Nájdeš nás aj na:
EVA AIR

Ázia

8 dôvodov, prečo je EVA AIR najlepšia letecká spoločnosť na svete (+ letenky)

EVA AIR je päťhviezdičková taiwanská aerolinka. Značka EVA AIR je medzi slovenskými cestovateľmi dobre známa, aerolinka lieta do Viedne už viac ako 26 rokov. Linku do Viedne EVA AIR obsluhuje exkluzívne typom Boeing 777-300ER s tromi komfortnými triedami na palube. Vďaka EVA AIR začali lietať Slováci do Thajska, Mjanmarska, Taiwanu, Indonézie a iných exotických destinácií veľmi komfortne – pomer ceny a kvality je u EVA AIR jeden z najlepších zo všetkých leteckých spoločností. EVA AIR lieta do Viedne každý deň, pričom 4 linky týždenne letia do Tchaj-pej s medzipristátím v Bangkoku a 3 linky týždenne letia priamo na Taiwan. Veľa slovenských cestovateľov tvrdí, že si na EVA AIR zvykli a pri cestách do Ázie by aerolinku určite nemenili, tu sú dôvody, prečo je EVA taká populárna.

Reklama

1. EVA AIR je 5* luxusná aerolinka

Prestížna konzultačná spoločnosť SKYTRAX zaradila EVA AIR do klubu 5* leteckých spoločností už v roku 2016. Aerolinky, ktoré chcú patriť do klubu najlepších, musia cestujúcim poskytnúť excelentný servis vo všetkých komfortných triedach. S EVA AIR sme leteli v ekonomickej, prémiovej vyššej ekonomickej aj biznis triede a level komfortu aj prístup posádky k cestujúcim bol jeden z najlepších, ak nie najlepší vôbec, aký sme kedy na palube lietadla zažili, a to bez ohľadu na to, v ktorej triede bola letenka rezervovaná.

EVA AIR

2. Tretia najobľúbenejšia aerolinka sveta

Hneď po tom, ako EVA AIR získala status 5* leteckej spoločnosti, konzultačná spoločnosť SKYTRAX jej udelila aj titul „tretia najviac milovaná aerolinka na svete,“ ktorú drží dodnes. SKYTRAX sa cestujúcich pýtala, aký bol ich let s viac ako 420 leteckými spoločnosťami celosvetovo – EVA AIR získala 81% rating, predbehli ju iba indonézska Garuda Indonesia a juhokórejská Asiana Airlines.

✈ EVA AIR VÝPREDAJ leteniek už od 549 € [otw_shortcode_button href=“https://www.pelikan.sk/sk/akciove-letenky/AF:BR,S:PRI“ size=“large“ bgcolor=“5fbded“ icon_type=“general foundicon-right-arrow“ icon_position=“right“ shape=“radius“ color_class=“otw-orange“ target=“_blank“]REZERVUJ LETENKY[/otw_shortcode_button]

EVA AIR

3. Tretia najbezpečnejšia letecká spoločnosť

Titul „najbezpečnejšia aerolinka“ síce môže znieť zvláštne, ale svetoví bezpečnostní analytici našli spôsob, ako vyhodnocovať bezpečnosť konkrétnej leteckej spoločnosti. EVA AIR za svoju existenciu nestratila žiadne lietadlo a nemala smrteľnú nehodu. Prečo je tretia najbezpečnejšia letecká spoločnosť na svete? Predbehli ju austrálsky Qantas a hongkongský Cathay Pacific, pretože začali lietať skôr – ako dlho spoločnosť existuje je jeden z faktorov pri vyhodnocovaní.

EVA AIR

4. Prvá Premium Economy na svete

EVA AIR bola jedna z prvých spoločností, ktorá prestala ponúkať prvú triedu a namiesto nej predstavila Premium Economy (predtým Elite Class), ktorá je hybridom klasickej ekonomickej triedy a biznis triedy. EVA AIR ponúka Premium Economy už od roku 1992, ide o veľmi populárnu komfortnú triedu, ktorá je dostupná aj na všetkých linkách z/do Viedne. Za malý príplatok si oddýchnete v luxusnom kresle, letušky vám na palube naservírujú úžasné jedlá, na sedadle si vás počká exkluzívny komfortný balíček a kvalitný paplón a Premium Economy trieda má aj vlastný check-in a prednostný nástup do lietadla. Pri 14 hodinovom lete z Tchaj-pej do Viedne robí Premium Economy zázraky.

EVA AIR

EVA AIR

5. Royal Laurel – úžasná biznis trieda

Kvalita EVA AIR sa odrazí najmä na servise. Luxusný zážitok začína vo futuristickom salóniku v Tchaj-pej s drinkmi, jedlami od výmyslu sveta aj sprchou, aby ste na dlhý let nastúpili sviežo. Pri nástupe do lietadla letušky vedia vaše meno a sprevádzajú vás k sedadlu, ktoré skôr pripomína kajutu než akékoľvek kreslo. Servis pozostáva z piatich až siedmych chodov (predjedlo, šalát, polievka, hlavné jedlo, dezert, zmrzlina). Ak vyhladnete počas letu, v kuchyni vám do pár minút pripravia „šmaky“ presne podľa vášho gusta. EVA AIR na nočných letoch rozdáva kvalitné pyžamo od taiwanského návrhára Apu Jan a samozrejmosťou je aj luxusný komfortný balíček, ktorý navrhol renomovaný výrobca kufrov RIMOWA. EVA AIR okrem toho podáva jedlo ešte raz pred príletom a objednať si môžete aj exkluzívne jedlá, ktoré nenájdete na menu na palube lietadla, iba online do 48 hodín pred plánovaným odletom. EVA AIR ponúka najlepšie šampanské v biznis triede, s akým sme sa kedy na palube lietadla stretli – La Grande Dame z roku 2006, za ktorého fľašu zaplatíte približne 180 dolárov.

EVA AIR

EVA AIR

6. EVA AIR má Hello Kitty lietadlá

Nalepili by ste obrovskú Hello Kitty nálepku na vaše auto? EVA AIR miluje Hello Kitty a prevádzkuje 6 tematických lietadiel s fiktívnou japonskou kreslenou postavičkou a jej kamarátmi. Hello Kitty lietadlá majú určené presné destinácie, kam lietajú a slovenskí cestovatelia sa s nimi najskôr stretnú na ázijských linkách. Jediná európska destinácia, do ktorej EVA AIR posiela Hello Kitty lietadlá, je Paríž. Ozajstná zábava inak začína na palube, ak máte šťastie na Hello Kitty lietadlo, aj v kabíne bude všetko ružové a s mačiatkami – od servítky až po mrkvu v tvare Hello Kitty mačky. Hello Kitty ošiaľ sa odzrkadlí aj na uniforme personálu či vankúšoch na každom sedadle.

EVA AIR

7. Výlet v Tchaj-pej

Cestujúci s EVA AIR sa dajú rozdeliť do dvoch skupín – cestujúci, ktorí letia z Viedne priamo do Bangkoku, a potom tí, ktorí letia do niektorej exotickej ázijskej destinácie cez Tchaj-pej. Ak letíte napríklad z Viedne na Bali, v Tchaj-pej pobudnete iba krátko, môžete si ale v taiwanskej metropole nastaviť napríklad jeden celý deň (stačí na rýchly exkurz po meste). EVA AIR lieta do Viedne každý deň a na Bali aj viackrát denne, lety si teda viete kombinovať jednoducho a bez extra poplatku.

Whether you are in transit to exotic destinations with EVA AIR or CHINA AIRLINES, you will most likely spend a few hours in the Taiwanese capital ????????Taipei is a great 24h destination, you can do a lot in a day here. I chose to stay in the Novotel Taipei Taoyuan International Airport, which is right next door to the terminal and on the MRT into the city. ✅I hiked the Elephant Mountain ✅saw the changing of the guard at the C.K.S. Memorial Hall ✅took a trip to the top of Taipei 101 ✅and had dinner at the Shilin Night Market ???? #taipei #stopover #evaair #chinaairlines #taoyuan #taipei101 #taiwan #24h #travelguide #traveltips #frequentflyer #traveler #travel #travelling #travelphotography #instagood #instagram #instatravel #travelgram #lifewelltravelled #trave #love

A post shared by @ patrikvas777 on

8. Z Viedne do celej Ázie

EVA AIR ponúka výhodné letenky a pohodlný tranzit cez Bangkok alebo Tchaj-pej do najobľúbenejších ázijských destinácií slovenských cestovateľov. Leťte komfortne z Viedne do Bangkoku bez prestupu, alebo cez Bangkok s krátkym prestupom na úžasné Koh Samui. Najviac populárne lety cez Tchaj-pej sú: Cebu, Bali, Phuket, Manila, Jakarta, Hanoj, Hočiminovo Mesto, Kambodža, Hongkong, Chiang Mai, ale aj Macao či Brisbane.

✈ EVA AIR VÝPREDAJ leteniek už od 549 € [otw_shortcode_button href=“https://www.pelikan.sk/sk/akciove-letenky/AF:BR,S:PRI“ size=“large“ bgcolor=“5fbded“ icon_type=“general foundicon-right-arrow“ icon_position=“right“ shape=“radius“ color_class=“otw-orange“ target=“_blank“]REZERVUJ LETENKY[/otw_shortcode_button]

EVA AIR


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4/5 - (1 vote)
Komentáre
Hore