Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Cestovanie do Thajska: platí 14-dňová karanténa, bez víz už môžu cestovať do krajiny aj Slováci

Cestovanie do Thajska: platí 14-dňová karanténa, bez víz už môžu cestovať do krajiny aj Slováci

Thajsko od októbra otvorilo hranice prvým turistom od vypuknutia pandémie COVID-19. Prví „dlhodobí“ hostia pricestovali do krajiny už v novembri, po prílete však všetci musieť zotrvať v štátnej karanténe dva týždne a až následne si môžu užívať dovolenku. Nové pravidlá schválila thajská vláda začiatkom jesene.

Reklama

Thajsko 21. decembra 2020 oznámilo obnovenie bezvízového styku s 56 krajinami. Medzi krajinami, ktorých občania môžu pricestovať na 30 dní bez víz sa už najnovšie nachádza aj Slovensko, Česko, Maďarsko, Rakúsko, Poľsko a väčšina Európy. Občania z týchto krajín síce môžu cestovať do Thajska bez víz, avšak stále musia splniť niekoľko ďalších požiadaviek uvedených nižšie – platí takmer všetko okrem povinnosti víz – test, karanténa, poistenie, krytie na bankovom účte a pod.

Záujemcovia o dlhší pobyt v Thajsku môžu žiadať o dva typy víz. Klasické turistické víza na 60 dní a dlhodobé víza (pobyt minimálne 90 dní). Dlhodobé vízum bude možné ho predĺžiť dvakrát. Informuje o tom lokálny denník Bangkok Post s odvolaním sa na miestne úrady. O dlhodobé víza môžu žiadať len obyvatelia krajín s nízkym rizikom nákazy koronavírusom – Slovensko, Rakúsko, ČR či Maďarsko medzi ne zatiaľ nepatria, o turistické víza môžu žiadať občania všetkých krajín.

Klasické turistické víza do Thajska

 • Všetci cestujúci pred návštevou Thajska musia požiadať o vízum na thajskom veľvyslanectve / konzuláte v ich domovskej krajine.
 • Klasické turistické vízum platí 60 dní.
 • Všetci cestujúci, ktorí pricestujú do Thajska, musia predložiť dôkaz o negatívnom teste PCR COVID-19 PCR vykonanom do 72 hodín pred letom
 • Všetkým cestujúcim po príchode vykonajú druhý PCR test na COVID-19.
 • Ak je testovací test negatívny, presunie sa do štátneho karanténneho zariadenia po dobu 14 dní (v prípade pozitívneho testu ide do iného izolovaného zariadenia)
 • K vízam treba predložiť cestovné poistenie pokrývajúce náklady s prípadným ochorením na COVID-19. Poistenie musí pokrývať najmenej 100 000 USD na lekárske ošetrenie, minimálne 400 000 thajských bahtov (13 050 USD) na ďalšie zdravotné a úrazové náklady. Toto poistenie musí platiť počas celú dobu pobytu.

Po schválení potom online požiadate o osvedčenie o vstupe (COE). K vstupu na územie Thajska budete potrebovať:

 • Schválené vízum
 • Schválené COE
 • Výpis z banky poskytujúci doklad o príjmoch za posledných 6 mesiacov v hodnote 15 000 eur – POZOR! Každý mesiac za posledného polroka je potrebné mať na účte zostatok minimálne 15-tisíc eur (to je hranica, ktorá musí byť na účte a nemožno ňou disponovať). 
 • 14-denná „štátna karanténa“ po príchode
 • Môžu sa prihlásiť občania všetkých krajín
 • Zdravotné poistenie, ktoré kryje COVID-19 s krytím najmenej 100 000 USD po celú dobu vášho pobytu.
 • Doklad o rezervácii štátnej karantény (ASQ)

Dlhodobé turistické víza do Thajska

Thajsko oznámilo 90-dňové vízum pre dlhodobých turistov 15. septembra 2020. Cestujúci tak po príchode musia zotrvať v krajine minimálne 90 dní.

 • Schválené vízum (viď klasické turistické víza)
 • Schválené COE
 • Doklad o platbe za rezerváciu ubytovania na 90 dní
 • 14-denná „štátna karanténa“ po príchode
 • Výpis z bankového účtu poskytujúci doklad o príjmoch za posledných 6 mesiacov v hodnote 16 336 USD (500 000 bahtov)
 • Uprednostňovanie krajín s nízkym rizikom podľa predpisov ministerstva zdravotníctva (Slovensko a ČR nie sú na zozname, nemôžeme teda využívať dlhodobé víza aktuálne)
 • Doklad o cestovnom a zdravotnom poistení, ktorý kryje COVID-19 s krytím najmenej 100 000 USD po celú dobu pobytu.

Akciové letenky do Thajska

Plán? Len tisícka turistov mesačne

Cieľom thajskej vlády je privítať v obľúbenej exotickej destinácii približne 1 200 návštevníkov mesačne, a tak generovať zhruba 1 miliardu bahtov (27 miliónov eur) mesačne, uviedla zástupkyňa hovorcu vlády Traisulee Traisaranakul.

Vďaka prísnym opatreniam bolo Thajsko v boji proti vírusu zatiaľ veľmi úspešné, ale turistický priemysel, ktorý je pre ekonomiku krajiny mimoriadne dôležitý, je takmer úplne v troskách.

Výnimky na vstup do Thajska

Výnimku k vstupu na víza majú diplomati, študenti a ich rodičia alebo opatrovatelia, rodinní príslušníci (manžel/ka, rodičia alebo deti) thajských občanov, cudzinci s platným povolením k pobytu, alebo s povolením prevziať si povolenie k pobytu, cudzinci s platným pracovným povolením alebo majú dovolené v Thajsku pracovať, vrátane ich rodinných príslušníkov, prepravcovia dôležitých tovarov, letecké posádky, osoby s výnimkou udelenou predsedom vlády, cudzinci, ktorí potrebujú lekárske ošetrenie ( nie liečbu COVID-19), filmové štáby, niektorí podnikatelia a cudzinci, ktorým je vstup dovolený na základe dohody s cudzou krajinou.

Opatrenia postupne uvoľňujú

V krajine dochádza k postupnému uvoľňovaniu reštrikcií zavedených v súvislosti s pandémiou COVID-19. Uvoľňovanie reštrikcií je podmienené rešpektovaním striktných hygienických pravidiel. 

V Thajsku dochádza k obnove vnútroštátnej dopravy. Mnohé hotely a ubytovacie zariadenia sú však ešte dočasne zatvorené. 

Pokiaľ občania SR nachádzajúci sa v Thajsku plánujú využiť medzinárodnú dopravu, ktorá funguje vo veľmi obmedzenom rozsahu, alebo presun v rámci krajiny, odporúčame dôkladne si preveriť u konkrétneho prepravcu, či je spojenie funkčné, prípadne sa o podmienkach dopravy v rámci Thajska  informovať na Tourist Authority of Thailand (hotline 1111 – anglicky hovoriaci operátor kl. 9), na kontrolných stanovištiach alebo na telefónnom čísle 1672.

Ministerstvo zahraničných vecí Thajska v lete informovalo, že všetci cudzinci, ktorým bol umožnený dočasný pobyt v Thajsku na základe krátkodobých alebo dlhodobých víz musia požiadať o predĺženie pobytu alebo musia opustiť Thajsko pred 26. septembrom 2020. 


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   5/5 - (4 votes)
  Komentáre

  Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

  Odporúčame

  Horúce #PELIPECKY

  Novinky a správy zo sveta cestovania

  PONUKA DŇA: Dubaj s letenkami, 4*hotelom priamo na ostrove Palm Jumeirah a raňajkami od 379€ https://t.co/UabqV5kph3 #dovolenky7 hodín dozadu
  Spoznaj to najkrajšie zo Srí Lanky: toto zažiješ za 15 dní počas pobytu so sprievodcom https://t.co/gkvVZFcbSe #novinky10 hodín dozadu
  Grandhotel Praha, Salamandra či Strachan Hotel Jasná. Pobyty, ktoré najviac zlacneli: rezervuj od 159€! https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky11 hodín dozadu
  Najlepší wellness na Slovensku? Skúste tieto tipy na hotely 2023 https://t.co/aoYFhgpund #dovolenky11 hodín dozadu
  Luxusné Maldivy pre rodiny aj potápačov: All inclusive rezort 5* Joy Island otvoria v septembri https://t.co/tdFRJTI3aS #dovolenky12 hodín dozadu
  Poď do Milána: letenky rezervuješ od 27€! https://t.co/FhAO0TpsEo #letenky12 hodín dozadu
  Lacné letenky do Bruselu z Viedne od 30€! Sprav si víkend v krásnej metropole https://t.co/mmNVmiDmLn #letenky12 hodín dozadu
  Slnko, pláže, história. Ostrov Cyprus z Bratislavy v apríli od 55€! https://t.co/UhtQnruWlV #letenky12 hodín dozadu
  Istanbul z Budapešti od 105€ (priamy let Wizz Air) https://t.co/267K5Jjmk0 #letenky12 hodín dozadu
  Trapani: polmesiac na Sicílii s tyrkysovým morom a najkrajšími výhľadmi na ostrove (letenky za 44€) https://t.co/wHsN48apAY #letenky12 hodín dozadu

  Odporúčame tiež:

  Advertisement
  Advertisement
  Hore