Nájdeš nás aj na:

Ázia

VÝPREDAJ: Ostrov Bali z Budapešti za 679€ (batožina a servis v cene)!

VÝPREDAJ: Ostrov Bali z Budapešti za 679€ (batožina a servis v cene)!

Bali je nádherný ostrov Indonézie, ktorý vyniká krásnymi plážami, prírodou, ale aj kultúrou. Pre mnohých cestovateľov je to jedno z najkrajších miest, ktoré kedy navštívili. Ponúka krásne miesta a aj zážitky na celý život. Pri mnohých miestach sa budete cítiť ako v raji. Vodopády ukryté v srdci prírody, ryžové polia, palmy a prírodné cestičky. Čierny ale aj biely piesok. Veľké vlny aj pokojná hladina. Na Bali nájdeš všetky typy pláží, aké si len dokážeš predstaviť. Ak patríš medzi tých, ktorí obľubujú objavovať kultúru, budeš tu na správnom mieste. Indonézia má veľmi silnú tradičnú kultúru. Nájdeš tu veľké množstvo chrámov, sôch či posvätných oltárov. Bali ťa ohúri aj svojou gastronómiou. Ochutnaj tu typické Nasi Goreng, Sate (rôzne druhy mäsa a rýb na drevenej paličke) či Laklak (tradičný ryžový koláč). Neexistuje dôvod, prečo nenavštíviť tento indonézsky raj.

Reklama

Odkiaľ? S kým? Kedy? Tipy Pelipeckárov na letenky na Bali

 • Odkiaľ? Na Bali sa vieš najlacnejšie dostať z Viedne a Budapešti. Väčšina leteniek je nastavených iba na jeden prestup.
 • S kým? Na Bali lieta hneď niekoľko leteckých spoločností, a to z Viedne aj z Budapešti. Priamy let na Bali z našich končín neexistuje. Ak sa však chceš dostať na Bali čo najrýchlejšie, a s maximálne jedným prestupom, tak odporúčame rezervovať letenku s Turkish Airlines, EVA Air, China Airlines, Emirates, Korean Air alebo Qatar Airways. Vo všetkých prípadoch máš už v základnej cene aj podpalubnú batožinu a veľmi dobrý palubný servis.
 • Kedy? Odporúčame ti vybrať si jar alebo jeseň (máj, jún, september). Ceny leteniek a ubytovania sú priaznivejšie ako v lete, neprší a Bali nie je preplnené. Samozrejme aj v lete alebo v zime sa dá vyraziť na Bali, počítaj však s vyššími cenami (leto) alebo občasnými dažďami (zima).
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina a podpalubná batožina. Ak ideš na Bali na dlhšie obdobie, prípadne sa chystáš nakupovať – určite ti odporúčame cestovať s aspoň jednou podpalubnou batožinou.

Akciové letenky na Bali

Ubytovanie na Bali: zaži lokálne ubytko u domácich, ale aj luxusné hotely za pár eur

OstrovBali je naozaj rôznorodý, čo sa týka cien ubytovania. Nájdeš tu najlacnejšie nocľahy v turistických hosteloch, súkromné vily na prenájom, ale aj luxusné hotelové rezorty s bazénmi. Priemerná cena pre jedného na noc sa pohybuje okolo 10 až 25 €.

Tak ako v akejkoľvek exotike, aj na Bali sa dá ubytovať za super ceny. Pozri si ceny a rezervuj hotel cez Pelikán. Tipy na ubytovanie nájdeš na tejto šikovnej mapke:

Čo treba ku vstupu na Bali?

Slovensko je od 28. apríla 2022 zaradené medzi krajiny na ktoré sa vzťahuje režim víza po príchode (Visa on Arrival) za účelom turistiky. Spomínané vízum je platné 30 dní.

 • Na Bali potrebuješ pas, ktorého platnosť je minimálne 6 mesiacov po návrate.

Čo robiť, vidieť a zažiť na Bali?

1. Ubud je srdce Bali

Pôvodne malé a ospalé mestečko sa vďaka umelcom, ktorí sa tu v minulosti usídlili, stalo kultúrnym centrom celého ostrova. Dnes je Ubud plný galérii, reštaurácii, barov, autentických hotelov a treba povedať, že aj turistov.

Aj napriek tomu sa tu budeš cítiť veľmi uvoľnene. Ubud nie je tak turisticky preplnený ako napríklad Kuta a aj preto má svoje nezameniteľné čaro. Ja osobne ho považujem za srdce Bali. Zachytáva jeho bohatú kultúru a určite ti odporúčam vyhradiť si na toto miesto aspoň jeden deň.

2. Ranna káva v Tegallalangu

Ryžové terasy v Tegallalangu sú veľmi blízko Ubudu. Ak si požičiaš skúter, si tu raz-dva. A odporúčame sem prísť veľmi skoro ráno, kedy si môžeš vychutnať kávu v jednej z mnohých kaviarní s výhľadom bez davov turistov.

Jedno espesso s výhľadom, prosím!

Určite sa po ryžových poliach prejdi a samozrejme rešpektuj aj domácich a ich súkromie. Mnohé cestičky vedú cez pozemky miestnych a tí si za takýto prechod sem-tam vypýtajú pár drobných, tak na to mysli a nehnevaj sa na nich. Sú to všetko skvelí ľudia.

Hojdačka ponad ryžové polia v Tegallalangu

3. Východ slnka na sopke Batur

Východ slnka na sopke Batur (1717 m.n.m.) je určite jeden z najkrajších zážitkov na Bali. A to aj v prípade, že ti nie tak celkom vyjde počasie. Odporúčam ho robiť výhradne len so sprievodcom, v opačnom prípade sa môžeš dostať do nepríjemných konfliktov s miestnymi. Ak si dohodneš takýto výlet v hoteli, zabezpečia ti skorý ranný transfer, sprievodcu, raňajky a desiatu na cestu. Pri dobrej viditeľnosti ťa čaká úžasné prírodné divadlo.

Oproti Baturu sa nachádza aj aktívna sopka Agung (3142 m.n.m) a zároveň najvyšší vrch Bali. Jej výbuch v minulosti spôsobil množstvo problémov miestnym a ohrozuje aj leteckú dopravu ostrova. V čase mojej návštevy v marci 2019 bola turistika na sopku zakázaná, inak sa tam vieš bez problémov dostať so sprievodcom. Teda najmä ak máš dobrú kondičku.

4. Posvätné chrámy v sukni aj bez

Počet chrámov na Bali si nedovolím tipnúť, ale musí ti skrátka stačiť, že ich je veľa.

Pura Luhur Uluwatu je morský chrám, ktorý sa nachádza na samotnom južnom cípe Bali. Je to rozsiahly chrámový komplex, odkiaľ sú úžasné výhľady na obrovské útesy okolo a vychutnáš si ho v špeciálnom oblečení – pri vstupe na teba navlečú sukňu.

Pura Ulun Danu Bratan nie je náhodná kombinácia slov, ale nádherný chrámový komplex v severnej časti ostrova na jazere Beratan. Stihneš ho vidieť napríklad po návšteve jednej zo sopiek – Batur alebo Agung.

Jedno z najznámejších miest na celom Bali je určite aj chrám Pura Tanah Lot. Morský chrám leží 30km západane od Denpasaru a je postavený na skale približne 20 metrov od pobrežia. Z pevniny je naň krásny výhľad, a to najmä počas západu slnka.

5. Kúpanie pod vodopádom je masovka, ale stojí za to

Všetky krásne vodopády na Bali sa nachádzajú prevažne v severnej časti ostrova. Takmer všetky vieš navštíviť na vlastnú päsť a nepotrebuješ sprievodcu. Pod niektorými sa môžeš aj okúpať a takmer určite tam s tebou bude aj kopa iných ľudí.

Medzi najkrajšie patria Tegunungan, Nung Nung a Sekumpul. Každý jeden ťa prevedie aj balijskou divočinou, zabeháš si po stovkách schodov, ale ani jeden z nich ťa nenechá suchého. Nezabudni si do batohu pribaliť náhradné oblečenie.

6. Najkrajšie pláže na Bali

Kuta, Seminyak, Dreamland. Samozrejme je ich omnoho viac a každý si obľúbi tú svoju. Navyše, ak surfuješ, alebo sa len chystáš začať, na Bali nájdeš hneď niekoľko ideálnych miest.

7. Nusa Penida: ostrov dobrodružstiev

Na ostrov Nusa Penida si vyhraď minimálne jeden deň. Hovorí sa o ňom, že vyzerá presne tak, ako Bali zhruba pred 30 rokmi. V hoteli si vieš zakúpiť celodenný výlet s transferom do prístavu a rýchloloďou na ostrov. Ak si môžeš vybrať výlet so šoférom na ostrove, urob tak. Cesty na Nusa Penida sú v extrémne zlom stave a na skútri si môžeš celkom ľahko privodiť vážnejšie zranenie.

Celodenný výlet ťa zavedie na najkrajšie miesta ostrova. Fenomenálny výhľad pri pláži Kelingking si budeš pamätať ešte veľmi dlho.


8. Bejby nebude sedět v Kute!

Miestni vždy považovali južné pobrežie Bali za pustinu a neúrodný kraj. Dokonca sem istý čas aj posielali chorých ľudí a kriminálníkov. V 19. storočí sa ale všetko zmenilo a do prístavu sa prisťahovali obchodníci. Pred druhou svetovou vojnou tu otvorili prvý americký hotel a od nejakých 60. rokov je toto miesto dodnes považované za akúsi Mekku novodobých cestovateľov, hipíkov a batôžkárov.

Dnes je Kuta jedno z najživších miest na Bali. Nájdeš tu krásne pláže, divoké a bujaré párty do skorého rána a obrovské množstvo ubytovania. Ak sa prejdeš po sedemkilometrovej promenáde, nebudeš sa cítiť ako na Bali. Vrátiš sa na chvíľu do rušných miest Ameriky či Európy. Takže komu sa na chvíľu zacnie za domovom, nech sa páči.

Jedlo na Bali? Ochutnaj, čo môžeš

Jedlo je obrovská kapitola na Bali. Miestne jedlo je úžasné. V bežných hoteloch ti pripravujú skôr európske jedlá, no v lepších hoteloch ponúkajú príjemnú fúziu Indonézie a Európy. V jeden večer si vychutnáš tradičné a autentické jedlo, druhý deň si dáš pokojne burger. Stále platí, že ak sa budeš stravovať v lokálnych reštauráciach, vyjde ťa to menej a ochutnáš skutočné Bali.

Počasie na Bali

Počas celého roka môžete zamieriť k rovníku na jeden z indonézskych ostrovov – Bali. Teploty sa celé mesiace pohybujú na príjemných 30ºC s dlhými hodinami žiariaceho slnka.  Voda v mori so svojimi 26ºC až 29ºC priam láka na kúpanie.

Sezóna sucha na Bali – hlavná sezóna

Najlepšie obdobie na návštevu Bali je začiatok a koniec sezóny. Suchá sezóna na Bali je približne od Apríla do Októbra. Ideálne mesiace sú teda Máj, Jún a September. Ale aj začiatok sezóny a koniec sezóny, čiže Apríl a Október. Môže sa však stať že v apríli ešte úplne neskončí obdobie dažďov, alebo že v októbri začne o niečo skôr. Preto je Máj, Jún a September istejší.

Top sezóna čo sa týka návštevnosti je samozrejme Júl a August. Počasie bude dobré, no turistov bude tiež viac. Najlepšou voľbou je september. Zvýšená návštevnosť je okrem letných prázdnin aj počas Veľkej noci alebo typicky Vianoc a Silvestra.

Obdobie dažďov na Bali

Sezóna dažďov na Bali je od októbra do marca. V tomto období je síce vysoká pravdepodobnosť dažďa, no väčšinou prší iba pár hodín a potom znova svieti slnko.

Doprava na Bali? Najlepšia voľba je skúter

Doprava na Bali je tak chaotická, ako si len vieš predstaviť. To je ale pre tento región veľmi typické. Tisíce áut, taxíkov, motoriek či skútrov sa každý deň preháňajú ulicami. Po pár hodinách si však rýchlo zvykneš a stávaš sa súčasťou tohto organizovaného chaosu.

Na Bali si vieš skúter požičať veľmi jednoducho. Celé to trvá asi 3 minúty. Podpíšeš papier, zaplatíš smiešnu zálohu a vyberieš si skúter. Dodržiavaj ale niekoľko zásad. Na Bali sa jazdí vľavo, tak na to mysli za každým, keď prídeš na križovatku. Určite sa pred dovolenkou na Bali poisti. Používaj prilbu a vždy si dotankuj plnú nádrž. Palivo síce zoženieš v každej malej dedinke, no pri cestách do džungle to niekedy môže byť problém. Ak sa bojíš, tak si radšej prenajmi auto so šoférom, pri viac cestujúcich sa ti určite oplatí.

3 tipy na poistenie, ktoré ochránia tvoje zdravie aj peňaženku

Pelikán nie je len predajca leteniek a výhodných zájazdov. Ponúka aj rôzne doplnkové a najmä užitočné služby a spolupracuje s TOP partnermi v rôznych oblastich. Jednou z nich je aj cestovné poistenie, ktoré je dnes pre drvivú väčšinu cestovateľov úplnou samozrejmosťou už pri rezervácii letenky. Prečo?

Takže, predstav si, že máš kúpenú letenku, ale pred odletom:

 • nečakane ochorieš s minimálne 5-dňovou liečbou (aj bez pobytu v nemocnici),
 • utrpíš úraz s následkami, ktoré ti nedovoľujú odletieť,
 • tvoja prítomnosť je nevyhnutná doma kvôli chorobe alebo smrti rodinného príslušníka,
 • otehotnieš,
 • vznikne ti značná škoda v dôsledku živelnej pohromy,
 • stratíš svoju prácu nie z vlastného zavinenia,
 • musíš riešiť rozvod,
 • neobstojíš na maturite alebo štátniciach,
 • nedostaneš víza.

V prvom rade by nás úprimne mrzelo, že musíš svoj let zrušiť. Na druhej strane by sme ti s radosťou oznámili, že ak máš poistenie STORNO a vieš sa preukázať potvrdením danej udalosti (kvôli ktorému nemôžete cestovať), za nepreletenú časť vašej letenky sa ti vrátia peniaze. Úžasnou výhodou je aj to, že stornovať môžu aj všetci ostatní poistení rodinní príslušníci, ktorí s tebou cestujú/mali cestovať a ďalší 3 poistení spolucestujúci bez rodinného vzťahu.

Ak ti ide iba o preplatenie letenky, tak je to skutočne top ponuka. No ešte väčšou istotou je ISTOTA, a to nie je len prázdna slovná hračka. Na tú sa totiž môžeš spoliehať aj vtedy, keď ti vznikne škoda nie priamo v dôsledku nemožnosti odletieť. Pre väčšinu cestujúcich najsilnejšou pohnútkou na kúpu tohto poistenia je preplatenie liečebných nákladov a následkov po úraze. Platí však aj v iných rôznych nečakaných a nie veľmi príjemných situáciách, ako napríklad problémy s batožinou, meškanie dopravného prostriedku, potreba pátrania alebo záchrany alebo poškodenie zdravia a majetku tretích osôb. Čerešničkou na torte je už len to, že ISTOTA obsahuje aj poistenie STORNO a ďalších 15 dôvodov stornovania letenky.

Do tretice tu máme ešte jeden zaujímavý tip a v podstate novinku. Predstav si, že si u nás kúpiš akciovú letenku, ktorá ťa vyjde do 100 eur. Príde deň D, dlho očakávaná cesta, ale nakoniec tvoju radosť trochu zmierni trojhodinové meškanie letu. Možno ti táto nepríjemná udalosť neprekazí žiadne plány, no ruku na srdce, aj tak by ťa určite potešila nejaká útecha. Čo povieš napríklad na kompenzáciu v hodnote 200 eur? Nie je to preklep. Nie je to žiadne špekulantstvo. Žiadna finančná fatamorgána. Ide o novinku, ktorú máš na dosah ruky vďaka čerstvej spolupráci Pelikan.sk so spoločnosťou Koala.

Všetky tri typy poistenia vieš objednať spolu s letenkou Pelikána. Urobiť tak vieš aj neskôr v Správe objednávky, stačí sa prihlásiť a zadať takúto požiadavku.

Máš svoje tipy na Bali? Sem s nimi

Ak máš pocit, že sme na niečo dôležité alebo praktické zabudli, pokojne nám napíš správu alebo ešte lepšie, doplň náš článok niečím užitočným v komentároch pod ním. Ďakujeme 🙂


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4.5/5 - (13 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore