Nájdeš nás aj na:

Amerika

San Francisco – letenka za 269 eur a 10 dôvodov, prečo by si ju mal kúpiť!

San Francisco – letenka za 269 eur a 10 dôvodov, prečo by si ju mal kúpiť!

Čo majú spoločné Scott McKenzie, Eric Clapton a Arctic Monkeys? Áno, že sú hudobníci, ale v užšom kontexte aj to, že San Francisco ich inšpirovalo natoľko, že vydali o ňom pesničku. A oni nie sú jediní… Ak aj ty chceš byť kopnutý múzou na tomto legendárnom mieste, alebo len jednoducho chceš zažiť výlet, ktorý je v podstate povinnosťou pre každého cestovateľa aj necestovateľa, tak si určite prečítaj článok do konca (alebo teda prescrolluj na koniec), tam sa totiž nachádzajú výborné letenky. Tie, ktoré ti pomôžu uskutočniť takýto výlet.

10 dôvodov, prečo je SF krásne

San Francisco, jedna z pých Kalifornie, sa oficiálne volá  City and County of San Francisco, čiže mesto a okres San Francisco. Ale neoficiálne ho niektorí volajú aj ako pobrežné mesto, a asi ti nemusíme vysvetliť, prečo to tak je. Hovorí sa, že je jedno z najkrajších miest v USA, ale v rôznych kontextoch: je to krása kozmopolitná, krása bohémska, krása rozprávková, krása prekvapivá.

1. Golden Gate Bridge

Symbol tohto mesta, a tým pádom hlavným účinkujúcim na fotkách San Francisca, pohľad však nie je krásny iba na most, ale aj z mosta. Návštevu určite absolvuj z oboch strán, aspoň si trocha zacvičíš počas prechádzky dlhej 2,5 km. Teda, môžeš sa voziť aj v aute, ale to je už platená zábavka, zadarmo môžu na most stúpiť iba chodci.

2. Pier 39

Máloktoré mólo je tak známe, ako Pier 39. Možno to bude obrovským množstvom reštaurácií a obchodov, no skôr si myslíme, že dobrou atmosférou a zvláštnym ruchom. Síce je toto miesto dobrou voľbou aj na večer, ale podstatu uvidíš iba cez deň: tulene.

3. Fisherman’s Wharf

Pier 39 je súčasťou Fisherman’s Wharf, nepýtaj sa čo všetko tam je, pretože tento článok by nestačil na odpoveď. Ako príklad by sme radi uviedli nákupné centrum Cannery Shopping Center, voskové múzeum alebo múzeum Ripley’s Believe it or Not, výborné reštaurácie s najchutnejšími morskými plodmi, napríklad plávajúce podniky na Forbes Island atď. A aby sme nezabudli: v roku 1985 tu chodil aj samotný James Bond (áno, natáčali tu jednu zo scén).

4. Alcatraz

Legendárny most, legendárne mólo a do tretice: legendárny ostrov. Teda legendárne to, čo sa na tomto ostrove nachádza, a tým je väznica. No, nemusíš sa báť, väzňov tu už nestretneš, keďže dnes je toto miesto len turistickou atrakciou. Ale treba povedať, že silnou.

5. Golden Gate Park

Ak by si mal nakresliť park a v ňom ľudí vykonávajúcich outdoor aktivity, určite by sa tvoja kresba do istej miery podobala na niektorú časť Golden Gate Parku. Paradoxom je, že my by sme ho ani nenazvali parkom, skôr obrovskou oázou. Hipisáci s gitarami, zelené stromy, veselí turisti, protestujúci obyvatelia… Ale obľúbený je najmä kvôli svojim exkluzívnym pamiatkam a turistickým atrakciám (De Young Museum, Kalifornská akadémia vied, botanická záhrada alebo japonská čajová záhrada) a svojej flóre.

6. Haight

Haight alebo Haight-Ashbury je známa štvrť v San Franciscu na mieste stretnutia ulíc Haight a Ashbury a spája sa s hnutím hippie. Je to miesto, ktoré víta každého, či ide o miestnych, ktorí si chcú oddýchnuť cez víkend, ale aj prvoturistov, ktorí hľadajú zábavu. Nájdeš tu útulné kníhkupectvá, posh kokteilové bary, kultúrne udalosti atď.

7. Lombard Street

Rád šoféruješ? Tak určite navštív najkľukatejšiu cestu na svete. Samozrejme autom. Zhora, od ulice Hyde Street sa vieš sem dostať, a nezabudni si so sebou zobrať foťák. A kamoša, ktorý bude fotiť, kým ty sa budeš sústreďovať na cestu.

8. Union Square

Ideálne miesto na rande, ale aj na prechádzku napríklad v rámci rodinnej dovolenky. Kaviarne, divadlá, koncerty, hotely, butiky a hlavné výzdoby tejto časti: hrdé palmy. A živý dav.

9. SFMOMA

Je to skratka múzea San Francisco Museum of Modern Arts. Táto budova plná moderného umenia by si zaslúžila samostatný viacdňový výlet. Má 10 poschodí, môžeš si vybrať z 19 výstav, a od svojho založenia v roku 1935 ho neustále rozširujú.

10. Letenky!

Letenky máme, ale s tým si už asi rátal, a vlastne sme ti to prezradili hneď na začiatku článku. Cena je výborná, 269€, odlet je z Barcelony, kam sa vieš dopraviť super lacno aj z našich končín!

San Francisco za 269 eur

 ✅ január, február, marec 2020

Barcelona – San Francisco – Barcelona za 269 EUR REZERVUJ LETENKY

5 (100%) 2 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

POĎ NA KUBU! Exotické Cayo Coco teraz len za 479€ (https://t.co/INPrm4v8Dv)1 hodinu dozadu
VÝPREDAJ KLM: Zanzibar z Budapešti za 479€ https://t.co/lwiR046jnF2 hodiny dozadu
MALORKA V OKTÓBRI? Letenky od 42€ a 5 dôvodov, prečo áno https://t.co/WT2e7Atjqs2 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Bulharsko na 13 dní s hotelom, raňajkami a letenkami za 359€ https://t.co/FfF4soYiUs21 hodín dozadu
MULTICITY OD EMIRATES: 2 až 3 destinácie od 499€ (https://t.co/8RqBk6ZZW0)21 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore