Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Vianoce v exotike: 20 destinácií, v ktorých môžeš stráviť tohtoročné Vianoce

Vianoce v exotike: 20 destinácií, v ktorých môžeš stráviť tohtoročné Vianoce

Najkrajšie sviatky v roku sú za dverami a nezastaví ich ani pandémia koronavírusu. Mnoho Slovákov si rado užíva zimné obdobie spolu s Vianocami a oslavami Nového roka v ďalekej a najmä teplej exotike. Inak tomu nemusí byť ani tento rok. Prinášame ti totiž široký výber tých najlepších exotických destinácií, ktoré môžeš navštíviť aj tento rok a urobiť si najkrajšiu časť roka ešte krajšou. Navyše vstup do týchto destinácií je takmer bez obmedzení – väčšina z nich totiž nevyžaduje ani negatívny výsledok testu na koronavírus, ani povinnú izoláciu po príchode. 

Reklama

Ku každej ti navyše pridávame tú najlepšiu letenku s termínom v okolí či priamo počas vianočných sviatkov. A aj ty tak môžeš tie tohtoročné stráviť na pláži pod palmou. 

Bez karantény a testu

Zanzibar

Na cestu na Zanzibar sa vzťahujú rovnaké pravidlá ako na celú Tanzániu. Medzinárodná doprava bola obnovená ešte na jar tohto roka a rovnako sa zrušila povinnosť dvojtýždňovej izolácie. Cestujúci počas cesty vyplnia registračný formulár na palube lietadla, absolvujú jeden rýchlo-test po prílete a môžu si ísť užívať Vianoce v tomto tropickom raji. Sezóna na Zanzibare trvá od júla do marca, na cestu je tiež potrebné mať so sebou platné víza, tie si však pokojne vybavíte počas letu na palube lietadla a zaplatíte za ne po prílete.

Dominikánska republika

Dominikánska republika svojim návštevníkom ponúka benefit, a to, že ich až do konca roka 2020 zadarmo poistia COVID-19. Cestujúcim tak v prípade nákazy tamojšia vláda uhradí náklady spojené s predĺžením pobytu, zmenou letenky či repatriáciou a napríklad poskytne aj finančnú hotovosť v prípade núdze. Podmienkou ostáva pred cestou vyplniť formulár a od 29. novembra aj jeho online verziu a následný rýchlo-test na letisku. Dominikánska republika ponúka horské scenérie, tropické pralesy, močiare, púšte a najmä nádherné pláže. Tými je známa aj Punta Cana a podľa niektorých ide tiež o najlepšiu golfovú oblasť na svete. Tak prečo si v nej nevychutnať aj tieto Vianoce?

Akciové letenky do exotiky na sezónu 2020/2021

Cancún

Najluxusnejšie letoviska Mexika a dokonca s certifikátom bezpečnosti. Cancún od turistov  aktuálne nevyžaduje ani test, ani karanténu. Cancún je o relaxe, krásnych plážach, tequile, krásnom počasí či krásnom podmorskom svete plnom koralových útesov. Niet lepšieho miesta, kde si so sebou pribaliť šnorchel alebo si zaplatiť potápačský kurz.

Kolumbia 

Dočasný zákaz vstupu pre turistov zrušila Kolumbia už v septembri, naďalej sú však uzavreté jej pozemné hranice. Cestovatelia sa však pred vstupom do krajiny nemusia testovať a ani absolvovať karanténu. Stačí im len deň až hodinu pred odchodom vyplniť online formulár a následne si už len užiť Vianoce v Južnej Amerike.

Jamajka

Aj na Jamajku sa turisti dostanú počas vianočných sviatkov bez zbytočných reštrikcií. Potrebujú sa k tomu len zaregistrovať, a to maximálne päť a minimálne dva pracovné dni pred plánovaným príchodom do krajiny. Po prílete je cestujúcim zmeraná teplota, prípadne im môže byť spravený na letisku test, na ktorého výsledok počkajú v ubytovacom zariadení.

Kostarika

Povinnosť karantény a testovania sa najnovšie netýka ani Kostariky. Cestujúci na ňu musia vyplniť online formulár a mať so sebou cestovné poistenie, ktoré v prípade nákazy pokryje liečbu a náklady s ňou spojené. Novinka platí od 1. novembra, naďalej platí, že v krajine je potrebné nosiť ochranné rúška na všetkých verejných priestranstvách.

Brazília

Otvorenie pre medzinárodných turistov hlási aj juhoamerická Brazília. Pre vstup netreba ani negatívny výsledok testu na COVID-19 či povinnú karanténu. Povinnosťou je mať opäť platné cestovné a zdravotné poistenie s minimálnym limitom 30-tisíc BRL – v anglickom a aj portugalskom jazyku. Aktuálne sa počet nových prípadov nákazy koronavírus v krajine postupne znižuje.

S negatívnym PCR testom

Maldivy

Raj na zemi je pre cestovateľov aj naďalej otvorený, avšak vyžaduje od nich negatívny test na COVID-19, ktorý nie je starší ako štyri dni pred odletom. Výhodou však je, že práve na Maldivách majú cestovatelia garantovanú dovolenku v absolútnej izolácii od okolitého sveta. A tak si Vianoce môžu vychutnať v kruhu rodiny na jednom z najkrajších miest na svete.

Dubaj 

Dubaj je turistom otvorený bez nutnosti absolvovania karantény. Pred odletom je však potrebné prísť do Viedne s negatívnym PCR testom (ktorý nesmie byť starší ako 96 hodín), nasleduje ďalší bezplatný test po prílete. Potom už Slovákov čaká ničím nerušená dovolenka. Tranzit do a z Viedne je bez problémov, stačí sa len preukázať platným cestovným lístkom či objednávkou taxi služby. Cestovatelia tiež potrebujú prehlásenie o tranzite. Nasleduje päť dňová izolácia na Slovensku, ktorá je ukončený negatívnym výsledkom PCR testu.

Egypt

Krajina faraónov a pyramíd je pre turistov otvorená, jedinou podmienkou je povinnosť predložiť negatívny test na koronavírus, ktorý nebude starší ako 72 hodín. Novinkou je aj možnosť absolvovať test priamo po prílete na letiskách v Šarm el-Šajchu, Hurgáde, Marsa Matrouh, Marsa Alam a Tabe, a to za poplatok približne 30 dolárov.

Bahamy

Aj Bahamy sú pre návštevníkov otvorené, žiadajú od nich len negatívny test, ktorý nebude starší ako päť dní a vyplnenie dotazníka pred cestou. Pred cestou musia taktiež požiadať o zdravotné cestovné poistenie, tento proces trvá zhruba 72 hodín. Na piaty deň pobytu budú návštevníci otestovaný antigénovým testom, spolu s poistením stojí približne 40 až 60 dolárov. V tejto fáze otvárania turizmu sú na Bahamách otvorené takmer všetky hotely a rezorty, a to vrátane pláži, tvojej vianočnej dovolenke teda nebráni vôbec nič.

Aruba

Aj Aruba je otvorená pre turistov, vyžaduje od nich negatívny test na COVID-19, ktorý nebude starší ako 72 hodín pred odletom. Možnosťou je aj podstúpiť test priamo po prílete, návštevníkov bude stáť približne 75 dolárov. Povinnosťou je aj vyplnenie online registrácie a povinné zdravotné poistenie, informácie o ňom nájdeš TU. Otvorené sú reštaurácie i hotely a rezorty, rúška sa od návštevníkov vyžadujú len v prípade, že nemôžu dodržiavať vzdialenosť dva metre od ostatných. Vianoce si tak môžeš užiť bez starostí a v príjemných 30° stupňoch Celzia.

Svätá Lucia 

Všetci cestujúci musia mať test na koronavírus najneskôr 7 dní pred odletom, musia tiež vyplniť registračný formulár a pri príchode im bude odmeraná teplota. Na verejných priestranstvách je povinné nosenie rúška, social distancing a využívanie certifikovaných hotelov aj taxislužieb. V prípade, že sa ubytuješ v necertifikovanom hoteli, hrozí ti dvojtýždňová karanténa, daj si na to preto pozor, aby si Vianoce mohol stráviť na pláži a nie v izolácii.

Portoriko

Portoriko je otvorené pre turistom a tebe nič nebráni stráviť vianočné sviatky práve tu. Potrebovať k tomu budeš len negatívny výsledok testu na koronavírus, ktorý nesmie byť starší ako 72 hodín pred odletom. Otvorené sú reštaurácie rovnako aj pláže pre turistov, povinnosťou však je mať na tvári nasadené ochranné rúško. Pred odletom tiež treba vyplniť dotazník. Portoriko je známe najmä svojou kuchyňou, môžeš preto tento rok vymeniť majonézový šalát a kapustnicu za miestne špeciality.

Panama

Test, ktorý nie je starší ako 48 hodín, pri príznakoch ďalší test na vlastne náklady, také sú podmienky pre Vianoce na Paname. Platí však, že v krajine sú otvorené hotely, reštaurácie, divadlá či kiná, avšak s limitovanou kapacitou, priebežne ostávajú uzavreté turistické centrá a národné parky. Rúška sú naďalej povinné v interiéri ale aj exteriéri.

Keňa

Aj do Kene návštevníkom stačí pre vstup len negatívny test na COVID-19, ktorý nesmie byť starší ako 96 hodín, a vyplnený formulár, na základe ktorého im bude vygenerovaný QR kód. Medzinárodná doprava bola obnovená od 1. augusta, aktuálne v krajine platí zákaz nočného vychádzania od 23:00 do 4tej ráno, ktorý by mal trvať do 3. januára. 2021. Netradičné Vianoce ? Môžeš ich stráviť napríklad na africkom Safari!

Belize

Rozbaliť si darčeky od Ježiška v Strednej Amerike? Daňový raj v Karibiku je pre Slovákov otvorený a vyžaduje od nich len negatívny test na COVID-19, ktorý nebude starší ako 72 hodín. Spolu s ním je potrebné mať potvrdenie o ubytovaní a itinerár na celý pobyt spolu so spiatočnou letenkou. Vstupujúci, ktorí nebudú mať test, budú na letisku otestovaní na vlastné náklady a v prípade pozitívneho testu na nich čaká 14-dňová karanténa. V priebehu augusta sa postupne otvorili hotely, reštaurácie, bary a tiež športové centrá či prírodné parky avšak s limitovanou kapacitou.

Ekvádor

Vianoce v Južnej Amerike? So sebou treba mať negatívny test so španielskym prekladom, ktorý nebude starší ako 10 dní. V Ekvádore sa neuplatňuje aktuálne ani zákaz zhromažďovania či vychádzania, nič ti preto nebráni si dovolenku a Vianoce užiť naplno.

Antigua a Barbuda

Aj do tohto kúta sveta stačí cestovateľom len negatívny test, ktorý nesmie byť starší ako sedem dní pred odchodom. Rovnako budú pasažieri otestovaní po príchode do krajiny, výsledky testov by mali doraziť do 24 hodín, maximálne 96. A ty si môžeš svoje Vianoce užívať na plážach s jemným pieskom a vyjedať zemiakový šalát či miestne špeciality pod tropickými palmami.

Guadaloupe

Guadaloupe sa otvorilo svetu 1.júla avšak Američania, Indovia, Brazílčania, Izraelčania, Turkméni a Rusi majú zákaz vstupu na ostrov do odvolania. Pre návštevníkov je povinný testový certifikát 72 hodín pred príchodom, nosenie rúšok a social distancing. Pred návštevou je potrebné vyplniť tiež potvrdenie, že neprejavuješ žiadne príznaky ochorenia COVID-19. A potom si môžeš nerušene vychutnávať atmosféru Vianoc.

Odporúčame si tiež prečítať na tému cestovania počas pandémie:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Prvý raz letela lietadlom až v 19tich, od tej doby si ho zamilovala. Krajinu podľa nej spoznáš podľa gastronómie a toho, ako ti naservírujú dezert. Za hranicami ju najčastejšie nájdete sedieť v lokálnej kaviarni so šálkou kávy a domácim zákuskom. Vyrástla v rodine dejepisárov, povinnou zastávkou každej jej cesty sú preto historické pamiatky a múzea. Myslela si, že preferuje more, nedávno sa však zamilovala do hôr, a to rovno do našich domácich.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Lážo-plážo Cancún podľa „Starej Lišky“ (+super letenky na sezónu!) https://t.co/OCs49vj40y #letenky5 hodiny dozadu
Letisko na Zanzibare už umožňuje antigénové testovanie pre cestujúcich letiacich s KLM https://t.co/tSvPRBXJME #novinky5 hodiny dozadu
Egypt bude mať svoj prvý rýchlik. Spojí Červené more so Stredozemným https://t.co/LKLSdquRwE #novinky12 hodiny dozadu
Kostarika bez testu a karantény. 10 dôvodov prečo je to najlepšia destinácia na svete a letenky za 499€! https://t.co/RDEvkqMjNG #letenky12 hodiny dozadu
Hurá na Kubu: letenky na Varadero rezervuješ z Viedne od 489€! https://t.co/pqmUnP3PDU #letenky13 hodiny dozadu
Maldivy s Emirates v sezóne od 499€: leť super lacno z Budapešti! https://t.co/co2koyhG8I #dovolenky13 hodiny dozadu
Lufthansa už neponúkne jedlo zdarma. Sústrediť sa chce na kvalitu a životné prostredie https://t.co/69w4nvTFMU #novinky13 hodiny dozadu
Cestovanie do Gruzínska: od 1. februára sa ruší zákaz medzinárodných letov https://t.co/wCWGIeed3W #letenky13 hodiny dozadu
Otvorené Seychely a Srí Lanka, zrušené lety z Bratislavy a povinné respirátory na palube https://t.co/EVYzcQwhJk #novinky13 hodiny dozadu
Zatvorený zrejme až do konca roka. Nový Zéland zatiaľ neplánuje otvoriť hranice https://t.co/lwpya2faDv #novinky13 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore