Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Maldivy sú otvorené: Tipy na bezpečnú dovolenku v TOP exotike

Maldivy sú otvorené: Tipy na bezpečnú dovolenku v TOP exotike

Maldivy sú súostrovím uprostred Indického oceánu, ktoré je domovom stovkám koralovým útesom. Sú preto ideálnym exotickým útekom v prípade, že si potrebuješ oddýchnuť alebo jednoducho vychutnať trochu času pre seba. Nie náhodou sú Maldivy označované za jednu z najobľúbenejších destinácií na svete. Kvôli koronavírusu sa tento rok aj toto miesto ponorilo na chvíľu do turistického spánku, Maldivy sú však opäť od 15. júla otvorené a pripravené privítať návštevníkov takmer z celého sveta. Do bežného chodu života pre domácich i zahraničných implementovali radu opatrení, ktoré zaisťujú bezpečnú dovolenku pre všetkých.

Reklama

Čo potrebuješ pred príchodom na Maldivy?

Pred príchodom na Maldivy potrebuješ negatívny PCR test nie starší ako 96 hodín, rezerváciu v hoteli alebo rezorte a vyplnený online formulár. Ten musí byť vyplnený najskôr 24 hodín pred odletom.

Ako vyzerá dovolenka na Maldivách počas pandémie?

Počas prvej fázy sa otvorili iba rezorty a hotelové lode na neobývaných ostrovoch. Turisti tak ostávali len vo svojich rezortoch a mali zabezpečený social distancing a dovolenku bez rizík. Od 15. októbra sa pridali tiež penzióny.

Povinné je nosenie rúška pre všetkých. Pri príchode na letisku zmerajú pasažierom teplotu. Všetky ubytovacie zariadenia musia spĺňať nové COVID-19 protokoly vydané Ministerstvom cestovného ruchu. Zameriavajú sa na bezpečnostné a hygienické štandardy.

Krajina dostala ocenenie „Safe Travels Stamp“, pečiatku bezpečného cestovania, ktorá reflektuje snahy o zavedenie zdravotných a bezpečnostných opatrení. Tie pomáhajú domácim i zahraničným turistom cítiť sa na ostrovoch bezpečne. Uznanie za snahy o bezpečnú destináciu získalo aj letisko Velana International Airport vo forme Zdravotnej akreditácie. Stalo sa tak druhým letiskom v ázijskom-pacifickom regióne, ktoré túto akreditáciu dostalo.

Cestovné poistenie proti COVID-19

Ministerstvo cestovného ruchu v spolupráci s miestnou poisťovňou Allied Insurance zaviedlo cestovné poistenie proti COVID-19. To pokrýva náklady ako karanténa, zdravotná pomoc či prevoz do karanténnych alebo zdravotníckych zariadení. Poistenie je k dispozícii v dvoch balíčkoch – Allied Inbound a Allied Inbound Plus. Pokrývajú 7 alebo viac dní a cestovatelia si ich môžu zakúpiť pri príchode do krajiny cez web Allied Insurance.

Prvýkrát na Maldivách? Toto by si mal(a) vedieť

  • Maldivy sú moslimskou krajinou. Preto nie je možné sem prevážať alkohol. Dovolenkové hotely a rezorty majú však výnimku na konzumáciu alkoholu.
  • Ostrovy majú svoj vlastný jazyk – Dhivehi. Väčšina ľudí však ovláda aj angličtinu.
  • Miestna mena je maldivská rufiyaa. Na väčšine miest akceptujú aj americké doláre a eurá.
  • 30-dňové turistické víza na Maldivách môžu turisti získať pri príchode do destinácie.

12 TOP zážitkov na Maldivách

Maldivy nedávno odštartovali novú kampaň s názvom Dvanásť „must-do“ zážitkov na Maldivách. V 12 videách predstavujú unikátne aktivity či miesta lákajúce na dovolenku v tejto rozprávkovej exotike.

Akciové letenky na Maldivy

Zdroj: Visit Maldives

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Tenerife v júni s letenkami a 4*hotelom za 486€ https://t.co/4NvUyaU3m0 #dovolenky2 hodiny dozadu
Cestovanie na Srí Lanku: podmienkou k vstupu je test a ubytovanie v hoteli Level 1 na prvé dva týždne https://t.co/znFyZQQ2BN #novinky3 hodiny dozadu
Najlacnejší PCR test: v Bratislave sa objednáš už od 37€ https://t.co/k5Fap3WeMP #novinky6 hodiny dozadu
Bari, Catania, Alicante. V lete 2021 objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 23€) https://t.co/Ct4I6M3LSR #cestopisy6 hodiny dozadu
Taliansko uvoľní opatrenia. Otvoria sa múzeá a povolené budú aj koncerty https://t.co/9gnqckniPt #letenky6 hodiny dozadu
Dnes oslavujeme Deň Zeme. Ktoré krajiny sú najzelenšie? https://t.co/9BAAy75V4W #cestopisy7 hodiny dozadu
Cestovať sa dá bezpečne aj počas pandémie: Adriana sa vybrala za vodnými športmi do Portugalska a Egypta https://t.co/jb470zuJ7V #cestopisy7 hodiny dozadu
Letenky do úchvatného Neapolu od 23€ aj na leto https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky7 hodiny dozadu
Letné Porto za výbornú cenu od 42€ (priame lety z Viedne)! https://t.co/1mb7GGawfg #letenky7 hodiny dozadu
Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore