Nájdeš nás aj na:
zanzibar

Afrika

Vysnívaný Zanzibar? Máme TOP letenky za 559€, tipy na ubytovanie i výlety

Zanzibar je šperkom na oceáne obklopeným jednými z najlepších pláží na svete. Zážitkom je nielen plávanie, ale aj šnorchlovanie medzi nádhernými rybami a koralmi. Neprehliadnuteľný Stone Town je UNESCO pamiatkou. Keď ho navštíviš, nebudeš sa tomu vôbec čudovať. Starobylá metropola zachovala stopy po mnohých historických udalostiach. Zanzibar je ostrovom korenín, ktoré si môžeš zakúpiť na autentických trhoch. Objavuj ho s nami! Prinášame ti TOP letenky, ubytovanie aj tipy na výlety.

Reklama

Odkiaľ? S kým? Kedy? Tipy Pelipeckárov na letenky na Zanzibar

 • Odkiaľ? Na Zanzibar sa dostaneš z Viedne, Budapešti a neďalekých poľských Katovíc s viacerými leteckými spoločnosťami.
 • S kým? Priamy let na Zanzibar z našich končín neexistuje. Najvýhodnejším a zároveň najkomfortnejším spojením na Zanzibar je let operovaný leteckou spoločnosťou Turkish Airlines, ktorá povoľuje 2 ks podpalubnej batožiny (do 46kg) aj 2 ks príručnej batožiny (do 8kg a do 2kg). S Turkish Airlines môžeš letieť aj z Budapešti. Na tejto linke dostaneš plnohodnotný servis a štandardné sedadlo, kde je k dispozícii aj kvalitná multimediálna zábava. Luxusný let zažiješ tiež s aerolinkami Qatar Airways z Viedne a veľmi dobré spojenie ponúka aj spoločnosť KLM.
 • Kedy? Hlavná sezóna na Zanzibare trvá od júla do októbra. V tomto období sa teploty pohybujú okolo 30-32 stupňov Celzia, aj keď je pod mrakom dbaj na svoju pokožku. Od apríla do polky júna je obdobie dažďov, neprší však každý deň, a teploty sa pohybujú okolo 26 stupňov. Výhodou tohto obdobia je menej ľudí. Počas daždivého obdobia najviac prší v apríli – približne 19 dní, v máji 16 dní a v júni cca 8 dní.
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, 2ks príručnej a 2 ks podpalubnej batožiny.

Lacné letenky na Zanzibar

Ubytovanie na Zanzibare

Na Zanzibare zoženieš ubytovanie v rôznych kategóriách – od najdrahšieho a najexkluzívnejšieho až po to najlacnejšie – záleží len na tvojich preferenciách. Najlacnejšie ubytovanie tu nájdeš za 10 eur na noc, avšak nachádzajú sa tu aj luxusné rezorty, kde stojí noc pre dvoch stovky eur.

Tak ako v akejkoľvek exotike, aj na Zanzibare sa dá ubytovať za super ceny. Pozri si ceny a rezervuj hotel cez Pelikán. Tipy na ubytovanie nájdeš na tejto šikovnej mapke:

Čo treba ku vstupu na Zanzibar?

 • Na Zanzibar potrebuješ cestovný pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate.
 • Deti musia mať vlastný cestovný pas.
 • Na Zanzibar budeš potrebovať víza. Cena za víza je 50 USD.
 • Vízum je platné maximálne tri mesiace na jeden vstup.
 • Vízovú žiadosť (formulár) nájdeš na http://immigration.go.tz
 • spiatočná letenka
 • 2 x fotografia pasového formátu
zanzibar

Čo vidieť na Zanzibare?

Pláže ako v raji a miznúci oceán

Zanzibar má dokonalé pláže. Kilometre a kilometre bieleho piesku, ktorý je tak jemný, že pripomína múku a do toho Indický oceán v neuveriteľných odtieňoch tyrkysovej. Úplnou špecialitou a prírodným divadlom na Zanzibare je príliv a odliv. Na niektorých miestach more ustúpi až o niekoľko stoviek metrov. Na jeho mieste tak zostanú iba plytké „bazény“ s kopou krásnych mušlí, morských hviezdic a rias, ktoré domáci zbierajú a následne varia. O pár hodín sa však oceán vráti a to taký teplý, že sa budeš cítiť ako v termálnom bazéne.

dovolenka zanzibar

Pláž Bwejuu na východnej strane ostrova je známa vysokánskymi palmami a menšími roztrúsenými hotelmi. Ak preferuješ súkromie, menej turistov a nerušené dlhé prechádzky, toto miesto je pre teba ako stvorené. V zimných mesiacoch more vyplavuje riasy.

dovolenka zanzibar

Ak budeš z Bwejuu pokračovať po pobreží južnejšie, narazíš na pláž Paje. Je tu výrazne viac mladých ľudí, barov, obchodíkov a naozaj veľa kite-surferov. Ak by si tento šport rád/a vyskúšal/a, Paje má ideálne podmienky – výber inštruktorov, škôl a plytké more.

dovolenka zanzibar


Ak pred cestovaním na vlastnú päsť uprednostňuješ bezstarostnú kúpu dovolenkového balíčka, väčšina známych a kvalitných rezortov sa nachádza na pláži Kiwengwa. Dobré služby, krásne more a bohatý výber hotelov.

Najznámejšia a najobľúbenejšia pláž ostrova je úplne na severe a volá sa Nungwi. More má krásnu tyrkysovú farbu, odliv a príliv nie sú tak výrazne ako na východnej strane ostrova a nie sú tu skoro žiadne riasy. Pochopiteľne tu stretneš oveľa viac turistov ale na kilometrových plážach je dosť miesta pre všetkých. Pár kilometrov od Nungwi je pláž Kengwa, kde je viac rezortov a drahších hotelov. Každý mesiac sa tu organizujú populárne Full Moon Parties.

dovolenka zanzibar

Príbehy, z ktorých mrazí

Zanzibar má mimoriadne zaujímavú ale tienistú históriu. V 15. storočí bol spolu s veľkou časťou východnej Afriky portugalskou kolóniou. Európsku nadvládu neskôr vystriedal Omán, ktorý si ostrov podmanil. Dlhé desaťročia bol Zanzibar centrom obchodu s otrokmi pre celú oblasť Indického oceánu, Blízkeho východu, až po Indiu. Ženy, muži, ale aj deti z rôznych afrických krajín boli nútení opustiť svoje domovy a cez trh priamo na Zanzibare boli za desivých podmienok predávaní ďalej do otroctva.

Návšteva Slave Market v Stone Town je povinná jazda pre každého, kto chce pochopiť pravú podstatu tohto ostrova. V rámci areálu môžete využiť anglicky hovoriaceho sprievodcu, ktorý ti toto miesto priblíži. Navštív niekdajšie cely, v ktorých boli držaní otroci, pochopíš, prečo je v rámci areálu krásne zdobený anglikánsky kostol a zaujímavá výstava vám predostrie desivé príbehy, ktoré sa tu ani nie 150 rokov dozadu odohrávali.

Podľa oficiálnych záznamov prešlo cez „slave market“ v zanzibarskom Stone Town až milión otrokov, neoficiálne zdroje uvádzajú oveľa vyššie čísla.

dovolenka zanzibar

Po stopách korenín, banánov a parfúmov

Jedna z najznámejších atrakcií na Zanzibare je takzvaná Spice Tour. Vydaj sa na lokálnu plantáž a uvidíš „zákulisné tajomstvá“ ako sa pestujú a spracovávajú jedny z najlepších korenín na svete. Zanzibar je právom prezývaný ostrov klinčekov a vanilky. Ale pri týchto dvoch to nekončí – ideálna klíma v kombinácii s veľmi úrodnou pôdou tvoria priam dokonalé podmienky na pestovanie hocičoho.

Zistíš, ako vyzerajú kávové bôby, keď sú ešte na strome, že „peper“ je len jeden a jeho farba závisí od zrelosti a spracovania, uvidíš z čoho sa vyrába jód, že muškátový oriešok vyzerá ako malý Spiderman a pochopíš aj to, prečo sú domáci obyvatelia zdraví a nepotrebujú k tomu žiadne lieky.

Spoznáš silu klinčekového biznisu, z ktorého sultán svojho času zarábal viac ako z neslávneho obchodu s otrokmi a dodnes je kontrolovaný štátom, ktorý môže byť jeho jediný vývozcom.

dovolenka zanzibar

Niektoré farmy majú v rámci svojho programu ochutnávku zanzibarských jedál dochucovaných tými najčerstvejšími koreniami. Naši sprievodcovia nám prichystali zábavnú ochutnávku najrôznejších ovocí a po skvelom ananáse a mangu, menej skvelom „dragon fruit“ a troch rôznych druhoch banánov nám miestny frajer vyliezol asi na 30 metrov vysokú palmu a priniesol čerstvé kokosy. A to všetko za veselého spevu!

Ďalší bonus je, že babke domov nemusíš ako darček nosiť magnetku alebo šálku z mušlí – viac sa poteší balíčku pravých afrických klinčekov, škorice, vanilkovej kávy alebo miestnemu parfúmu – voňajú úžasne a ich prísady primiešavajú aj drahé značky.  🙂

Kamenné mesto

Súčasťou hlavného mesta Zanzibar City je aj historické centrum prezývané Stone Town, ktoré dodnes dýcha atmosférou koloniálnej minulosti. Ošarpané ale honosné paláce a úzke uličky, v ktorých sa ľahko stratíš, ti navodia pocit, že sa prechádzaš po meste starobylej Perzskej ríše. Čas sa tu, ako všade na Zanzibare, akosi zastavil. Jednou z najznámejších stavieb je House of Wonders (Dom zázrakov), v ktorom za bežných okolností môžeš navštíviť zanzibarské múzeum.

dovolenka zanzibar

Hneď vedľa House of Wonders sa neprehliadnuteľne pýši stará arabská pevnosť Old Fort, ktorá slúžila ako obranná bašta. V súčasnosti to v pevnosti skutočne žije – vnútro je prerobené na veľký amfiteáter, kde sa pravidelne konajú rôzne hudobné či filmové festivaly.

Pokračujúc týmto smerom narazíš na Old Dispensary (starú ošetrovňu). Má výrazne indický štýl a je to najkrajšia budova v celom meste. Pri prechádzke mestom narazíte na každom kroku na nádherne, bohato zdobené a vyrezávané dvere. Niektoré majú v strede desivo vyzerajúce ostne. Znamená to, že dom patril zámožnej indickej rodine. Aj keď na Zanzibare ostne nemali praktické využitie, v Indii slúžili na ochranu pred nahnevanými slonami.

dovolenka zanzibar

Najznámejšou pamiatkou v Stone Town je Slave Market, miesto, ktoré bolo svedkom najtemnejšej etapy v dejinách ostrova. Ako sme už spomínali, Zanzibar fungoval ako najvýznamnejšie trhovisko s otrokmi pre celú oblasť Indického oceánu. V areáli nájdete dojemný pamätník, bývalé cely, kde sa za stiesnených podmienok tlačili desiatky ľudí, zaujímavú výstavu, ale aj významný anglikánsky kostol. Aj keď ti z návštevy tohto miesta možno bude naskakovať husia koža, ide o významnú časť histórie celého afrického kontinentu, ktorá sa odohrávala ani nie 150 rokov dozadu, a preto si zaslúži pozornosť.

dovolenka zanzibar

Pár uličiek ďalej sa nachádza známe trhovisko – Darajani Bazaar. Ak chceš zažiť niečo veľmi typické a lokálne, určite ho navštívte. Na vnemy silný zážitok je hlavne jeho rybí trh. Sardinky, tuniaky, krevety, chobotnice a ďalšie potvory, ktorých meno nepoznáme, pohádzané na kamenných pultoch, medzi nimi sediaci alebo ležiaci predajcovia a príšerný smrad rybaciny do toho. Hneď vedľa nájdeš trh s mäsom, ovocím, koreninami alebo lokálnymi výrobkami. Niečo ako naše farmárske trhy, ale na africký spôsob.

dovolenka zanzibar

Pri potulkách po Stone Town pravdepodobne natrafíš na rodný dom frontmana skupiny Queen – Freddieho Mercuryho. Spevák perzského pôvodu prežil v meste prvých 17 rokov svojho života, rodina sa neskôr presťahovala do Veľkej Británie. Fajn, že jeho dom uvidíš, ale nečakajte žiaden zázrak – pár fotiek a hotel, ťažiaci zo spevákovho mena.

V meste je plno reštaurácií, v ktorých môžeš ochutnať miestnu kuchyňu. My sme si dali zanzibarské špeciality v reštaurácii Lukmaan Restaurant. Chutné jedlo, chaotická atmosféra, cena asi 2 doláre na osobu a ulica s názvom Under the Baobab Tree.

Najlepším kulinárskym zážitkom je však street food na trhu, ktorý sa koná každý deň po súmraku vo Forodhani Gardens. Je lákadlom pre turistov, ale aj neodolateľné miesto pre domorodcov, ktorí si tu radi doprajú „ľahkú večeru do ruky“. Skvelý sea food, čerstvé ovocie, rôzne špeciality a neopísateľná atmosféra.

dovolenka zanzibar

Stone Town je krásna zmes Afriky a Orientu so štipkou (väčšou štipkou) neporiadku a chaosu, labyrint uličiek, či jedno veľké trhovisko týčiace sa na koralovej skale. Ak sa rozhodneš pre dovolenku na Zanzibare, Stone Town, vyhlásený za Svetové dedičstvo UNESCO, nemôžeš vynechať.

Opičky a ich záhadný prales

Ďalšou zastávkou, ktorú vrele odporúčame, je národný park Jozani Forest. Nažívajú si tu endemitické opičky z druhu červený colobus. Nemusíš mať ani extra dávku šťastia – pri návšteve je takmer isté, že colobusov uvidíte. Nie sú plaché, vyzerá, že sa radi fotia a na rozdiel od drzých opičiek v iných kútoch sveta, sa vám nebudú pokúšať vychmatnúť fotoaparát z rúk.

dovolenka zanzibar

V krásnej džungli, po ktorej sa spolu so sprievodcom vydáš, nájdete úžasné rastliny, palmy, maličké žabky, motýle, nevábne stonožky, ale aj divé prasiatka a takzvané bushbabies – niečo ako malé lemury. Domáci veria, že hlboko v džungli stále žije takmer vyhynutý leopard.

Najkrajším zážitkom v rámci Jozani Forest je mangrovníkový les. Korene týchto zvláštnych stromov vyzerajú ako zo strašidelnej rozprávky a vy sa nimi budeš kochať pri prechádzke po drevených lávkach. Mangrovníky sú jedny z mála stromov, ktoré dokážu čerpať živiny z morskej vody a prebytočné minerály jednoducho vylúčia. V blate medzi koreňmi sa motajú veľké farebné kraby a je tu množstvo vtáctva a hmyzu.

Podmorské divadlo

Chceš vidieť, čo skrýva Zanzibar pod hladinou? Žiaden problém – voda je taká priezračná, že pokojne dovidíš až do hĺbky 60 metrov. Ostrov má množstvo koralových útesov, na ktorých to poriadne žije. Chobotnice, murény, barakudy, morské koníky a hviezdice sú preto zábavným divadlom aj pre začiatočníkov. Najznámejším miestom na šnorchlovanie je Mnemba Island, na ktorý sa organizuje množstvo výletov, najmä z pláže Nungwi. Nádherným zážitkom je aj potápanie sa v oceáne s delfínmi. Tento výlet je dostupný z väčšiny miest a hotelov.

dovolenka zanzibar

Najstarší a najťažší obyvatelia

Iba pol hodinu loďkou od Stone Town je ostrov Changuu, častejšie však prezývaný Prison Island. Pôvodne mal slúžiť ako väzenie pre vzdorujúcich otrokov a istý čas bol využívaný aj ako karanténa pre pacientov so žltou zimnicou. Toto síce neznie trikrát lákavo, Prison Island je napriek tomu najobľúbenejším cieľom mnohých turistov. Lákajú ich nádherné lagúny s tyrkysovým morom, orientálna pevnosť ale najmä jej obyvatelia. Na Changuu žije v rezervácii asi stovka korytnačiek obrovských, s ktorými sa môžeš fotiť, kŕmiť ich alebo im masírovať krk. Niektoré majú vyše sto rokov a vážia až dvesto kíl. Koralový útes okolo ostrovu je zase fajn miestom na potápanie.

dovolenka zanzibar

Masajskí bojovníci

Stačí pár minút na pláži a určite stretneš skupinku masajov. Spoznáš ich jednoducho – majú typický červený odev, palicu v ruke a biele ozdoby. Niektorí sú veľmi milí, iní mierne otravní. Pôvodne išlo o bojovníkov zo starého kmeňa v Keni a na severe Tanzánie. Masajovia na Zanzibare často nepochádzajú z týchto dedín, aj keď to radi o sebe tvrdia. Živia sa predajom rôznych náramkov, náhrdelníkov a suvenírov.

dovolenka zanzibar

Nájdu sa medzi nimi aj takí, ktorí turistom počas dovolenky radi poskytnú svoje sprievodcovstvo. Túto ponuku by sme vám však neodporúčali využiť. Keďže nepochádzajú priamo z ostrova, nedajú ti tie najlepšie tipy, ich služby sú často predražené a nie úplne seriózne. Vysokí masajovia s farebnými slnečnými okuliarmi a širokým úsmevom ale každopádne patria k zanzibarským plážam, tak ako biely piesok a tyrkysové more.

dovolenka zanzibar

Ako chutí pravý Zanzibar?

Keď chceš spoznať pravý Zanzibar, vyber sa ho objavovať mimo hotelový rezort a ideálne na vlastnú päsť. Po ostrove prepravujú miestne autobusy, nazývané aj dala-dala. Niekedy natrafíš na otvorený nákladiak s lavicami, inokedy na minibus. Priprav sa na divokú jazdu, budeš natlačený/á s domácimi a na klímu zabudni. Aj keď to možno neznie trikrát vábne, je to úžasný zážitok. Dlhšia cesta stojí 2000 TZS (približne 1 USD), kratšie trasy zvládneš aj za 500 TZS. Cestovný poriadok alebo označené zastávky však nečakaj. Dala-dala jazdí vtedy, keď sa naplní, keď ho zbadáš sa blížiť, zúrivo naňho mávaj a keď potrebuješ vystúpiť, krič na vodiča.

dovolenka zanzibar

Vraví sa, že keď chceš spoznať krajinu, začni miestnou kuchyňou. Tá zanzibarská je naozaj výborná. Veľa rýb, mäsa, čerstvej zeleniny a ovocia, do toho indický a orientálny vplyv so skvelými koreninami. Mnoho jedál je dochutených kari, kokosovým mliekom a podáva sa s ryžou, ktorá sa pripravuje na rôzne spôsoby a príchute. Skús ochutnať urojo (urodžo) – hustá kyslá polievka, mishkaki – marinované kúsky mäsa, pečené a podávané na ražni, pečený zelený banán, ktorý sa jedáva na slaný spôsob ako u nás zemiaky alebo špeciálnu zanzibarskú pizzu. Ako dezert sú super kúsky sušeného ovocia obaľované v prášku zo stromu baobabu.  Chutia dosť netradične – niečo medzi sladkým, kyslým a pikantným.

dovolenka zanzibar

Život ľudí na Zanzibare ti bude pripadať ako z iného storočia. Mnoho domov stále nemá zavedenú elektrinu ani tečúcu vodu, perie sa v rukách a ľudia vlastnia veľmi málo. Ženy nosia veci na hlavách, deti sa spolu hrajú a vyčíňajú v blate a na trhu sa často obchoduje bez peňazí – tovar za tovar. Na cestách bežne stretneš káričky ťahané somármi, domáci sa vozia na bicykloch po pláži, zbierajú mušle a riasy aby ich doma uvarili a pochutili si. Nikam sa neponáhľajú, sú priateľskí a aj keď to často nemajú ľahké, veľa sa usmievajú.

dovolenka zanzibar

Počasie na Zanzibare

Hlavná sezóna na Zanzibare trvá od júla do októbra. V tomto období sa teploty pohybujú okolo 30-32 stupňov Celzia, aj keď je pod mrakom dbaj na svoju pokožku. Od apríla do polky júna je obdobie dažďov, neprší však každý deň, a teploty sa pohybujú okolo 26 stupňov. Výhodou tohto obdobia je menej ľudí. Počas daždivého obdobia najviac prší v apríli – približne 19 dní, v máji 16 dní a v júni cca 8 dní.

Doprava na Zanzibare

Minibusy

Po celom ostrove premávajú tradičné minibusy tzv. daladala. Tieto vozidlá začínajú svoje trasy na hlavnom ostrove v meste Stone Town. Musíš však rátať s tým, že tu neexistuje žiadny cestovný poriadok a väčšinou odchádzajú keď sú plné.

Taxíky

Taxíky sú drahším variantom a oplatia sa pri väčšej skupine ľudí. Lacnejšie bývajú ak si ich objednáš v predstihu, hotely ti radi zabezpečia taxi alebo prenájom auta, hoci si k cene zvyknú pripočítať nejakú províziu. 

Autá

Pri požičiavaní auta na Zanzibar dbaj na požičovňu s dobrými recenziami. Autá na prenájom bývajú väčšinou staré 15-20 rokov, s nízkym počtom najazdených kilometrov, keďže ide o malý ostrov. Na cestách býva veľa policajných kontrol, ktoré zvyknú kontrolovať doklady k vozidlu, vodičské oprávnenie a dočasné povolenie pre vodičov, neplatí tu medzinárodný vodičský preukaz.

Zmeň si letenku z akékohoľvek dôvodu

Iba s exkluzívnou službou Pelikan.sk ZMENA LETENKY Z AKÉKOHOĽVEK DÔVODU môžeš zmeniť termín, destináciu alebo cestujúcich a to bez udania akéhokoľvek dôvodu. Skrátka môžeš zmeniť všetky prvky svojej rezervácie, uplatniť si nárok bez nutnosti dokladovať a služby kryje náklady na zmenu letenky z akéhokoľvek dôvodu.

3 tipy na poistenie, ktoré ochránia tvoje zdravie aj peňaženku

Všetky tri typy poistenia vieš objednať spolu s letenkou Pelikána. Urobiť tak vieš aj neskôr v Správe objednávky, stačí sa prihlásiť a zadať takúto požiadavku.

1. Prečo si vybrať poistenie STORNO?

Ak máš poistenie STORNO a vieš sa preukázať potvrdením danej udalosti (kvôli ktorému nemôžete cestovať), za nepreletenú časť tvojej letenky sa ti vrátia peniaze. Úžasnou výhodou je aj to, že stornovať môžu aj všetci ostatní poistení rodinní príslušníci, ktorí s tebou cestujú/mali cestovať a ďalší 3 poistení spolucestujúci bez rodinného vzťahu.

2. Prečo si vybrať poistenie ISTOTA?

Ešte väčšou istotou je poistenie ISTOTA. Na tú sa totiž môžeš spoliehať aj vtedy, keď ti vznikne škoda nie priamo v dôsledku nemožnosti odletieť. Pre väčšinu cestujúcich najsilnejšou pohnútkou na kúpu tohto poistenia je preplatenie liečebných nákladov a následkov po úraze. Platí však aj v iných rôznych nečakaných a nie veľmi príjemných situáciách, ako napríklad problémy s batožinou, meškanie dopravného prostriedku, potreba pátrania alebo záchrany alebo poškodenie zdravia a majetku tretích osôb. Čerešničkou na torte je už len to, že ISTOTA obsahuje aj poistenie STORNO a ďalších 15 dôvodov stornovania letenky.

3. Prečo si vybrať poistenie KOALA?

Predstav si, že si u nás kúpiš akciovú letenku. Príde deň D, dlho očakávaná cesta je tu, ale nakoniec tvoju radosť trochu zmierni trojhodinové meškanie letu. Možno ti táto nepríjemná udalosť neprekazí žiadne plány, no ruku na srdce, aj tak by ťa určite potešila nejaká útecha. Čo povieš napríklad na kompenzáciu v hodnote 200 eur? Túto novinku máš na dosah ruky vďaka spolupráci Pelikána so spoločnosťou Koala.

Všetky tri typy poistenia vieš objednať spolu s letenkou Pelikána. Urobiť tak vieš aj neskôr v Správe objednávky, stačí sa prihlásiť a zadať takúto požiadavku.

Máš svoje tipy na Zanzibar? Sem s nimi

Ak máš pocit, že sme na niečo dôležité alebo praktické zabudli, pokojne nám napíš správu alebo ešte lepšie, doplň náš článok niečím užitočným v komentároch pod ním. Ďakujeme 🙂


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4.9/5 - (24 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore