Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Ktoré aerolinky vyžadujú COVID test pred odletom? Kompletný zoznam pre Slovákov

Ktoré aerolinky vyžadujú COVID test pred odletom? Kompletný zoznam pre Slovákov

Leto je pred nami a to európske bude pravdepodobne veľmi pestré a zaujímavé. Európska únia nedávno predstavila COVID certifikáty, ktoré majú cestujúci možnosť získať tromi spôsobmi – negatívnym PCR testom, očkovaním alebo prekonaním COVID-u. Slovensko už tiež pracuje na implementácií tohto systému a najneskôr v júni by mal byť dostupný širokej verejnosti. V tejto súvislosti prinášame tiež informácie o jednotlivých aerolinkách – ktoré vyžadujú negatívny test pred odletom a ktoré nie.

Reklama

V drvivej väčšine sa aerolinky riadia iba požiadavkami cieľovej destinácie, ale v niektorých prípadoch (ak napríklad cestujete mimo Európy) – môžu aj počas prestupov od vás chcieť negatívny PCR test alebo antigén. Dali sme preto dokopy prehľad tých najdôležitejších leteckých spoločností.

Tieto aerolinky žiadajú test len vtedy, ak to vyžaduje cieľová destinácia

Aeroflot

Letecká spoločnosť nevyžaduje pred nástupom na palubu test, ak to nevyžaduje cieľová destinácia. Avšak v prípade ciest do Ruska či prestupu v Rusku je vyžadovaný PCR test, a to najskôr 3 dni pred príletom.

Air France

Letecká spoločnosť nemá vlastné reštrikcie. Test sa vyžaduje iba vtedy, ak to vyžaduje aj cieľová destinácia. Ak je však vašou cieľovou destináciou Francúzsko, musíte mať PCR-test (72 hodín) pred odletom.

Austrian Airlines

Letecká spoločnosť nemá vlastné reštrikcie. Test sa vyžaduje iba vtedy, ak to vyžaduje aj cieľová destinácia.

easyJet

Letecká spoločnosť nemá vlastné reštrikcie. Test sa vyžaduje iba vtedy, ak to vyžaduje aj cieľová destinácia.

Emirates

Pri odlete z Viedne je nutné mať negatívny PCR-test (72 hodín) pred odletom, v prípade, že Dubaj je vašou konečnou destináciou alebo prestupujete a letíte do krajiny, ktorá test vyžaduje. VIAC INFO TU.

Finnair

Letecká spoločnosť nemá vlastné reštrikcie. Test sa vyžaduje iba vtedy, ak to vyžaduje aj cieľová destinácia. Ak je však vašou cieľovou destináciou Fínsko, musíte mať PCR-test (72 hodín) pred odletom. Výnimku majú deti do 12 rokov a tí, ktorí chorobu prekonali v uplynulých 6 mesiacoch.

LOT

Letecká spoločnosť nemá vlastné reštrikcie. Test sa vyžaduje iba vtedy, ak to vyžaduje aj cieľová destinácia. Pri letoch do Poľska je vyžadovaný antigén alebo PCR-test (48 hodín) a karanténa po príchode.

Pegasus Airlines

Letecká spoločnosť nemá vlastné reštrikcie. Test sa vyžaduje iba vtedy, ak to vyžaduje aj cieľová destinácia.

Qatar Airways

Letecká spoločnosť nemá vlastné reštrikcie. Test sa vyžaduje iba vtedy, ak to vyžaduje aj cieľová destinácia.

Ryanair

Letecká spoločnosť nemá vlastné reštrikcie. Test sa vyžaduje iba vtedy, ak to vyžaduje aj cieľová destinácia.

Swiss

Letecká spoločnosť nemá vlastné reštrikcie. Test sa vyžaduje iba vtedy, ak to vyžaduje aj cieľová destinácia. Pri letoch do Švajčiarska je vyžadovaný antigén (24 hodín) alebo PCR-test (72 hodín).

TAP Air Portugal

Pre lety do Portugalska, ale aj vrátane prestupov v Lisabone a Porte, je vyžadovaný negatívny PCR-test (72 hodín) pred odletom. Výnimku majú len deti do 2 rokov.

Turkish Airlines

Letecká spoločnosť nemá vlastné reštrikcie. Test sa vyžaduje iba vtedy, ak to vyžaduje aj cieľová destinácia.

UIA (Ukraine International)

Letecká spoločnosť nemá vlastné reštrikcie. Test sa vyžaduje iba vtedy, ak to vyžaduje aj cieľová destinácia. Pri ceste na Ukrajinu je nutné mať PCR-test (72 hodín) pred odletom.

Wizz Air

Letecká spoločnosť nemá vlastné reštrikcie. Test sa vyžaduje iba vtedy, ak to vyžaduje aj cieľová destinácia.

Najlacnejšie letenky na rok 2021

Tieto aerolinky žiadajú test aj vtedy, ak to nevyžaduje cieľová destinácia

ČSA (České aerolínie)

Je vyžadovaný antigén (24 hodín) alebo PCR test (72 hodín) pred odletom na všetkých letoch mieriacich z / do Českej republiky. Výnimku majú cestujúci zo zelených štátov podľa Semaforu, deti do 5 rokov a tí, čo choroba v uplynulých 90 dňoch prekonali alebo sú očkovaní.

flydubai

Pri odlete z Prahy potrebujete negatívny PCR-test (72 hodín) pred odletom, a to aj v prípade, keď v Dubaji len prestupujete. Lety z Viedne začnú premávať až na jeseň 2021.

KLM

Pri letoch s prestupom v Amsterdame je vyžadovaný PCR-test (72 hodín) pred odletom. Ak cestujete priamo do Holandska, máte na výber z dvoch možností:

  • PCR-test (24 hodín) pred odletom,
  • alebo PCR-test (72 hodín) pred odletom a antigénový test (24 hodín) pred odletom
  • Podmienka negatívnych testov je vyžadovaná takmer zo všetkých krajín Európy. Výnimku majú deti do 13 rokov.

Lufthansa

Pre lety ako do Nemecka, tak tie s prestupom vo Frankfurte či Mníchove, budete potrebovať negatívny test. Môžete mať PCR alebo antigén, a to najskôr 48 hodín pred pristátím.

SmartWings

Smartwings vyžadujú antigénový test (24 hodín) alebo PCR test (72 hodín) pred odletom na všetkých letoch mieriacich z / do Českej republiky. Výnimku majú deti do 5 rokov a tí, čo v uplynulých 90 dňoch prekonali COVID.

Smartwings už nevyžadujú pri vstupe na palubu negatívny test.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

TOP roadtripy v USA: 6 najkrajších ciest naprieč Amerikou! https://t.co/KxpoZZOId1 #cestopisy13 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Last minute dovolenka v Egypte s all inclusive, letenkami z Bratislavy a 4*hotelom za 383€ https://t.co/F5TvUvSIcU #dovolenky13 hodín dozadu
Bari, Catania, Alicante. Objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 21€) https://t.co/Ct4I6MlmKp #cestopisy14 hodín dozadu
10 dôvodov, prečo je Zadar tak príťažlivou destináciou + letenky na jeseň od 21€ https://t.co/o889GhIRFI #cestopisy14 hodín dozadu
Madeira, ostrov kvetín a večnej jari. Letenky za 129€ aj na budúci rok https://t.co/CAR6AsgMQd #cestopisy14 hodín dozadu
USA v novembri otvoria hranice pre zaočkovaných turistov z EÚ aj Veľkej Británie https://t.co/iHe6gLYSJY #novinky15 hodín dozadu
So službou FLEX zrušíte svoj pobyt bez udania dôvodu 14 dní pred odletom https://t.co/jHqMvwZEcr #dovolenky1 deň dozadu
USA pripravujú plán na otvorenie hraníc pre zaočkovaných turistov z EÚ aj Veľkej Británie. Hovorí sa už o novembri https://t.co/iHe6gMgu8y #novinky1 deň dozadu
Hotel Clover Patong: vyskúšali sme luxusný SHA+ hotel na slávnej pláži (recenzia) https://t.co/1YYwjxUXBh1 deň dozadu
Máš rád peckové ponuky? Vyplň minútový dotazník a daj nám vedieť, čo pre teba máme pripraviť na jeseň a zimu https://t.co/FOE8HXda5t #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore