Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

7 miest, kam sa skutočne oplatí cestovať za východom slnka

Romantický film s happyendom, krásna žena s vedrom ruží na instagramovej fotke, bozkávanie sa pod silvestrovským ohňostrojom… Všetky tieto javy sme už videli miliónkrát, keď o nich počujeme, mávneme iba rukou, a niekedy ich zaraďujeme do kategórie gýču. A predsa, stále nás nejakým spôsobom priťahujú. Takýmto javom je východ slnka. Predstavíme ti zopár miest, na ktorých sa oplatí zobudiť sa skôr a počkať na prvé lúče…

Grand Canyon, Arizona, USA

Národný park Grand Canyon je jedno z najpopulárnejších turistických miest v Amerike (čiže ak si východ slnka prestavuješ jedine v spoločnosti svojej polovičky, možno budeš sklamaný z davu ľudí s ich polovičkami). Kombinácie farieb a umelecké diela prírody vytvorené eróziou východ slnka ešte viac zdôrazňuje. Nie je ideálne miesto na sledovanie nebeského kina, ale skúsení cestovatelia odporúčajú Maricopu, Hopi a Mather point.

Santorini, Grécko

Grécku sa nám vždy píše s radosťou (a pokiaľ pri tejto aktivite sedíme v kancelárii, tak aj s boľavým srdiečkom), mali sme článok aj konkrétne o Santorini. Hrdá ohnivá guľa dotýkajúca sa mora, červené skaly, striebristé olivové stromy, modrofialová obloha v kontraste a navzájom stopercentnej harmónii s bielymi stenami budov.

Tres Cruces, Peru

Síce najznámejšie mesto v Peru je Machu Picchu (na fotke nižšie), za východom slnka turisti cestujú aj do Tres Cruces. Toto miesto je posvätné, teda toto o ňom tvrdili Inkovia. Ktovie, možno k tejto myšlienke ich priviedli aj nebeské farby objavujúce sa počas východu slnka. Páči sa nám aj myšlienka, že Peru sa zobúdza v Tres Cruces.

Mount Bromo, Jáva, Indonézia

Ak poznáš Indonéziu, asi si zmätený z názvu tohto odseku. Máš pravdu, okrem toho, že Mount Bromo je najznámejšou indonézskou horou, je aj stále aktívnou sopkou. Nie, nechceli by sme od teba, aby si sa postavil do dymu, ktorý stále vychádza z kráteru. Ideálnym miestom na pozorovanie východu slnka nad Bromom je napríklad hora Penanjakan.

Stonehenge, Anglicko

Vzťah Stonhenge-u so slnkom nie je úplne náhodný, tento zázrak bol totiž postavený tak, aby sa pri východe a západe slnka lúče dostali rovno do jeho stredu. Je to považované za čarovný jav, dokonca si môžeš online objednať súkromný trip za účelom sledovania východu slnka.

Samoa, Austrália a Oceánia

Niektorí tvrdia, že toto je najkrajší východ slnka na svete, podľa iných zas vyhráva západ slnka na tomto mieste. Aj Samoa sa vyznačuje sopečnou aktivitou, ale zároveň vyžaruje pokoj a harmóniu. Ak uprednostňuješ veľké turistické rezorty a hlučné programy pre cudzincov, toto nebude tvojou obľúbenou destináciou, ale východ slnka sa ti zaručene zapíše do pamäti ako niečo, čo stálo za to vidieť.

Angkór Vat, Kambodža

Je silným zážitkom v ktorúkoľvek hodinu dňa. Síce aj na tomto mieste sa pravdepodobne budeš musieť uspokojiť s východom slnka v dave, tento komplex chrámov je tak magický, že možno si ani nevšimneš, že nie si sám.

5 (100%) 8 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Utorok, 18. jún 2019

Pondelok, 17. jún 2019
15:34 | Aha, čo sme vybavili od Qatar Airways: 4 TOP destinácie za ešte menej peňazí!
9:32 | Veľmi lacná Ázia pokračuje! Letenky od 389 eur stále v predaji.

1 2 3 57

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore