Nájdeš nás aj na:

Novinky

Luxusná Premium Economy od Emirates už čoskoro pribudne na ďalších štyroch linkách

Luxusná Premium Economy od Emirates už čoskoro pribudne na ďalších štyroch linkách

Táto správa poteší všetkých leteckých fajnšmekrov. Dubajské aerolinky Emirates po pilotnom testovaní teraz prinesú prémiovú ekonomickú triedu na ďalšie letecké spojenia. Premium Economy od Emirates pribudne na linkách do Londýna, Paríža, Sydney a Christchurchu už o pár mesiacov.

Reklama

Letenky do Premium Economy budú do vybraných destinácií v predaji od 1. júna 2022, prvé lety sa na vybraných linkách uskutočnia od 1. augusta 2022 (okrem Christchurchu – ten štartuje od 1. decembra 2022).

Prečo si vybrať Premium Economy od Emirates?

Emirates poskytujú vďaka Premium Economy cestujúcim jedinečný zážitok, ktorý nemá v tomto odvetví obdoby.

Na letisku sa zákazníci môžu tešiť na vyhradený priestor na odbavenie na letisku v Dubaji alebo na jeden z mnohých pohodlných samoobslužných odbavovacích kioskov v hale, aby sa vyhli dlhým radám.

Každé sedadlo je navrhnuté tak, aby poskytovalo optimálne pohodlie a oporu vďaka opierkam hlavy nastaviteľným v šiestich smeroch. Kožené sedadlá krémovej farby majú veľkorysý rozostup až 40″, sú široké 19,5″ a sklopia sa o 8″ do pohodlnej kolískovej polohy s dostatočným priestorom. Pre väčšie pohodlie ponúkajú aj opierky lýtok a nôh.

V rámci prvkov inšpirovaných biznis triedou budú zákazníci na palube privítaní welcome drinkom v kvalitnom sklenenom riade. Počas podávania jedál bude na porcelánovom riade servírovaný výber jedál pripravených zo sezónnych surovín, doplnený príbormi z nerezovej ocele zabalenými do ľanového obrúska. Nápojový lístok bude obsahovať výber nápojov vrátane prémiových vín a šumivého vína Chandon. Po jedle sú k dispozícii aj likéry s čokoládou.

V každom sedadle je HD obrazovka 13,3″, jedna z najväčších vo svojej triede, na ktorej si môžete užiť bezkonkurenčnú ponuku až 5 000 hudobných, filmových, televíznych a spravodajských kanálov.

V lietadle Emirates A380 so štyrmi triedami sa kabína Premium Economy nachádza v prednej časti dolnej paluby a ponúka 56 miest rozložených v konfigurácii 2-4-2. V lietadle Emirates Boeing 777 bude až 24 sedadiel Premium Economy inštalovaných vo vyhradenej časti kabíny medzi Business Class a Economy Class.

Správu potvrdil priamo prezident leteckej spoločnosti Sir Tim Clark, informuje portál SimpleFlying. Podľa dostupných informácií tak Emirates majú v pláne vybaviť kabínu 124 svojich Boeingov 777-300ER prémiovou ekonomickou triedou.

Ide o mimoriadne nákladnú operáciu, no Emirates ju podľa prezidenta Tima Clarka robia preto, aby ukázali, že aj v ťažkých časoch sa dá napredovať.

Emirates má v súčasnej dobe štyri lietadlá Airbus A380 vybavené prémiovou ekonomickou triedou, ktorá bola predstavená na samom konci roka 2020. Aj ostatné kabíny A380 (nové či staršie) budú dovybavené touto triedou.

Akciové letenky Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore