
  • vonku sa smú zhromažďovať len štyria ľudia a musia byť od seba vzdialení na dva metre
  • zákaz vychádzania platí denne od 22:00 do 5:00
  • reštaurácie a kaviarne môžu byť otvorené od 7:00 do 22:00
  • hotely v krajine sú otvorené, rovnaké aj wellness zóny a lyžiarske strediská

Uzavretie hraníc v marci 2020 a obmedzenie cestovného ruchu do konca roku 2020 viedlo k prepadu výnosov z cestovného ruchu v krajine až o 90%.

Akciové letenky do Čiernej Hory

Zdroj: Denník N, Reuters.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Seychely sa od 25. marca plne otvoria návštevníkom z celého sveta, na vstup postačí PCR test https://t.co/8vKnOiGZgm #letenky13 hodiny dozadu
Prvý hotel vo vesmíre by mal byť otvorený v roku 2027 https://t.co/WMoXQJ6qbp #novinky14 hodiny dozadu
Maličký grécky ostrov je prvou COVID-free destináciou v Európe. Pozýva k sebe turistov https://t.co/LLzzX1yR0B #letenky18 hodiny dozadu
6 tipov kam vyraziť na dámsku jazdu po lockdowne https://t.co/DoJmDhiX8Y #tipy19 hodiny dozadu
Etihad Airways predlžujú bezplatné poistenie na COVID-19 do októbra 2021 https://t.co/re2XffW0uz #novinky19 hodiny dozadu
Aktivisti natreli lietadlo Air France nazeleno. Cieľom bolo zvýšiť povedomie o tzv. greenwashingu https://t.co/2qPZlui4hI #novinky19 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 29€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky19 hodiny dozadu
Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama https://t.co/44T4SoEVGM #tipy20 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky20 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore