Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Výhliadkový let Qantas nad Austráliou trval 7 hodín. Vypredal sa za 10 minút a kúpilo si ho 150 ľudí

Výhliadkový let Qantas nad Austráliou trval 7 hodín. Vypredal sa za 10 minút a kúpilo si ho 150 ľudí

Austrálske aerolinky Qantas v septembri uviedli do predaja 7-hodinový vyhliadkový let nad Austráliou ako snahu podporiť tržby zasiahnuté koronakrízou. Ak ste si práve povedali: „Preboha, kto si také niečo kúpi?“ Tak vedzte, že za 10 minút boli letenky na prvý let vypredané. Ide tak o najrýchlejšie vypredané lietadlo aeroliniek Qantas v histórii. Letecká spoločnosť v auguste začala tiež predávať luxusné pyžamá, ktoré inak dostávajú pasažieri len v biznis triede.

Reklama

Vyhliadkové lety z letiska v Sydney odštartovali 10. októbra, Qantas na ne nasadil lietadlá Boeing 787 Dreamliner, píšu Financial Times. Austrálske aerolínie ponúkali let v prepočte za 477 až 2300 eur v snahe podporiť tržby zasiahnuté koronakrízou.

Aerolinky sa po celom svete snažia nahrádzať výpadok tržieb aj takýmito alternatívnymi aktivitami. Napríklad taiwanská Eva Air lákala v auguste zákazníkov na trojhodinový „tematický let Hello Kitty“. Mnohé ďalšie aerolinky začali napríklad ponúkať palubné jedlo ako donáškovú službu.

Zdroj: SimpleFlying


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore