Nájdeš nás aj na:

Novinky

Priame lety z Viedne do Bangkoku sú späť! Rezervuj s 5*EVA Air od 599€

Priame lety z Viedne do Bangkoku sú späť! Rezervuj s 5*EVA Air od 599€

Skvelá správa! Taiwanská letecká spoločnosť EVA Air od 9. apríla 2022 obnoví prevádzku pravidelných letov do Bangkoku a Tchaj-Pej. EVA Air začne do Bangkoku pravidelne lietať v mesiacoch júl-august 2022, dovtedy bude prevádzkovať jeden let mesačne. Do Tchaj-Pej tieto taiwanské aerolinky poletia v pravidelných intervaloch už od 9. apríla 2022. Letenky môžeš rezervovať už teraz aj s parádnym servisom a podpalubnou batožinou do 30kg.

Reklama

Letový poriadok na linke Viedeň – Bangkok – Taipei – Viedeň. bude vyzerať nasledovne:

EVA Air lietajú do Viedne už 30 rokov

Jedenásteho novembra 1991 prvýkrát vo Viedni pristál Boeing 767 spoločnosti EVA Air. Taiwanská letecká spoločnosť od toho momentu lieta na linke Tchaj-Pej Viedeň nepretržite, už 30 rokov. Dnes EVA Air premáva na jednej z najdlhších leteckých liniek z Viedne naďalej na krídlach moderného Boeingu 787 Dreamliner, avšak od vypuknutia pandémie zatiaľ ju využívala najmä na nákladnú prepravu.

Viedeň bola v 90. rokoch minulého storočia prvou diaľkovou destináciou EVA Air a prvým európskym spojením, vďaka čomu sa EVA Air stala na 30 rokov dôležitým partnerom viedenského letiska. Počas krízy COVID-19 EVA Air uskutočnili početné nákladné lety do Viedne a okrem iného prepravila dôležité dodávky s naliehavou potrebnou lekárskou pomocou do Rakúska.

Pred pandémiou koronavírusu fungovalo až 13 týždenných spojení na linke Taipei – Viedeň. EVA Air sa medzi Slovákmi preslávili najmä vďaka rýchlym spojeniam s destináciami ako Filipíny, Bangkok či Bali.

Aktuálne je najdlhšou linkou z Viedne spojenie do Cancúnu.

Akciové letenky EVA AIR

Prečo letieť s EVA Air?

Značka EVA Air je medzi slovenskými cestovateľmi dobre známa, aerolinky lietajú do Viedne už viac ako 26 rokov. Linku do Viedne EVA AIR obsluhuje exkluzívne typom Boeing 787-9 Dreamliner s komfortnou ekonomickou triedou a špičkovou business triedou Elite. Vďaka EVA Air začali lietať Slováci do Thajska, Mjanmarska, Taiwanu, Indonézie a iných exotických destinácií veľmi komfortne – pomer ceny a kvality je u EVA Air jeden z najlepších zo všetkých leteckých spoločností.

Pozrite si našu najnovšiu reportáž – leteli sme s EVA AIR z Viedne na Filipíny a Bali: takto vyzerá 12-hodinový let so špičkovými aerolinkami.

Podmienky vstupu do Thajska

Thajsko 1. februára opäť spustilo program Test & Go, v rámci ktorého sem môžeme pricestovať bez povinnej niekoľkodňovej karantény. Ďalšou možnosťou je model Sandbox alebo tzv. Alternatívna karanténa. Od 1. marca budú turisti v rámci programu Test & Go povinní zostať v jednom z hotelov SHA+ len 1. noc svojho pobytu. Ďalšou zmenou je, že po prílete do Thajska absolvujú len 1 PCR test v 1. deň, na 5. deň bude stačiť antigénový samotest. Prečítaj si o aktuálnych podmienkach vstupu v našom samostatnom článku TU.

Podmienky návratu na Slovensko zo zahraničia nájdeš TU.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore