Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Maldivy sú otvorené: Tipy na bezpečnú dovolenku v TOP exotike

Maldivy sú otvorené: Tipy na bezpečnú dovolenku v TOP exotike

Maldivy sú súostrovím uprostred Indického oceánu, ktoré je domovom stovkám koralovým útesom. Sú preto ideálnym exotickým útekom v prípade, že si potrebuješ oddýchnuť alebo jednoducho vychutnať trochu času pre seba. Nie náhodou sú Maldivy označované za jednu z najobľúbenejších destinácií na svete. Kvôli koronavírusu sa tento rok aj toto miesto ponorilo na chvíľu do turistického spánku, Maldivy sú však opäť od 15. júla otvorené a pripravené privítať návštevníkov takmer z celého sveta. Do bežného chodu života pre domácich i zahraničných implementovali radu opatrení, ktoré zaisťujú bezpečnú dovolenku pre všetkých.

Reklama

Čo potrebuješ pred príchodom na Maldivy?

Pred príchodom na Maldivy potrebuješ negatívny PCR test nie starší ako 96 hodín, rezerváciu v hoteli alebo rezorte a vyplnený online formulár. Ten musí byť vyplnený najskôr 24 hodín pred odletom.

Ako vyzerá dovolenka na Maldivách počas pandémie?

Počas prvej fázy sa otvorili iba rezorty a hotelové lode na neobývaných ostrovoch. Turisti tak ostávali len vo svojich rezortoch a mali zabezpečený social distancing a dovolenku na Maldivách bez rizík. Od 15. októbra sa pridali tiež penzióny.

Povinné je nosenie rúška pre všetkých. Pri príchode na letisku zmerajú pasažierom teplotu. Všetky ubytovacie zariadenia musia spĺňať nové COVID-19 protokoly vydané Ministerstvom cestovného ruchu. Zameriavajú sa na bezpečnostné a hygienické štandardy.

Krajina dostala ocenenie „Safe Travels Stamp“, pečiatku bezpečného cestovania, ktorá reflektuje snahy o zavedenie zdravotných a bezpečnostných opatrení. Tie pomáhajú domácim i zahraničným turistom cítiť sa na ostrovoch bezpečne. Uznanie za snahy o bezpečnú destináciu získalo aj letisko Velana International Airport vo forme Zdravotnej akreditácie. Stalo sa tak druhým letiskom v ázijskom-pacifickom regióne, ktoré túto akreditáciu dostalo.

Cestovné poistenie proti COVID-19

Ministerstvo cestovného ruchu v spolupráci s miestnou poisťovňou Allied Insurance zaviedlo cestovné poistenie proti COVID-19. To pokrýva náklady ako karanténa, zdravotná pomoc či prevoz do karanténnych alebo zdravotníckych zariadení. Poistenie je k dispozícii v dvoch balíčkoch – Allied Inbound a Allied Inbound Plus. Pokrývajú 7 alebo viac dní a cestovatelia si ich môžu zakúpiť pri príchode do krajiny cez web Allied Insurance.

Prvýkrát na Maldivách? Toto by si mal(a) vedieť

 • Maldivy sú moslimskou krajinou. Preto nie je možné sem prevážať alkohol. Dovolenkové hotely a rezorty majú však výnimku na konzumáciu alkoholu.
 • Ostrovy majú svoj vlastný jazyk – Dhivehi. Väčšina ľudí však ovláda aj angličtinu.
 • Miestna mena je maldivská rufiyaa. Na väčšine miest akceptujú aj americké doláre a eurá.
 • 30-dňové turistické víza na Maldivách môžu turisti získať pri príchode do destinácie.

12 TOP zážitkov na Maldivách

Maldivy nedávno odštartovali novú kampaň s názvom Dvanásť „must-do“ zážitkov na Maldivách. V 12 videách predstavujú unikátne aktivity či miesta lákajúce na dovolenku v tejto rozprávkovej exotike.

Akciové letenky na Maldivy

Zdroj: Visit Maldives


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore