Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Výhliadkové lety „nikam“ už aj v Európe. Smartwings a AirBaltic hlásia vypredané

Výhliadkové lety „nikam“ už aj v Európe. Smartwings a AirBaltic hlásia vypredané

Kým mnohé aerolinky od marca opäť vzlietli a pokračujú v expanzii, viacerí dopravcovia ešte nelietajú vôbec, prípadne len minimálne. Výpadok príjmov sa letecké spoločnosti snažia vykompenzovať rôznymi kreatívnymi spôsobmi – Singapore Airlines napríklad premenia svoj dvojpodlažný Airbus A380 na luxusnú reštauráciu, austrálsky Qantas zase okrem predaja pyžám z biznis triedy skúsi aj výhliadkové lety nad Austráliou. Podobnú iniciatívu už ohlásili aj európske aerolinky Smartwings a AirBaltic, výhliadkové lety z Budapešti a Rigy sa zatiaľ kompletne vypredali.

Reklama

Vypredali tri lietadlá

Smartwings usporiadajú výhliadkový let „nikam“ už 25. októbra na modeli Boeing 737-800. Hodinový okružný let prevedie cestujúcich ponad Dunaj, Balaton či Budapešť. Ako však organizátori uvádzajú – program ešte môže ovplyvniť počasie.

Ak by ste si chceli kúpiť letenku, už to nestihnete. Výhliadkové lety sa v Maďarsku vypredali za necelých osem hodín. Smartwings dokonca zrealizujú v jeden deň až tri výhliadky – o 10., 12. a 14. hodine.

Koľko stoja výhliadkové lety v Budapešti? Sedadlá pri okne vyšli jedného pasažiera v prepočte na 96 eur, sedenie v uličke stálo približne 71 eur.

Keďže sa jedná o vnútroštátne lety, karanténna povinnosť sa nevzťahuje na cestujúcich po pristátí.

Ďalší na rade sú airBaltic, oslávia 25. narodeniny vo veľkom štýle

Ďalšie výhliadkové lety sa uskutočnia aj v lotyšskej metropole Riga. Vlajkový dopravca Lotyšska, spoločnosť airBaltic, oznámila svoje vlastné výhliadkové lety v trvaní jeden a pol hodiny.

Cestujúci poletia Airbusom A220-300 v rovnaký deň ako sú v pláne lety z Budapešti – 25. októbra 2020. Letenky boli v prípade airBaltic o niečo drahšie – 159 eur za kus a podľa informácií aerotime.aero sú už rovnako vypredané všetky miesta v lietadle.

Spoločnosť airBaltic zároveň týmto spôsobom oslávi svoje 25. narodeniny. Na palube plánuje podávať cestjúcim štyri chody tradičných lotyšských jedál vrátane nealkoholických nápojov.

Ak to poveternostné podmienky dovolia, lietadlo bude lietať vo výške až 1 280 metrov, aby poskytlo cestujúcim z modelu A220 čo možno najlepší výhľad, sľubujú aerolinky. Ak bude priaznivé počasie, na záver letu si cestujúci budú môcť vychutnať vidieť západ slnka nad Baltským morom.

Zdroj: Airportal.hu, Aerotime.aero

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výnimky zo zákazu vychádzania sa týkajú aj cestovania https://t.co/6ZtGyLYLQx13 hodiny dozadu
Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete https://t.co/IdeU4sdM2G #novinky15 hodiny dozadu
Boeing testoval čistenie lietadla so živým vírusom. Použité metódy sa osvedčili https://t.co/XFTPddpwHt #novinky18 hodiny dozadu
Wizz Air otvára základňu na letisku Gatwick v Londýne https://t.co/btFYhZi4XA #novinky19 hodiny dozadu
Zanzibar na jeseň alebo v zime? Prinášame lacné letenky na sezónu, tipy a vstupné podmienky https://t.co/U0wyPrdqJA #cestopisy20 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky20 hodiny dozadu
Thajsko k sebe pustí prvých turistov. Podmienkou je dlhý pobyt, karanténa aj poistenie https://t.co/83netoUCyV #novinky20 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky20 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore