Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Miesta, kde sa nakrúcali najznámejšie svetové filmy!

Miesta, kde sa nakrúcali najznámejšie svetové filmy!

1. Počiatok – Inception

Film Počiatok sa nakrúcal vo viacerých krajinách a spoznáte v ňom ulice Paríža, krásne Maroko, Kanadu aj Spojené štáty – Kaliforniu. Zámok – Ni Jo v Japonsku má úžasnú atmosféru a scény vo filme posunul na vyšší level. Vo filme Počiatok si všimneme najmä jeho vkusne zdobené interiéry. Na stenách vidno maľby z prírody, stromy, jasmínové kvety a všetko je dotiahnuté príjemným osvetlením. Postava, ktorú hral Leonardo Di Caprio síce skoro zahynula, no Leovi ďakujeme, že nás vtiahol do deja a znamenitej japonskej architektúry.

Reklama

Nijo

2. Gladiátor

Zaujímavými lokáciami sa môže pýšiť aj oskarový Gladiátor. Z Kalifornie a Talianska sa štáb presunul aj do Maroka. Neďaleko Ouarzazate sa nachádza osada – Ait Ben Haddou. Stavby a hradby, ktoré sa zachovali dodnes chráni UNESCO. Filmári túto destináciu veľmi obľúbujú, nakrúcal sa tu aj film Múmia.

Maroko

3. Krstný otec

Aj kultový film – Krstný otec dodáva Sicílií mafiánsku povesť. Dnes sa tu už nemusíte ničoho báť a môžete sa bez zábran kochať scenériami Sicílie. Film začína dlhou scénou svadby, kde v zábere uvidíte aj krásny výhľad na sicílske mestečko Savoca.

krsny otec

4. Hry o život

Úvodná scéna z filmu Hry o život začína tým, ako hlavná hrdinka poľuje na srnku, a keď sa zdá, že už má len posledné tri šípy, v ďalšom zábere ich má ale opäť desať, o sekundu iba dva, a potom opäť desať. Práve preto sa radšej kochajme nádhernou prírodou ako všímaním si týchto detailov – film sa nakrúcal v Dupont state forest v Severnej Karolíne v Spojených štátoch.

Hunger Games

5. Star Wars

Anakin Skywalker ešte pred tým, ako sa dostal na temnú stranu sily, bol malým blonďavým chlapcom na planéte Tatouine. George Lucas, režisér filmov Star Wars, zaviedol filmový štáb do tuniského mestečka Medenine. Tamojšie obydlia vyzerajú naozaj ako z inej planéty.

Tunisia

6. Pán Prsteňov

Kde by ste hľadali roztomilé hobitie príbytky? Nájdete ich vo filme Pán prsteňov, Hobit, alebo na Novom Zélande. Ten je úžasne fotogenický. Nádherná príroda a oceán, je to, čo láka mnohých filmárov.

Matamata – Nový Zéland

pan prstenov

7. Pláž – Ko Phi Phi Leh

Turisticky obľúbená pláž najmä pre film s rovnakým názvom. Raj, ktorému kraľujú hory a vnárajú sa do priezračnej vody s bielym pieskom. Týmto rajom nás opäť sprevádza Leonardo Di Caprio, no ešte v mladom vydaní.

Pláž

8. Avatar – Havaj

Aby človek zažil raj ako vo filme, nemusí letieť na inú planétu. Nádherné prírodné scenérie a krásne lesy si môžeme užiť na vlastnej koži. Havaj je jednoducho dokonalý, a nemusíte sa báť krvilačných predátorov, ani modrých neustále prekvapených obyvateľov Naviov.

Aloha!

Hawaii

9. Lara Croft – Tomb Raider

S Larou Croft aj na kraj sveta! A pritom si  vychutnávať vnady Kambodže. Dokonalý výlet.

Lara Croft

10. Planéta Opíc

Pamätáte si scénu z filmu, keď hlavný hrdina po všetkom utrpení na planéte opíc, padne na zem a vidí v piesku utopenú sochu slobody? Miesto nariekania si mohol radšej objednať drink, veď film sa nakrúcal na pláži v Malibu.

planet of the apes

Ak ste filmovými fanúšikmi, sme si istí, že tento článok o natáčaní Jamesa Bonda vás tiež zaujme.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore