Nájdeš nás aj na:

Novinky

Slovensko otvára hranice 16 krajinám, pri príchode z nich nemusíme do karantény

Slovensko otvára hranice 16 krajinám, pri príchode z nich nemusíme do karantény

Premiér Igor Matovič dnes oznámil, že Slovensko otvára svoje hranice s ďalšími 16 krajinami, informoval o tom Denník N. Od minulého týždňa máme otvorené hranice so susednými Českom, Maďarskom aj Rakúskom. K nim sa od stredy 10. júna pridajú ďalšie krajiny: Nemecko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Chorvátsko, Bulharsko, Grécko, Cyprus, Malta, severské krajiny Fínsko, Nórsko, Dánsko a Island a z pobaltských krajín Estónsko, Litva a Lotyšsko. O Švédsku a Veľkej Británii zatiaľ epidemiológovia neuvažujú, považujú ich za rizikové.

Reklama

„V praxi to znamená, že z týchto krajín je možné na Slovensko legálne pricestovať bez nutnosti absolvovať povinnú karanténu. Týka sa to Slovákov, aj občanov daných krajín,“ píše Daniel Kerekes pre Denník N. Do týchto krajín sa obnoví doprava, aj letecká, no na väčšine letísk sa stále vyžaduje negatívny test na Covid-19, uvádza spravodajský portál TA3. Niektoré krajiny, napríklad Nórsko, však zatiaľ povoľujú vstup do krajiny len za prácou alebo do školy, podobné podmienky má zatiaľ aj Dánsko a Švajčiarsko. Island napríklad stále vyžaduje 14-dňovú karanténu.

Od stredy od siedmej hodiny ráno sa ruší aj štátna karanténa a e-karanténa pre ľudí, ktorí z týchto krajín pricestujú na Slovensko. Konzílium epidemiológov ich definuje ako bezpečné, karanténa teda bude dobrovoľná. Týka sa to aj ľudí, ktorí prídu na Slovensko z iných ako vyššie spomenutých krajín. Ak sa vrátite z krajín, s ktorými Slovensko nemá otvorené hranice, mali by ste sa na čas dobrovoľne izolovať a dať si urobiť test na Covid-19.

Upozorňujeme, že tieto informácie a situácia v krajinách sa môžu rýchlo meniť. Predtým, ako sa rozhodnete do nich vycestovať, sa oboznámte s oficiálnymi informáciami od úradov daných krajín alebo kontaktujte slovenské velvyslanectvá a konzuláty.

Letenky do povolených destinácií

Mohlo by vás zaujímať


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Hore