Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Prajú si dobrú karmu pre rok 2021. Thai Airways zorganizujú výhliadkový let pre budhistov

Prajú si dobrú karmu pre rok 2021. Thai Airways zorganizujú výhliadkový let pre budhistov

Spoločnosť Thai Airways posúva koncept výhliadkových letov do úplne nových rozmerov. Thajské aerolinky sa rozhodli zrealizovať jednorazový pútnicky let pre budhistických veriacich, ktorí majú záujem preletieť ponad posvätné miesta v Thajsku. Podľa vyjadrení spoločnosti Thai Airways tak chcú poslať dobrý signál do sveta, nakopnúť cestovný ruch a získať „trocha dobrej karmy pre rok 2021.“

Reklama

Podľa informácií The Bangkok Post aerolinky zrealizujú posvätný let 30. novembra. Lietadlo odštartuje z bangkokského letiska Suvarnabhumi a behom troch hodín preletí ponad 31 thajských provincií. Napokon sa opäť vráti do Bangkoku.

Cena jednej letenky na špeciálnom výhliadkovom lete Thai Airways sa v prepočte pohybuje približne na sume 165 eur.

Cestujúci získajú pri nástupe mešec s dobrotami, ako to už pri tradičných budhistických stretnutiach býva zvykom.

Hranice sú síce otvorené, ale získať víza nie je jednoduché

Let prichádza v čase, keď Thajsko začína cestujúcim znovu otvárať svoje brány. Dlhodobé uzavretie hraníc zmrazilo cestovný ruch v krajine a tým poznačilo aj thajského národného dopravcu.

Thai Airways sú momentálne pod ochranou súdu pred veriteľmi. Aerolinky prvom štvrťroku 2020 dosiahli čistú prevádzkovú stratu 22 676 miliónov bahtov a v druhom štvrťroku čistú prevádzkovú stratu 5 353 miliónov bahtov.

Akciové letenky do Thajska 2020/2021


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore