Nájdeš nás aj na:

Amerika

Pittsburgh teraz od 329€! Neváhaj ani sekundu

Pittsburgh teraz od 329€! Neváhaj ani sekundu

Sú tu veľmi lacné letenky z Viedne (329€) do amerického Pittsburghu! Pittsburgh nie je síce tak veľký ako New York alebo preplnený známymi pamiatkami ako Washington D.C. aj tak si zachováva svoj šarm malého veľkomesta. Letí sa s British Airways s jedným pohodlným prestupom v Londýne a vyberať môžeš z termínov od novembra do marca. V cene je príručná batožina.

Reklama

Lacné letenky do Pittsburghu, USA

  • Odkiaľ? Z Viedne
  • S kým? British Airways
  • Kedy? November 2019 až marec 2020
  • Príklad? Termín 12. – 27. november 2019 (POZRI KALENDÁR)
  • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina
Viedeň 1 prestup Pittsburgh 1 prestup Viedeň
Londýn Londýn
od 329 Rezervuj

Ubytovanie v Pittsburghu: Booking.com s Pelikánom

Ubytovanie v Pittsburghu vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie môžeš rezervovať už od 11€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Pittsburghu

Centrum Pittsburghu je predelené dvoma riekami a ich sútok dáva vzniknúť rieke Ohio. Samotný sútok je priamo v centre mesta, ktoré tvarovo pripomína trojuholník a nepovie sa mu inak, než Golden Triangle. V histórii bolo toto miesto dôležitým a strategickým bodom pre Francúzov, ktorí tu v roku 1754 na sútoku postavili pevnosť. O pár rokov neskôr sa pevnosti zmocnili Briti a od tej doby niesla názov Fort Pitt.

Pittsburgh je známy svojím oceliarskym priemyslom, ktorý tu zažíval zlaté časy v prvej polovici 20. storočia. Až do roku 1960 populácia mesta neustále rástla. Mesto bolo ekonomicky stabilné a prosperujúce. V oceliarskom priemysle pracovala viac ako polovica obyvateľov. V roku 1950 žilo v meste vyše 676 000 ľudí. V súčasnej dobe je to asi 300 000 obyvateľov.

Tip na aplikáciu: Revolut

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd. Ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma

Tip na prenájom auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

Cestovné doklady do Pittsburghu

Do Ameriky budeš potrebovať určite svoj platný pas a tiež ESTA – Electronic System fot Travel Authorization. Je to automatizovaný americký vládny systém, ktorý umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžeš požiadať a následne získať povolenie online. Je povinná od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti a cestujúci sú povinní vybaviť si toto elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zisti, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

Kedy cestovať do Pittsburghu?

Amerika je celoročná destinácia, hoci v mesiacoch jún až september ju zrejme navštívi najviac turistov – leto. Pittsburght a jeho okolie majú čaro v každom ročnom období, či je príliš teplo alebo sneží, dokonca si netrúfame povedať, kedy je krajší. V zime je zasnežený a pochmúrny, v jeho okolí sú hory. V lete je živý a svetlý, plný farieb a chutí.

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Navštív Birmingham za 19€! Pecková ponuka nielen pre seriálových fanúšikov https://t.co/jcX9bboZeK #letenky18 hodín dozadu
FIRST MOMENT: Ischia sa vracia! Pobyty už od 319€ https://t.co/RdLHFQkZUS #pobyty18 hodín dozadu
Luxusná dovolenka iba za 879€! 🔥 Thajské Krabi + zastávka v Dohe https://t.co/q4YMKJ97y3 #exotika18 hodín dozadu
Lisabon a Azory sú ideálna kombinácia európskej dovolenky, teraz so zľavou! https://t.co/SzJygzpjaU #dovolenky18 hodín dozadu
Pobyt v tatranskom Grandhoteli Praha už od 59€ https://t.co/9cPOsXhj3Y #pobyty18 hodín dozadu
Bali s letenkou a hotelom spolu za 789€ 🔥https://t.co/Y0FRYcJUuC #dovolenky18 hodín dozadu
Kompletná dovolenka na ostrove Langkawi za 779€ 🔥https://t.co/bGxfXAcky6 #exotika18 hodín dozadu
Adventný pobyt v Prahe od 49€. https://t.co/MifNzKpCZC #pobyty18 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore