Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Zima, teplejšie, horíš! 11 skrytých barov vo svete, ktoré len tak nenájdeš

Zima, teplejšie, horíš! 11 skrytých barov vo svete, ktoré len tak nenájdeš

Práčovňa, knižnica alebo obchod s dáždnikmi. Si si istý(á), že každé miesto je tým, čím sa na prvý pohľad zdá? Pozri sa na tieto bary, ktoré sú dokonale zamaskované v tých najneočakávanejších kútoch sveta.

Reklama

Najmenší bar na svete?

O titul najmenšieho baru sveta sa uchádza bar s názvom BackDoor 43 v Miláne. No skutočne, bol si už v bare, ktorý má veľkosť asi 1,2 metra štvorcového? Pozor na rezervácie, naraz si tu totiť môžu rezervovať miesto maximálne štyria hostia. Návštevníci zvyknú tiež zaklopať na okienko, v ktorom im barman v anonymous maske niečo dobré naleje.

zdroj: Facebook BackDoor 43 bar

Prvou triedou lietadlom aj vlakom

Vráť sa do minusti vďaka elegantnému baru v Hong Kongu, ktorý evokuje noblesu old-fashion cestovania. Interiér baru Foxglove je nadizajnovaný tak, aby pripomínal cestu prvou triedou lietadlom či vlakom. Vo VIP miestnosti nájdeš tmavočervené sedadlá a svetlá v štýle svetlometov starých automobilov. Najskôr ťa však netradične uvíta luxusný obchod s dáždnikmi, v ktorom sa nachádzajú tajné dvere vedúce do miestnosti pripomínajúcej knižnicu. Okrem originálnych drinkov tu podávajú aj sezónne pochúťky.

zdroj: mingfathouse.com

V Narnii

Callooh Callay v Londýne vyzerá na prvý pohľad ako celkom obyčajný bar s viktoriánskym nádychom. Prekvapením je však šatník podobný tomu z Narnie, ktorý vedie k ďalšiemu baru.

zdroj: calloohcallaybar.com

Nezmrzni

Ak chceš nájsť Gyu Bar v japonskom Niseku, musíš sa obzerať po dverách do mrazničky. Áno, presne tak. Útulný bar sa nachádza uprostred kopy snehu a ľudia ho poznajú aj ako Chladničkový bar. Je známy výberom vzácnych japonských whisky.

zdroj: gyubar.com

Dvere bez mena

Ďalší cool bar sa nachádza za zelenými dverami bez menovky v berlínskej štvrti Schöneberg. Volajú ho Green Door bar. Zazvoň na dverách a ktosi ťa odvedie dnu, do rokov 70.tych s kockovanými tapetami, sedačkami s vankúšikmi a telefónnymi lampami.

zdroj: Facebook Green Door bar

Najskôr zostrih, potom drink

„Tak ako to bude – na ježka či len podstrihnúť?“ mohli by sa ťa opýtať v bare Panda and Sons v Edinburghu. Skrýva sa totiž v starom barber shope na ulici Queen street. Vchod do baru je za falošnou knižnicou, ktorá sa otvorí, keď potiahneš za knihu. Nie len interiér, ale aj samotné drinky dotvárajú unikátnu atmosféru. Celý koncept srší kreativitou a eleganciou.

zdroj: Facebook Panda and Sons

Červená alebo čierna?

Bar Spirito v Ríme nájdete za nenápadnými dverami obchodu so sendvičmi. Zariadené je v štýle kasíno. Drink, ktorý môžeš zameniť za výherné žetóny, dostaneš naservírovaný na blackjakovom či ruletovom stole.

zdroj: club-spirito.com

Stretnutie so starostom

Toto nepochybne zaujímavé miesto v Londýne s názvom The Mayor of Scaredy Cat Town je vo vnútri kaviarne The Breakfast Club. Falošná chladnička je v skutočnosti vstupom do baru, ktorého zamestnanci ťa vpustia dnu, ak im povieš čarovné heslo (opýtaj sa na audienciu u starostu).

zdroj: Facebook The Mayor of Scaredy Cat Town

Tajomstvá v knižnici

Vyzerá to tak, že svet najradšej skrýva tajné veci poza knihy. Ďalšia falošná knižnica ťa totiž prekvapí barom The Vault so sezónnymi ponukami. Ten sa nachádza v unikátnom starom whisky obchodíku v Londýne z roku 1964.

zdroj: thevaultsoho.co.uk

Za červenými dverami

Keď nájdeš červené dvere, už si skoro tam. Bar Little Red Door v Paríži má červené zamatové sedadlá a menu inšpirované slávnymi umeleckými dielami. Ozajstný vchod je naľavo od dverí, ktorými je tak známy.

zdroj: Facebook Red Little Door

Práčka, v ktorej si neoperieš

V Manchestri zasa môžeš byť prekvapený, ak by si si na mieste s názvom Washhouse chcel oprať spodnú bielizeň. V skutočnosti totiž ide o bar, do ktorého sa vchádza cez vchod pripomínajúci obrovskú práčku. V ponuke majú okrem iného koktejly pre maškrtníkov ozdobené napríklad koláčikmi či miniatúrnymi zmrzlinami.

zdroj: Facebook The Washouse bar

zdroj informácií: travelandleisure.com

Mohlo by ťa zaujímať:

Londýn a jeho 7 najzaujímavejších krčiem
Slovenská sprievodkyňa v Paríži: Inú krajinu by som si nevybrala (rozhovor)
8 najlepších destinácií pre milovníkov kníh


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore