Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Miluješ Jamesa Bonda? Tu je 13 miest z natáčania, ktoré musíš vidieť!

Bez ohľadu na to, aký máte názor na bondovky, jedno je isté. James Bond je fenomén a jeho príbehy už takmer šesťdesiat rokov fascinujú celý svet. Fascinujúce však je aj to, že každý diel sa odohrával a natáčal v rôznych lokalitách po celom svete, no najmä príbehy „nulanulasedmičky“ pomohli spopularizovať mnohé miesta z celého sveta. A na to, aby ste ich navštívili aj vy, nepotrebujete filmový štáb, ani povestný Bondov Aston Martin, niekedy stačí super letenka. My sme vybrali tie najlepšie, ktoré podľa nás stoja za návštevu:

Reklama

Somerset House, Londýn

Toto miesto sa objavilo hneď v dvoch bondovkách: Zlaté oko (Golden eye) a Zajtrajšok nikdy neumiera (Tomorrow never dies). Vo filme sa však objavila táto lokalita prezentuje ako námestie v Petrohrade, či Ministerstvo obrany v Londýne.

Bazilika Cistern, Istanbul

Videli ste Srdečné pozdravy z Ruska z roku 1963? Pamätáte si scénu, kde Bond a Kerim pádlovali v podzemnom Istanbule, aby sa dostali do ruského konzulátu? Toto miesto skutočne existuje a nachádza sa v Bazilike Cistern, v Istanbule.

Hrad Himedži, Japonsko

Úžasná hradná záhrada z 14. storočia bola využitá ako miesto tréningu ninjov, ktorého sa zúčastnil aj Bond. V reálnom živote je dnes miestom svetového dedičstva, ktoré je mimoriadne populárne pre turistov. V ktorom filme to bolo? Žiješ len dvakrát.

Hotel Cipriani, Benátky

Bond prišiel do Benátok na jachte a ubytoval sa v Hoteli Cipriani. Táto snímka sa odohrala vo filme Casino Royale. Takisto ako mnohé ďalšie na hlavnom námestí sv. Marka. Vy si Bondov obľúbený hotel aj Piazza San Marco môžete pozrieť tiež, stačí zájsť do Benátok, ktoré nie sú vôbec ďaleko ani letecky, ani autom.

Glencoe, Škótsko

Pamätáte si mrazivú drámu, ktorá sa odohrávala na mieste, kde Bond vyrastal? Ten dom v scénach nebol skutočný, avšak to krásne a osamelé miesto bolo pravé. Stačí sa vybrať do Škótska, Glencoe je miesto, kde sa budete cítiť ako vo filme Skyfall.

Skinny bridge, Amsterdam

Diamanty sú večné. Večný je aj Amsterdam a jeho legendárne mosty ponad rieku. Pán Wint a pán Kidd stoja na slávnom Skinny Bridge v jednej z úvodných filmových scén skvelého filmu Diamanty sú večné.

Ko Tapu, Phang Nga Bay, Phuket

Mnohí Slováci videli film Muž so zlatou zbraňou a mnohí Slováci už boli aj v Thajsku. Ako to všetko súvísí? Nedotknutá pláž v zálive Phang Nga na ostrove Ko Tapu je miestom, kde Scaramanga vyzval Bond na súboj, keď zničil jeho lietadlo. Takže, ak pôjdete na Phuket, určite nevynechajte slávny „Bondov ostrov.“

Cukrová hora, Rio de Janeiro

Miesto, kde sa v Snímke Moonraker pokúsili zneškodniť Jamesa Bonda v lanovke sa nachádza v nádhernej scenérií brazílskeho Rio de Janeira.

Piz Gloria, Schilthorn, Švajčiarsko

Legendárny Bondov útek na lyžiach sa nemohol odohrať nikde inde, ako vo švajčiarskych Alpách. Scéna sa nachádza vo filme V tajnej službe Jej veličenstva.

Contra Dam, Ticino, Švajčiarsko

Opäť sme vo Švajčiarsku, tentokrát však na priehrade Contra Dam. Film Zlaté oko a slávna scéna, kde Bond skáče bungee jumping sa odohráva práve tu. Napokon, tento adrenalínový zážitok si môžete skúsiť aj vy.

Jökulsárlón, Island

O dôvod viac cestovať na Island! Dve bondovky sa odohrávali na tomto nádhernom, no nehostinnom mieste. Naháňačky na autách po ľadovci sa objavili v scénach Dnes neumieraj a snímky sopečného ostrova zase vo Vyhliadke na smrť s Rogerom Moorom.

Gíza, Egypt

Jeden zo Siedmich divov sveta sa objavil aj v bondovke. Pyramídy v Gíze sú totiž miesto, kde sa 007 vydal proti darebnému námorníkovi Karlovi Strombergovi. Ak pôjdete nabudúce na all-inclusive zájazd do Egypta, určite si spravte krátky výlet.

Hongkong

Scénu, v ktorej Pierce Brosnan po úteku svojich únoscov v Hongkongu dostal „bozk života“, zrejme natočili v štúdiu, no kvôli úžasnej panoráme mesta sa niektoré zábery skutočne točili v Hongkongu.

Zabudli sme na nejaké? Napíš ho do komentára pod článkom 😉

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nórsko zaradilo Slovensko na červený zoznam. Vyžaduje 10-dňovú karanténu https://t.co/3muQH1DkbK #novinky1 deň dozadu
LETENKA TÝŽDŇA: New York za 159€ v termínoch na budúci rok (marec až júl 2021) https://t.co/z8ccvcIDEi #letenky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: Štokholm s hotelom, letenkou z Viedne a raňajkami za 159€! https://t.co/wVDJooIORr #dovolenky2 dni dozadu
Sagrada Familia sa opäť nedočká svojho dokončenia. Stratili čas aj peniaze https://t.co/y1SbjM4M0W2 dni dozadu
VÝPREDAJ: Letenky od 19€! Uži si posledné letné chvíle https://t.co/P14f03FnXl #letenky2 dni dozadu
Česko od dnes patrí medzi červené krajiny. Zmenili sa aj podmienky karantény a pribudli tzv. zelené krajiny https://t.co/BMy8bpCZlo #novinky2 dni dozadu
Lufthansa chystá na leto 2021 veľkú expanziu. Pridá linky do plážových destinácií https://t.co/NWtEsjZmSA #novinky2 dni dozadu
Írsko zavádza povinnú karanténu pre cestujúcich zo Slovenska https://t.co/D931vGCh63 #novinky2 dni dozadu
Južná Afrika sa otvorí 1. októbra. Čo platí pre turistov? https://t.co/m607aOkgno #letenky2 dni dozadu
Ryanair plánuje zaradiť problémový Boeing 737 MAX do prevádzky od roku 2021 https://t.co/cGIRfs5Aiq #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore