Nájdeš nás aj na:

Novinky

Toto sú najlepšie svetové letiská pre rok 2019. Viedeň v TOP20!

Toto sú najlepšie svetové letiská pre rok 2019. Viedeň v TOP20!

Cestovatelia z celého sveta hlasovali v prieskume World Airport Awards za najlepšie celosvetové letiská. Už 7. rok po sebe si za najlepšie zvolili singapurské letisko Changi. V prvej dvadsiatke sa objavilo aj letisko Viedeň!

1. Singapore Changi

Singaporské letisko Changi ponúka lety až do 200 celosvetových destinácií. Každý týždeň zaznamená 5000 príletov a odletov od 80 medzinárodných aeroliniek. V roku 2017 oslavovalo letisko kľúčový miľník, prešlo ním až 60 miliónov cestujúcich zo 100 krajín sveta.

2. Tokyo Haneda


Toto medzinárodné letisko je jedným z dvoch hlavných letísk v metropolitnej oblasti Veľké Tokio v Japonsku. Zohráva dôležitú úlohu pri podpore rozvoja turistického ruchu Japonska a chváliť sa môže skvelými domácimi aj medzinárodnými terminálmi.

3. Seoul Incheon


Letisko Incheon je najväčšie letisko v Južnej Kórei a jedno z najrušnejších letísk na svete. Má dokonca aj vlastné golfové ihrisko, kúpele, kasíno či múzeum. V minulosti bolo v prieskume World Airport Awards ocenené aj ako najlepšie svetové letisko.

4. Doha Hamad


Medzinárodné letisko Hamad sa nachádza v hlavnom meste Kataru Doha. Terminálom letiska ročne prejde až 30 miliónov cestujúcich. Letisko bolo označené ako architektonicky najvýznamnejší terminálový komplex na svete, a zároveň aj najluxusnejší.

5. Hong Kong


Z medzinárodné letiska Hong Kong lieta viac ako 100 leteckých spoločností do približne 180 miest po celom svete. Je to jedno z najrušnejších letísk na svete a v minulosti už niekoľkokrát vyhralo v prieskume World Aiport Awards najlepšie letiska roka.

6. Centrair Nagoya


V roku 2014 cestovalo z japonského letiska v Nagoyi skoro 10 miliónov cestujúcich. Veľké percento letov je práve na domácich linkách či regionálnych trasách do ázijských miest ako sú Bangkok či Singapur. Dlhšie trasy zahŕňajú Helsinky, Frankfurt, Honolulu aj Detroit.

7. Mníchov


Mníchovské letisko je druhým najrušnejším letiskom v Nemecku. Spojenie má s destináciami po celom svete, no zaujímavé je práve tým, že cestujúcim ponúka aj niečo navyše. S viac ako 150 predajňami a približne 50 reštauráciami sa tu dajú tráviť hodiny.

8. London Heathrow


Letisko Heathrow sa nachádza na západe Londýna a je najrušnejším letiskom v Spojenom kráľovstve a najvyťaženejším letiskom v Európe v počte cestujúcich. Z letiska lieta až 81 liniek do viac ako 200 destinácií v 85 krajinách. Najpopulárnejšie sú New York, Dubaj a Dublin.

9. Tokyo Narita


Letisko Tokyo Narita je medzinárodné letisko v Japonsku. Slúži ako medzinárodná základňa pre Japan Airlines a All Nippon Airways a hlavný spojovací bod medzi Áziou a Amerikou. Od roku 2016 je Narita druhým najrušnejším letiskom v Japonsku.

10. Zürich


Letisko v Zürichu je najväčšie medzinárodné letisko v Švajčiarsku a základňou Swiss International Airlines. Z letiska sa lieta do viac ako 200 destinácií v 67 krajinách sveta.

5 (100%) 9 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Piatok, 24. máj 2019
17:45 | Nenechaj si ujsť lacnú Bukurešť: Tam aj späť začiatkom leta z Viedne za 33 eur!
12:10 | Miláno hlási lacné letenky! Leť v lete za super ceny od 43 eur.
10:27 | 389 eur za 8-dňový all-inclusive v Turecku? Sprav si leto už budúci týždeň.
8:41 | Bezkonkurenčná ponuka na Rio de Janeiro! Letenky z Prahy s návratom do Viedne za 479 eur.
8:06 | Nádherná a dobrodružná Keňa za 439 eur: Objavili sa lacné letenky Ethiopian Air Lines.

Štvrtok, 23. máj 2019
15:04 | Na víno do Bordeaux? Letenka z Viedne ako víno za 55 eur.
1 2 3 43

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore