Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Exotika, dobrodružstvo a neskutočné pláže! Najkrajšie ostrovy Indického oceánu

Rozmýšľali sme, že napíšeme článok o najkrajšom ostrove v Indickom oceáne. Narazili sme na obrovský problém: nevedeli sme vybrať ten pravý. Preto, rozhodli sme sa pozbierať niekoľko užitočných informácií o všetkých, a zhrnúť ich do jedného článku. Pripav sa teda na dobrodružstvo s názvom ostrovy Indického oceánu.

Reklama

Maldivy – pre milovníkov potápania

Vieš si spomenúť na to, keď si prvýkrát guglil fotky o Maldivách? Asi nie, ale predpokladáme, že si musel mať skeptické pocity, že to ani nie je pravda, že to musí byť nejaký trik. 26 atolov a 1192 mikroostrovov, ktoré vystupujú iba pár metrov nad hladinu mora. Pieskové pláže ako z filmu, romantické západy a východy slnka, neskutočný podmorský svet a intenzívny pocit luxusu.

Pre koho?

Nie tak dávno bolo potrebné vlastniť poriadne tučnú peňaženku k tomu, aby sa niekto dostal na Maldivy. Toto ale platí stále menej. Ak si pozorný a pravidelne sleduješ ponuky aj do tejto destinácie, môžeš sa sem dostať za úplne prijateľnú sumu. Nebudeš musieť dokonca bývať v bungalove, ale budeš si môcť dovoliť aj hotel.

Čo tam?

Budeš oddychovať a oslavovať bezstarostný život. Najkrajší a najnezvyčajnejší obraz ťa čaká ale pod vodou. Napríklad pri Ari Atoll môžeš stretnúť žralokov, ale mnohí odporúčajú aj Addu Atoll.

Ktorá pláž je tá najkrajšia?

Každý hotel má svoju vlastnú privátnu pláž, a každá je krásna kvôli niečomu inému. Najodporúčanejšie sú Kuredu, Sonevat, Fushi, Rihiveli, ale výbornou voľbou bude aj útes Vilu Reef. ˇVšade ťa čaká biely piesokazúrové more.

Kedy by som mal cestovať?

Od mája do novembra trvá daždivé obdobie, to však neznamená to, že vždy prší. V tomto čase si môžeš zakúpiť hotel, aj letenky lacnejšie. Dokonca aj šnorchlovanie alebo potápanie môže byť vtedy zaujímavejšie.

Čo tam lieta?

Maldivy sú dostupné z Viedne, ale aj z Budapešti. Výborné ponuky mávajú Qatar Airways, Emirates, Turkish Airlines alebo Aeroflot.

Kde by som mal bývať?

Equator Village je napríklad výbornou voľbou. Čistý, krásny hotel, samozrejme s vlastnou plážou a ideálny je aj pre potápačov. Ak si praješ mať už aj prípravu svojej cesty bezstarostnú, kompletná dovolenka na Maldivách s letenkou, ubytovaním a ďalšími skvelými službami je dostupná aj na stránke Pelikána.

Letenky na Maldivy

VŠETKY LETENKY NA MALDIVY [otw_shortcode_button href=“https://www.pelikan.sk/sk/akciove-letenky/AT:MLE,S:PRI“ size=“large“ bgcolor=“5fbded“ icon_type=“general foundicon-right-arrow“ icon_position=“right“ shape=“radius“ color_class=“otw-orange“ target=“_blank“]ZOBRAZIŤ[/otw_shortcode_button]

Réunion – veľká dávka adrenalínu

Technicky sa jedná o región Francúzska v oceáne. V skutočnosti skôr vyzerá ako tropický ostrov. So svojimi obrovskými vodopádmi, sopkami a kilometrovými pobrežnými oblasťami by mohol byť dejiskom filmov King Kong alebo Jurrasic Park. Nemôžeme nespomenúť Cirque de Mafate, kráter sopky, ktorého hlboké priepasti a vysoké štíty jednoducho očaria.

Čo tam?

Prejsť všetky populárne turistické trasy napríklad. Najvzrušujúcejším zážitkom z tejto kategórie bude asi päťhodinová „prechádzka“ na vrch krátera Piton de la Fournaise. Ale odporúčame aj vyhliadkový let nad ostrovom alebo plavbu po rieke Cirque de Cilaos.

Ktorá pláž je tá najkrajšia?

Réunion je tropický raj, ktorý to najlepšie plážovanie poskytuje vo svojej západnej časti, na La Saline les Bains.

Kedy by som mal cestovať?

Môžeš vlastne skoro celý rok. Odporúča sa však vyhnúť sa dňom školských prázdnin a obdobia cyklónov.

Čo tam lieta?

Napríklad z Budapešti letecká spoločnosť Air France s kratučkým prestupom v Paríži.

Kde by som mal bývať?

My sme za Senteur Vanille. Ale máš na výber aj veľa luxusných hotelov.

Andamany – ďaleký raj s plávajúcimi slonmi

Ostrovy Andamany a Nikobary sú dodnes obývané pôvodným obyvateľstvom. Nikobary nie sú úplne dostupné, ale Andamany čakajú na cestovateľov s otvorenou náručou.

Pre koho?

Ak sa miluješ potápať, ak túžiš po nezvyčajnej dovolenke, ak miluješ slony, tak pre teba.

Čo tam?

Port Blair ponúka veľa historických pamiatok, napr. bývalé väzenie Cellular Jail alebo menšia verzia Angkor Wat na ostrove Ross Island. Nezabudnuteľný potápačský zážitok si odnesieš z ostrova Havelock.

Ktorá pláž je najkrajšia?

Radhanagar. Nachádza sa na ostrove Havelock a je dlhý približne 1 km.

Kedy by som mal cestovať?

Ak sa ideš hlavne potápať, vyber si termín medzi decembrom a aprílom. Monzúny začínajú od mája a trvajú do jesene.

Čo tam lieta?

Z Viedne spoločnosť Air India s jedným prestupom v Delhi.

Kde by som mal bývať?

Ak sa kamošíš s romantikou, Sea Shell Havelock so svojimi drevenými domčekmi ťa určite poteší.

Srí Lanka – vlaky a chrámy

Najpopulárnejší ostrov Indického oceánu, kde sa stretávajú krásne pláže s vysokými vrchmi a pokojnými chrámami. Neskutočné železničné trasy, národné parky so slonmi a krokodílmi – aj toto je Srí Lanka.

Pre koho?

Ostrov je ideálny pre tých, ktorí cestujú sami alebo tých, ktorí sú zvedaví okrem pláží aj na niečo iné. Bola by veľká chyba nevidieť krásy ostrova, pre ktoré je ale potrebné opustiť lehátko na pláži.

Čo tam?

Mesto Galle sa pýši holandskými koloniálnymi pamiatkami, niektoré jeho časti majú zvláštne európsky nádych. Elle by si mal zas navštíviť kvôli kolajniciam medzi čajovníkmi, bude to veľmi výnimočný obraz.

Ktorá pláž je tá najkrajšia?

Na západnej časti ostrova sa nachádza Marakolliya, kde si budeš môcť dobiť energiu pod obrovskými palmami.

Kedy by som mal cestovať?

Medzi aprílom a januárom budeš mať pravdepodobne ničím nerušenú dovolenku. Možnosť dažďa je v tomto období minimálna – či už ide o západné alebo južné pobrežie.

Čo tam lieta?

Oman Air, Aeroflot, Air France z Viedne. Z Budapešti tiež viac leteckých spoločností, ako napríklad Ukrain International, Aeroflot, Qatar Airways, Turkish Airlines alebo Emirates.

Kde by som mal bývať?

Absolútnym víťazom tejto kategórie je Jetwing Yala. Súkromná pláž, krásna panoráma, bazén, a tie izby… Nádhera. Dovolenka na Srí Lanke je niečo, čo Pelikánci často vyhľadávajú, práve máme v ponuke niekoľko výhodných balíkov s letenkou, ubytovaním a ďalšími užitočnými službami.

Letenky na Srí Lanku

VŠETKY LETENKY NA SRÍ LANKU [otw_shortcode_button href=“https://www.pelikan.sk/sk/akciove-letenky/AT:YTO-YMQ,S:PRI“ size=“large“ bgcolor=“5fbded“ icon_type=“general foundicon-right-arrow“ icon_position=“right“ shape=“radius“ color_class=“otw-orange“ target=“_blank“]RÝCHLA REZERVÁCIA[/otw_shortcode_button]

Seychely – pokojné pobrežie s divokou džungľou

Ako keby si bol na svadobnej ceste v hollywoodskom štýle, presne také sú Seychely. Ale nenechaj sa zmiasť. Pri dokonalom pobreží ťa čakajú obrovské korytnačky, palmy plné kokosových orechov a divoká džungľa. Mnohé z malých ostrovov sú neobývané, ale ak môžeš, navštív ich v rámci nejakého výletu loďou.

Pre koho?

Pre hocikoho. Aj keď sa ti môže zdať, že na Seychely sa cestuje iba za luxusom, nie je to úplne tak. Stále viac sú populárna aj tzv. budget hotely, najmä na ostrovoch Praslin, Mahe a La Digue.

Čo tam?

Samozrejme, rozprávkové pláže, na ktorých musíš povinne absolvovať niekoľkohodinové lenošenie. Potom sa vyber do národného parku Morne Seychellois, ktorý na nachádza na Mahé. Pre unikátne kokosy navštív rezerváciu Vallée de Mai na ostrove Praslin.

Ktorá je tá najkrajšia pláž?

Každá, ale ak musíme jednu uprednostniť: Grand Anse na ostrove La Digue.

Kedy by som mal cestovať?

Na Seychely sú typické pasáty. Medzi októbrom a aprílom sem prúdi vlhký a teplý vzduch zo severozápadu a od mája do októbra chladný a suchý vietor z juhozápadu. Pršať môže počas celého roka, ale iba vo forme krátkych pŕšok. Priemerná teplota je 28-30 °C.

Čo tam lieta?

British Airways alebo Ehiopian Airlines mávajú celkom dobré ceny z Budapešti.

Kde by som mal bývať?

Domčeky Chalets d’Anse Forbans na Mahé ťa určite nezruinujú finančne. Dovolenka na Seycheloch patrí, samozrejme, do kategórie „jasnééé, že máme“. Nestaraj sa o letenku, ubytovanie, prípadne jedlo a transfer, pozri si naše dovolenkové balíky.

Komory – len pre odvážnych

Je málo ľudí, ktorí by vedeli na mape ukázať, kde sú Komory. Ale ešte menej je tých, ktorí by tieto 3 ostrovčeky v Mozambickom kanáli bez váhania navštívili. Ak by si bol medzi nimi, môžeš sa tešiť na miestnu kultúru, život domorodcov, voňavé korenie a príbehy miestnych rybárov.

Pre koho?

Pre dobrodruhov. Infraštruktúra nie je úplne bezproblémová. Nezabudni na to, že alkohol je tu zakázaný. Ale zmes kultúr, dedičstvo po arabských obchodníkoch, malajských prisťahovalcoch a afrických kmeňoch – to je niečo, čo nezažiješ nikde inde.

Čo tam?

Hlavné mesto, Moroni, sa nachádza na ostrove Ngazidja. Jeho staré mesto, hlučné trhy a nepreplnené pláže sa určite oplatí navštíviť.

Ktorá je tá najkrajšia pláž?

Ešte dobre, že náš komunikačný kanál je písmo, bolo by celkom vtipné vysloviť názov pláže Nioumachoua. Nachádza sa na ostrove Mwali, kde delfínov a veľryby uvidíš priamo z pláže.

Kedy by som mal cestovať?

Najsuchšie obdobie je medzi májom a otkóbrom.

Čo tam lieta?

Najjednoduchšie sa sem dostaneš z Viedne s leteckou spoločnosťou Ehiopian Airlines.

Kde by som mal bývať?

Najviac odporúčame apartmány Laka Lodge na ostrove Mwali. Výhľad z terasy je úžasný a more sa nachádza na 1 minútovú prechádzku.

Maurícius – pre milovníkov gastronómie a kultúry

Podľa Marka Twaina nebo je iba kópiou Maurícia. Je to taká serotonínová bomba v podobe slnečných lúčov, výborných pláží a osviežujúcich kokteilov… A nielen toho.

Pre koho?

Pre tých, ktorí veľmi chcú luxus a pre tých, ktorí nechcú vôbec luxus. Na Mauríciu je veľa luxusných hotelov, ale aj apartmánov, kde ti večeru uvaria samotní majitelia – čiže miestnu kuchyňu spoznáš z prvej ruky.

Čo tam?

Na Grand Baei sa vyber na gastronomickú túru. Ochutnaj ourite safrane (chobotnica s kurkumou a zázvorom) alebo streetfood boulettes (čínske guličky). Krásy prírody nájdeš v národnom parku Black River Gorges a históriu v kaštieli Château Labourdonnais.

Ktorá je tá najkrajšia pláž?

Napriek tomu, že Ile aux Cerfs je dlhá a nádherná pláž, nebýva preplnená.

Kedy by som mal cestovať?

Neodporúčame január a február, pretože toto je obdobie cyklónov.

Čo tam lieta?

S odletom z Budapešti alebo Viedne Swiss, KLM aj Turkish Airlines mávajú dobré ceny.

Kde by som mal bývať?

La Maison d’Eté je dokonalé ubytovanie pre párov, z izieb sa ponúka krásny výhľad na more. Ubytovanie v kombinácii s letenkou a ďalšími službami si môžeš vybrať z ponuky Pelikána.

Letenky na Maurícius

VŠETKY LETENKY NA MAURÍCIUS [otw_shortcode_button href=“https://www.pelikan.sk/sk/akciove-letenky/AT:MRU,S:PRI“ size=“large“ bgcolor=“5fbded“ icon_type=“general foundicon-right-arrow“ icon_position=“right“ shape=“radius“ color_class=“otw-orange“ target=“_blank“]ZOBRAZIŤ[/otw_shortcode_button]

Zanzibar – Hakuna Matata

Zanzibar sa pýši dokonalými plážami, ktoré sú dlhé až kilometre. Až oslepujúco biely piesok, ktorý je tak jemný ako múka a azúrové more, samá dokonalosť.

Pre koho?

Ak rád kombinuješ exotickú dovolenku a históriu (Afriky, otroctva), tak pre teba.

Čo tam?

Koloniálne pamiatky v hlavnom meste, Stone Town, tropický raj, skryté zátoky, národné parky… Počas dlhé roky bol Zanzibar centrom obchodovania s otrokmi, ak by si chcel vedieť viac o tejto temnej minulosti, návšteva Slave Market je povinná.

Ktorá je tá najkrajšia pláž?

Pongwe je krásna zátoka s obrovskými palmami, bielym pieskom, ale na Zanzibare nájdeš obrovské množstvo podobne kvalitných pláží.

Kedy by som mal cestovať?

Najviac prší od marca do mája a od novembra do decembra.

Čo tam lieta?

Z Košíc, Viedne alebo Budapešti odporúčame letenky od Turkish Airlines.

Kde by som mal bývať?

V Jambiani je menej turistov, a tu sa nachádza aj krásny rezort The Loop Beach Resort. Ak chcete vybaviť celú dovolenku za pár klikov, z tejto ponuky bude radosť vyberať.

Letenky na Zanzibar

VŠETKY LETENKY NA ZANZIBAR [otw_shortcode_button href=“https://www.pelikan.sk/sk/akciove-letenky/AT:ZNZ,S:PRI“ size=“large“ bgcolor=“5fbded“ icon_type=“general foundicon-right-arrow“ icon_position=“right“ shape=“radius“ color_class=“otw-orange“ target=“_blank“]ZOBRAZIŤ[/otw_shortcode_button]

Madagaskar – ostrov lemúrov!

Výlet na Madagaskare nie je úplne jednoduché zorganizovať. Ale ak máš zmysel pre plánovanie, výsledok bude stáť za to. Dažďové pralesy, púšte, vysoké hory, koralové útesy – to všetko na jednom mieste.

Pre koho?

Jednoznačne pre milovníkov prírody. Tu budeš mať šancu vidieť také zvieratá, ktoré nežijú nikde inde na svete.

Čo tam?

No predsa pozorovať lemúrov, ideálnym miestom na túto aktivitu je Andasibe-Mantadia.

Ktorá je tá najkrajšia pláž?

Ile aux Nattes ťa určite nesklame.

Kedy by som mal cestovať?

V októbri, aby si videl aj kvitnúce orchidei.

Čo tam lieta?

Turkish Airlines, Air France, Ehiopian Airlines z Budapešti.

Kde by som mal bývať?

Ak nepotrebuješ nevyhnutne luxusné ubytovanie, tak odporúčame ti apartmány Natiora Green Lodge. Tip-top bezstarostnú dovolenku podľa predstáv nájdeš aj TU.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre
Hore