Nájdeš nás aj na:
marsa alam egypt

Lacné letenky z Bratislavy

Letisko Bratislava získa od marca dve nové spojenia s Egyptom: Marsa Alam a Marsa Matruh

Z bratislavského Letiska M. R. Štefánika (BTS) začne lietať priama linka do dovolenkovej destinácie Marsa Alam v Egypte a tiež charter do egyptskej Marsa Matruh. V stredu o tom informovala PR špecialistka bratislavského letiska Veronika Hauswaldová.

Reklama

Raj potápania a šnorchlovania – Marsa Alam

Letecké spojenie bude prevádzkovať egyptská spoločnosť Air Cairo. Do Marsa Alam sa bude lietať dvakrát týždenne, a to v utorok a v piatok. Linka bude spustená 28. marca. Počas celého roka Air Cairo naďalej prevádzkuje pravidelné letecké spojenie aj do Hurghady.

Marsa Alam sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Egypta na brehoch Červeného mora. Je vyhľadávaným miestom milovníkmi potápania a šnorchlovania. Lákajú ich sem nádherné koralové útesy, priezračné more a bohatý podmorský život. Podmienky sú tu ideálne pre začiatočníkov aj skúsených potápačov. Okrem toho sem každý rok zavíta mnoho fanúšikov kitesurfingu či windsurfingu.

Letovisko Marsa Alam leží približne 250 kilometrov (km) južne od Hurghady. Let do Marsa Alam trvá približne štyri a pol hodiny.

Egypt s príchuťou Karibiku pri Stredozemnom mori

Okrem tejto pravidelnej linky pribudnú tiež charterové lety do destinácie Marsa Matruh. Lietať sa tam bude od júna. Toto letisko sa nachádza približne 240 km od mesta Alexandria. Najväčší rozdiel dovolenky v tomto letovisku spočíva v tom, že leží pri pobreží Stredozemného mora, nie Červeného, ako sme pri Egypte väčšinou zvyknutí. Okrem iného to znamená, že tu nájdeš krásne pláže s bielym pieskom a azúrovým morom.

marsa matruh

Charterovým letom sa sem dopravíte za menej ako 3 hodiny, čo je asi o hodinu menej ako v prípade iných egyptských letovísk. Poloha pri Stredozemnom mori tiež znamená miernejšie teploty v lete, ktoré ti môžu pripomínať skôr dovoleku v Grécku či na Cypre. Sezóna tu začína už v máji a končí sa na prelome septembra – októbra. Marsa matruh sa tiež vyznačuje kvalitnými službami v 4-5*hoteloch.

marsa matruh egypt

Marsa Matruh je skvelým východiskovým bodom na návštevu slávnej Alexandrie. Je druhým najväčším mestom Egypta a preslávila sa vďaka majáku na ostrove Faros, ktorý patril medzi sedem divov sveta starovekého sveta a tiež staroveká knižnica.

alexandria egypt

Akciové letenky do Egypta z Bratislavy


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4.7/5 - (15 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore