Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Cestovanie do Thajska: platí 14-dňová karanténa, bez víz už môžu cestovať do krajiny aj Slováci

Cestovanie do Thajska: platí 14-dňová karanténa, bez víz už môžu cestovať do krajiny aj Slováci

Thajsko od októbra otvorilo hranice prvým turistom od vypuknutia pandémie COVID-19. Prví „dlhodobí“ hostia pricestovali do krajiny už v novembri, po prílete však všetci musieť zotrvať v štátnej karanténe dva týždne a až následne si môžu užívať dovolenku. Nové pravidlá schválila thajská vláda začiatkom jesene.

Reklama

Thajsko 21. decembra 2020 oznámilo obnovenie bezvízového styku s 56 krajinami. Medzi krajinami, ktorých občania môžu pricestovať na 30 dní bez víz sa už najnovšie nachádza aj Slovensko, Česko, Maďarsko, Rakúsko, Poľsko a väčšina Európy. Občania z týchto krajín síce môžu cestovať do Thajska bez víz, avšak stále musia splniť niekoľko ďalších požiadaviek uvedených nižšie – platí takmer všetko okrem povinnosti víz – test, karanténa, poistenie, krytie na bankovom účte a pod.

Záujemcovia o dlhší pobyt v Thajsku môžu žiadať o dva typy víz. Klasické turistické víza na 60 dní a dlhodobé víza (pobyt minimálne 90 dní). Dlhodobé vízum bude možné ho predĺžiť dvakrát. Informuje o tom lokálny denník Bangkok Post s odvolaním sa na miestne úrady. O dlhodobé víza môžu žiadať len obyvatelia krajín s nízkym rizikom nákazy koronavírusom – Slovensko, Rakúsko, ČR či Maďarsko medzi ne zatiaľ nepatria, o turistické víza môžu žiadať občania všetkých krajín.

Klasické turistické víza do Thajska

 • Všetci cestujúci pred návštevou Thajska musia požiadať o vízum na thajskom veľvyslanectve / konzuláte v ich domovskej krajine.
 • Klasické turistické vízum platí 60 dní.
 • Všetci cestujúci, ktorí pricestujú do Thajska, musia predložiť dôkaz o negatívnom teste PCR COVID-19 PCR vykonanom do 72 hodín pred letom
 • Všetkým cestujúcim po príchode vykonajú druhý PCR test na COVID-19.
 • Ak je testovací test negatívny, presunie sa do štátneho karanténneho zariadenia po dobu 14 dní (v prípade pozitívneho testu ide do iného izolovaného zariadenia)
 • K vízam treba predložiť cestovné poistenie pokrývajúce náklady s prípadným ochorením na COVID-19. Poistenie musí pokrývať najmenej 100 000 USD na lekárske ošetrenie, minimálne 400 000 thajských bahtov (13 050 USD) na ďalšie zdravotné a úrazové náklady. Toto poistenie musí platiť počas celú dobu pobytu.

Po schválení potom online požiadate o osvedčenie o vstupe (COE). K vstupu na územie Thajska budete potrebovať:

 • Schválené vízum
 • Schválené COE
 • Výpis z banky poskytujúci doklad o príjmoch za posledných 6 mesiacov v hodnote 15 000 eur – POZOR! Každý mesiac za posledného polroka je potrebné mať na účte zostatok minimálne 15-tisíc eur (to je hranica, ktorá musí byť na účte a nemožno ňou disponovať). 
 • 14-denná „štátna karanténa“ po príchode
 • Môžu sa prihlásiť občania všetkých krajín
 • Zdravotné poistenie, ktoré kryje COVID-19 s krytím najmenej 100 000 USD po celú dobu vášho pobytu.
 • Doklad o rezervácii štátnej karantény (ASQ)

Dlhodobé turistické víza do Thajska

Thajsko oznámilo 90-dňové vízum pre dlhodobých turistov 15. septembra 2020. Cestujúci tak po príchode musia zotrvať v krajine minimálne 90 dní.

 • Schválené vízum (viď klasické turistické víza)
 • Schválené COE
 • Doklad o platbe za rezerváciu ubytovania na 90 dní
 • 14-denná „štátna karanténa“ po príchode
 • Výpis z bankového účtu poskytujúci doklad o príjmoch za posledných 6 mesiacov v hodnote 16 336 USD (500 000 bahtov)
 • Uprednostňovanie krajín s nízkym rizikom podľa predpisov ministerstva zdravotníctva (Slovensko a ČR nie sú na zozname, nemôžeme teda využívať dlhodobé víza aktuálne)
 • Doklad o cestovnom a zdravotnom poistení, ktorý kryje COVID-19 s krytím najmenej 100 000 USD po celú dobu pobytu.

Akciové letenky do Thajska

Plán? Len tisícka turistov mesačne

Cieľom thajskej vlády je privítať v obľúbenej exotickej destinácii približne 1 200 návštevníkov mesačne, a tak generovať zhruba 1 miliardu bahtov (27 miliónov eur) mesačne, uviedla zástupkyňa hovorcu vlády Traisulee Traisaranakul.

Vďaka prísnym opatreniam bolo Thajsko v boji proti vírusu zatiaľ veľmi úspešné, ale turistický priemysel, ktorý je pre ekonomiku krajiny mimoriadne dôležitý, je takmer úplne v troskách.

Výnimky na vstup do Thajska

Výnimku k vstupu na víza majú diplomati, študenti a ich rodičia alebo opatrovatelia, rodinní príslušníci (manžel/ka, rodičia alebo deti) thajských občanov, cudzinci s platným povolením k pobytu, alebo s povolením prevziať si povolenie k pobytu, cudzinci s platným pracovným povolením alebo majú dovolené v Thajsku pracovať, vrátane ich rodinných príslušníkov, prepravcovia dôležitých tovarov, letecké posádky, osoby s výnimkou udelenou predsedom vlády, cudzinci, ktorí potrebujú lekárske ošetrenie ( nie liečbu COVID-19), filmové štáby, niektorí podnikatelia a cudzinci, ktorým je vstup dovolený na základe dohody s cudzou krajinou.

Opatrenia postupne uvoľňujú

V krajine dochádza k postupnému uvoľňovaniu reštrikcií zavedených v súvislosti s pandémiou COVID-19. Uvoľňovanie reštrikcií je podmienené rešpektovaním striktných hygienických pravidiel. 

V Thajsku dochádza k obnove vnútroštátnej dopravy. Mnohé hotely a ubytovacie zariadenia sú však ešte dočasne zatvorené. 

Pokiaľ občania SR nachádzajúci sa v Thajsku plánujú využiť medzinárodnú dopravu, ktorá funguje vo veľmi obmedzenom rozsahu, alebo presun v rámci krajiny, odporúčame dôkladne si preveriť u konkrétneho prepravcu, či je spojenie funkčné, prípadne sa o podmienkach dopravy v rámci Thajska  informovať na Tourist Authority of Thailand (hotline 1111 – anglicky hovoriaci operátor kl. 9), na kontrolných stanovištiach alebo na telefónnom čísle 1672.

Ministerstvo zahraničných vecí Thajska v lete informovalo, že všetci cudzinci, ktorým bol umožnený dočasný pobyt v Thajsku na základe krátkodobých alebo dlhodobých víz musia požiadať o predĺženie pobytu alebo musia opustiť Thajsko pred 26. septembrom 2020. 

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Dovolenka na Seychelách bez obmedzení? Ostrovy sa plne otvárajú zaočkovaným turistom https://t.co/8vKnOiGZgm #novinky6 hodiny dozadu
Emirates ponúkajú svojim zamestnancom očkovanie proti COVID-19 https://t.co/sH6UqVnfee #letenky7 hodiny dozadu
Homeoffice v Portugalsku: Madeira otvára dedinu digitálnych nomádov https://t.co/SieiMQx7fb #novinky8 hodiny dozadu
Americký Coney Island chystá nový adrenalínový kolotoč https://t.co/qodIdWGgHd #novinky10 hodiny dozadu
Island víta cestovateľov, ktorí už prekonali COVID-19. Na vstup stačí potvrdenie https://t.co/KlddoDwN7C #letenky11 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dubaj s letenkami a 4*hotelom od 389€ https://t.co/chnSc2Pt8S #dovolenky12 hodiny dozadu
Rím čoskoro sprístupní jednu z najväčších hrobiek starovekej ríše https://t.co/4wKs3Ngizo #novinky12 hodiny dozadu
Čierna Hora otvára hranice a ruší všetky obmedzenia. Vstup možný bez karantény a testu https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky13 hodiny dozadu
Naomi Campbell je novou ambasádorkou turizmu v Keni. Nie všetci s tým súhlasia https://t.co/lpUyU6AAFy #novinky14 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 38€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky14 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore