Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Vianočný výhliadkový let nikam: Aerolinky ANA vypredajú celý Airbus A380

Vianočný výhliadkový let nikam: Aerolinky ANA vypredajú celý Airbus A380

Výhliadkové lety „nikam“ začali byť tento rok mimoriadne populárne. Pre mnohé aerolinky, ktoré nelietajú, prípadne dosahujú nízku frekvenciu letov je to tiež spôsob, ako sa vyrovnať s poklesom tržieb a nepriazniovou situáciou na trhu. Najnovšie ohlásili ďalšie výhliadkové lety aj prestížne japonské aerolinky All Nippon Airways (ANA). Pozdvihli to však celé na novú úroveň – let sa uskutoční večer 12. decembra a do služby povolajú najväčšie dopravné lietadlo na svete Airbus A380.

Reklama

Airbus A380 vo farbách dopravcu ANA zvyčajne lieta z Tokia na Havajské ostrovy. Počas predvianočného výhliadkového letu sa však vyberie len do okolia hlavného mesta Japonska. Nočným letom chcú aerolinky nabudiť „tú správnu vianočnú atmosféru.“

Dňa 12. decembra tak bude letecká spoločnosť prevádzkovať posledný plánovaný charterový let na modeli Airbus A380 v rok 2020. Superjumbo od ANA vzlietne z tokijského letiska Narita okolo 16:00 miestneho času a o tri a pol hodiny neskôr opäť zosadne naspäť na letisku v Tokiu. Cestujúci tak budú mať počas priaznivého počasia možnosť vidieť západ slnka a uvidia tiež metropolu Tokio v nočnom šate.

V prípade aeroliniek ANA nejde o prvý výhliadkový let nikam. Tie doterajšie boli mimoriadne populárne, vypredali sa takmer ihneď a mnohým cestujúcim sa už neušlo voľné miesto. Aj preto sa teraz japonské aerolinky rozhodli klasický predaj leteniek nahradiť špeciálnou lotériou – nakupovať budú teda len tí, ktorých aerolinky vyžrebujú. Lotéria sa začne už zajtra, piatok 13. novembra.

Lacné letenky do Japonska

V predaji všetky štyri cestovné triedy

ANA bude záujemcov o letenky žrebovať v lotériil. Tí, ktorým sa ujde žreb si môžu vyberať miesto zo všetkých cestovných tried v lietadle Airbus A380. Sedadlo prvej triedy bude stáť 800 eur, najlacnejšie sedenie v ekonomickej triede (v uličke) vyjde cestujúceho na 266 eur.

Aerolinky chcú nalákať fanúšikov lietania aj samotnej značky ANA. Všetci pasažieri letu totiž získajú do daru špeciálny batoh vo farbách ANA navyše s prvkami Airbusu A380. Samozrejmosťou budú tiež ďalšie prezenty a napríklad aj osvedčenie o absolvovaní letu. Tí, ktorí poletia v prémiovej ekonomickej triede dostanú navyše aj značkovú kozmetickú tašku. Vo vyšších triedach cestujúci získajú kompletnú výbavu na vzdialené lety, suveníry a tzv. amenity kits obsahujúce napríklad pyžamo z prvej triedy a pod.

Samozrejmosťou na trojhodinovom výhliadkovom lete bude aj palubný servis. Všetci cestujúci dostanú štandardné jedlo prislúchajúce k ich triede a napríklad aj drinky, kávu či nealkoholické nápoje. Tí v biznis triede a vo first class ochutnajú aj prémiové pivá, vína a šampanské.

Japonské aerolinky si pripravili pre cestujúcich aj prekvapenie v podobe tomboly. Výherca získa pobytovú poukážku na dve noci v luxusnom havajskom rezorte Marriott Hawaii.

Výhliadkové lety nikam už majú za sebou aj v Austrálii či v Európe. Viacero z nich realizovali aerolinky Qantas napríklad za polárnou žiarou. K iniciatíve sa pridali aj Thai Airways so špeciálnym letom pre budhistických veriacich alebo európske aerolinky airBaltic a Smartwings.

Zdroj: SimpleFlying

Zdroj foto: Airbus


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   Prosím, ohodnoťte náš článok.
  Komentáre

  Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

  Hore