Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Hongkong chce prilákať turistov, v lotérii rozdá 500-tisíc leteniek

Hongkong chce prilákať turistov, v lotérii rozdá 500-tisíc leteniek

Hongkong sa po pandémii chystá lákať turistov na letenky zadarmo. V oblasti ešte donedávna platili veľmi prísne opatrenia, ktoré sa riadili čínskou politikou nulovej tolerancie voči koronavírusu. 

Reklama

Hongkong tvrdí, že v súvislosti s pripravovanou kampaňou rozdá 500 000 leteniek v hodnote 2 miliard hongkongských dolárov (254,8 milióna amerických dolárov). Informuje o tom CNN.

Ako to bude fungovať?

Cestovatelia, ktorí chcú cestovať do Hongkongu, môžu od 1. marca navštíviť úvodnú stránku World of Winners a zadať svoje mená do lotérie o letenky.

Lístky sa budú prideľovať v troch vlnách: od 1. marca ľuďom v celej juhovýchodnej Ázii, od 1. apríla ľuďom žijúcim v pevninskej Číne a od 1. mája obyvateľom zvyšku sveta.

Do akcie sa však môžu zapojiť aj miestni obyvatelia. Od 1. júla budú niektoré letenky rozdávané obyvateľom Hongkongu.

Organizátor lotérie tiež uvádza, že: Letenky sponzorované správou letísk sú v ekonomickej triede a všetky súvisiace príplatky, poplatky a dane budú znášať výhercovia leteniek.

Hongkong ako dôležitý dopravný úzol

Hongkong je jeden z najdôležitejších dopravných uzlov nielen v Ázii, ale aj na celom svetea chce podľa tamojších autorít prilákať viac turistov než pred rokom 2019.

Cez Hongkong Slováci a Česi zvyknú cestovať výhodne do krajín Juhovýchodnej Ázie. Aj keď priame letecké spojenie zo Strednej Európy do Hongkongu neexistuje, Hongkong je základňou mnohých lowcostových aeroliniek.

Zdroj: BBC


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    3/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore