Nájdeš nás aj na:

Novinky

Repatriácia Slovákov z Nórska sa chystá už tento piatok

Repatriácia Slovákov z Nórska sa chystá už tento piatok

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky pripravuje repatriáciu do SR s predbežným termínom v piatok 3. apríla 2020 letom z Osla do Bratislavy s predbežným termínom odletu o 19.30 hod z Osla. Repatriácia nie je bezplatná, cena bude vykalkulovaná v závislosti od obsadenia repatriačného lietadla.

Reklama

Ministerstvo zahraničných vecí v tejto súvislosti žiada prípadných záujemcov, ktorí sa ešte neregistrovali a majú záujem o tento spôsob návratu do SR o vyplnenie požadovaných údajov za každú prepravovanú osobu (t.j. v prípade rodín všetkých prepravovaných  vrátane detí) do priloženého formulára a jeho zaslanie na e-mailovú adresu [email protected]  najneskôr do stredy 1. apríla 2020 do 09.00 hod.

MZV SR upozorňuje, že pri repatriácii budú uprednostňované urgentné prípady.

Každý cestujúci musí mať platný cestovný doklad (cestovný pas alebo občiansky preukaz) a spĺňať požiadavky Ministerstva vnútra SR pre vstup do SR (občan Slovenskej republiky alebo osoba s udeleným pobytom na území SR). Po príchode do SR bude každý v súlade s rozhodnutím Ústredného krízového štábu SR umiestnený do povinnej karantény v zariadeniach Ministerstva vnútra SR po dobu vykonania a vyhodnotenia testov. V prípade negatívneho výsledku  testu na COVID-19 budú občania prepustení do domácej karantény (podmienky sa môžu meniť v závislosti od aktuálnych nariadení platných v SR).

Ďalšie užitočné články:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore