Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Pasažieri z Veľkej Británie falšovali negatívne výsledky testov, aby mohli odletieť

Pasažieri z Veľkej Británie falšovali negatívne výsledky testov, aby mohli odletieť

Povinné testovanie pred odletom sa stáva čoraz bežnejším. Niektorí pasažieri z Veľkej Británie sfalšovali svoje COVID-19 testy s negatívnymi certifikátmi, aby mohli odletieť.

Reklama

Cestujúci musia v priemere zaplatiť približne 50-150 libier za test, niektorí sa rozhodli jenoducho upraviť cudzie testy vo fotoshope, uvádza Simple Flying.

Mnohí z týchto ľudí svoj čin ospravedlňovali tým, že v ponuke neboli voľné termíny na testovanie vo verejných laboratóriách. Problém pre niektorých je aj vysoká cena.

Ďalším dôvodom je podľa magazínu urgentné testovanie. Čakanie na výsledok testu totiž zaberie niekoľko dní, takže ich pasažieri nedostali v dostatočnom predstihu. IATA tlačí na testovanie na letiskách, čo by mohlo práve v tejto záležitosti pomôcť..


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore