Nájdeš nás aj na:

Amerika

Leť do San Francisca od 259€ +10 dôvodov, prečo je to TOP nápad!

Leť do San Francisca od 259€ +10 dôvodov, prečo je to TOP nápad!

Čo majú spoločné Scott McKenzie, Eric Clapton a Arctic Monkeys? Áno, to, že sú hudobníci, ale v užšom kontexte aj to, že San Francisco ich inšpirovalo natoľko, že o ňom napísali pesničku. A nie sú jediní… Ak aj ty chceš, aby ťa múza kopla na tomto legendárnom mieste, tak si určite prečítaj tento článok do konca, okrem výborných leteniek tam nájdeš aj dôvody, prečo je San Francisco dobrý nápad!

Reklama

Lacné letenky do San Francisca

Akciové letenky

Lacné ubytovanie v San Franciscu

Hľadáš výhodné ubytovanie? Pelikán má vlastné pobyty za super ceny (nech sa páči, odporúčam skontrolovať pred kúpou letenky kompletný balíček s hotelom) a kamoší sa okrem toho aj s Booking.com a Airbnb.com. Cez Airbnb teraz rozdávame zľavové kupóny na prvé ubytovanie vo výške až 23€. Zaregistruj sa a peniažky vo forme kreditu sú tvoje.

Lacné ubytovanie vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie v Ríme môžeš rezervovať už od 28€/noc.

10 dôvodov, prečo je San Francisco krásne

San Francisco, jedna z pých Kalifornie, sa oficiálne volá  City and County of San Francisco, čiže mesto a okres San Francisco. Ale neoficiálne ho niektorí volajú aj ako pobrežné mesto, a asi ti nemusíme vysvetliť, prečo to tak je. Hovorí sa, že je jedno z najkrajších miest v USA, ale v rôznych kontextoch: je to krása kozmopolitná, krása bohémska, krása rozprávková, krása prekvapivá.

1. Golden Gate Bridge

Symbol tohto mesta, a tým pádom hlavným účinkujúcim na fotkách San Francisca, pohľad však nie je krásny iba na most, ale aj z mosta. Návštevu určite absolvuj z oboch strán, aspoň si trocha zacvičíš počas prechádzky dlhej 2,5 km. Teda, môžeš sa voziť aj v aute, ale to je už platená zábavka, zadarmo môžu na most stúpiť iba chodci.

2. Pier 39

Máloktoré mólo je tak známe, ako Pier 39. Možno to bude obrovským množstvom reštaurácií a obchodov, no skôr si myslíme, že dobrou atmosférou a zvláštnym ruchom. Síce je toto miesto dobrou voľbou aj na večer, ale podstatu uvidíš iba cez deň: tulene.

3. Fisherman’s Wharf

Pier 39 je súčasťou Fisherman’s Wharf, nepýtaj sa čo všetko tam je, pretože tento článok by nestačil na odpoveď. Ako príklad by sme radi uviedli nákupné centrum Cannery Shopping Center, voskové múzeum alebo múzeum Ripley’s Believe it or Not, výborné reštaurácie s najchutnejšími morskými plodmi, napríklad plávajúce podniky na Forbes Island atď. A aby sme nezabudli: v roku 1985 tu chodil aj samotný James Bond (áno, natáčali tu jednu zo scén).

4. Alcatraz

Legendárny most, legendárne mólo a do tretice: legendárny ostrov. Teda legendárne to, čo sa na tomto ostrove nachádza, a tým je väznica. No, nemusíš sa báť, väzňov tu už nestretneš, keďže dnes je toto miesto len turistickou atrakciou. Ale treba povedať, že silnou.

5. Golden Gate Park

Ak by si mal nakresliť park a v ňom ľudí vykonávajúcich outdoor aktivity, určite by sa tvoja kresba do istej miery podobala na niektorú časť Golden Gate Parku. Paradoxom je, že my by sme ho ani nenazvali parkom, skôr obrovskou oázou. Hipisáci s gitarami, zelené stromy, veselí turisti, protestujúci obyvatelia… Ale obľúbený je najmä kvôli svojim exkluzívnym pamiatkam a turistickým atrakciám (De Young Museum, Kalifornská akadémia vied, botanická záhrada alebo japonská čajová záhrada) a svojej flóre.

Ďalšie dôvody nájdeš v článku nižšie.

Tip na prenájom auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

Cestovné doklady do Ameriky:

ESTA – Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládny systém, ktorý umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžete požiadať a následne získať povolenie online. Je povinná od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti a cestujúci sú povinní získať elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zistite, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

Ďalšie dôvody, prečo je San Francisco krásne

6. Haight

Haight alebo Haight-Ashbury je známa štvrť v San Franciscu na mieste stretnutia ulíc Haight a Ashbury a spája sa s hnutím hippie. Je to miesto, ktoré víta každého, či ide o miestnych, ktorí si chcú oddýchnuť cez víkend, ale aj prvoturistov, ktorí hľadajú zábavu. Nájdeš tu útulné kníhkupectvá, posh kokteilové bary, kultúrne udalosti atď.

7. Lombard Street

Rád šoféruješ? Tak určite navštív najkľukatejšiu cestu na svete. Samozrejme autom. Zhora, od ulice Hyde Street sa vieš sem dostať, a nezabudni si so sebou zobrať foťák. A kamoša, ktorý bude fotiť, kým ty sa budeš sústreďovať na cestu.

8. Union Square

Ideálne miesto na rande, ale aj na prechádzku napríklad v rámci rodinnej dovolenky. Kaviarne, divadlá, koncerty, hotely, butiky a hlavné výzdoby tejto časti: hrdé palmy. A živý dav.

9. SFMOMA

Je to skratka múzea San Francisco Museum of Modern Arts. Táto budova plná moderného umenia by si zaslúžila samostatný viacdňový výlet. Má 10 poschodí, môžeš si vybrať z 19 výstav, a od svojho založenia v roku 1935 ho neustále rozširujú.

10. Letenky!

Keď sú top letenky, je škoda takýto výlet premeškať! 

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Zanzibar je opäť v kurze! Túto sezónu tam začnú lietať aj KLM a Lufthansa https://t.co/z1pEcVG7TK #novinky17 minút dozadu
Varené víno má blahodárne účinky. Čo tak sa v ňom okúpať? https://t.co/hvIUEGK7a1 #novinky1 hodinu dozadu
5 dôvodov, prečo je Balaton našou obľúbenou destináciou + pobyty na rok 2021 od 70€ https://t.co/w9ojt47eKW #dovolenky3 hodiny dozadu
Lyžovačka v Európe: ktoré krajiny otvárajú lyžiarske strediská a ktoré nie? https://t.co/sWSoMO4dev #dovolenky4 hodiny dozadu
Chýbajú ti pochúťky na palube? Finnair predáva svoje jedlá v supermarkete https://t.co/TWCyWb9YId #novinky5 hodiny dozadu
Negatívny výsledok testu na COVID-19 v angličtine. Kde ho získam? https://t.co/3oPSCPoAsc #novinky5 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky6 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky6 hodiny dozadu
Rakúsko plánuje počas Vianoc sprísniť pravidlá vstupu do krajiny https://t.co/ypQpxY7pkU #novinky6 hodiny dozadu
EasyJet mení pravidlá. Na palubu sa už veľké kufre bez príplatku nedostanú https://t.co/qMzdYIL4Ue #novinky24 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore