Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Po Štrbskom Plese, Jasnej a Donovaloch ponúkne lyžovačku aj Tatranská Lomnica

Po Štrbskom Plese, Jasnej a Donovaloch ponúkne lyžovačku aj Tatranská Lomnica

Po Štrbskom Plese, kde sa už lyžuje, otvorí od soboty zjazdovky a lanovky aj Tatranská Lomnica. Lyžiarske stredisko bude v prevádzke v režime OP, doklady skontrolujú návštevníkom pri predaji skipasov aj pri vstupe do strediska. Informuje o tom TASR.

Reklama

„Štartujeme prevádzku na línii zjazdoviek z Čučoriedok do Tatranskej Lomnice. V prevádzke budú sedačkové lanovky z Tatranskej Lomnice na Štart a zo Štartu na Čučoriedky, rovnako tak kabínkové lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté Pleso, Skalnaté Pleso – Lomnický štít,“ uviedol riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Kabínkové lanovky budú k dispozícii aj pre peších návštevníkov. Treba však rátať s obmedzením kapacity na 25 percent.

Gastroprevádzky budú fungovať len v režime okienkového predaja a donášky. Parkovanie v stredisku Tatranská Lomnica je možné na kaskádovom parkovisku. Sadzba parkovného je rovnaká ako sadzba samosprávy na všetkých ostatných spoplatnených plochách v meste Vysoké Tatry.

„V snahe minimalizovať kolízne situácie bude na výstup skialpinistov po zjazdovkách v Tatranskej Lomnici vyhradený čas od 13. do 16. h. Týmto apelujeme na dodržiavanie pravidiel bezpečného pohybu skialpinistov po zjazdovkách vrátane výstupových trás,“ upozornil Slavkovský.

TMR už dávnejšie ohlásilo, že na Štrbskom Plese sa lyžuje na zjazdovkách Interski, Junior a Turistická, ďalšie zasnežujú. V prevádzke sú vleky a sedačková lanovka Mostíky.

V Jasnej otvorili prvé zjazdovky na severe – Bielu púť a Jelení grúň s lanovkami Biela púť a Záhradky-Priehyba. Ide aj Twinliner a kabínové lanovky na Chopok. Takisto otvorili aj lanovku na Lukovú s modrými zjazdovkami na Priehybu.

Firma tiež pokračuje v programe flexibilných cien skipasov a po novom spoplatnila parkoviská v horských strediskách.

Cez víkend tiež otvorili sezónu prevádzkovateľ strediska Roháče-Spálená v Západných Tatrách Tatrawest a Bezovec v Považskom Inovci. Okrem Parku Snow Donovaly začala minulý piatok prevádzku aj Vrátna-Paseky.

Vleky a lanovky môžu po uvoľnení fungovať len pre očkovaných a tých, čo covid prekonali. Maximálna kapacita uzavretých kabínkových lanoviek je 25 percent. Hotely budú môcť začať poskytovať bežné služby 25. decembra, okrem potvrdenia o očkovaní alebo prekonaní covidu bude treba aj test.

Zdroj: teraz.sk


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore