Nájdeš nás aj na:

Novinky

Pelikán 2024: uprav si letenku bez udania dôvodu s novou službou

Pelikán 2024: uprav si letenku bez udania dôvodu s novou službou

Cestovanie je opäť jednoduché ako kedysi a Pelikán aj tento rok priniesol zaujímavých noviniek. Napríklad novú službu s možnosťou upraviť si letenku bez udania dôvodu alebo špeciálne poistenie v spolupráci s Koala, ktoré garantuje 200 eur v prípade zrušenia či meškania letu.

Reklama

Zmenili sa plány? Žiaden problém

Objednali ste si letenku do vysnívanej destinácie, no potom sa vaše plány nečakale zmenili. Keď sa už čosi nepríjemné prihodí, nemusí to vždy spadať do tabuliek odškodnenia v rámci poistenia. Niektoré veci je ťažké vysvetliť, a preto Peli prišli s novinkou – službou „Zmena z akéhokoľvek dôvodu.“

Pri zakúpení služby Zmena z akéhokoľvek dôvodu máte na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Zmeniť môžete napríklad deň odletu, ale aj destináciu či dokonca leteckú spoločnosť, ak máte v rámci obdržaného kreditu a všeobecných podmienok na túto zmenu nárok.

200 eur za problémy s letom

Predstavte si, že si na Pelikáne kúpite akciovú letenku, ktorá vás vyjde do 100 eur. Príde deň D, dlho očakávaná cesta, ale nakoniec vašu radosť trochu zmierni trojhodinové meškanie letu. Možno vám táto nepríjemná udalosť neprekazí žiadne plány, no ruku na srdce, aj tak by vás určite potešila nejaká útecha. Čo by ste povedali napríklad na 200 Eur?

Ide o novinku, ktorú máte na dosah ruky vďaka spolupráci Pelikan.sk so spoločnosťou Koala. Stačí, ak váš let mešká viac ako 2 hodiny alebo je zrušený. To je všetko. Poistenie pri zrušení a meškaní letu od Koala znamená finančné odškodné 200 Eur v akejkoľvek situácii. Je jedno, či komplikácie s letom nastali kvôli technickej poruche alebo zlému počasiu.

Jediným predpokladom je to, aby dĺžka časového rozdielu medzi plánovaným a skutočným príletom presiahla 120 minút. (Moment príletu je to, keď sa otvoria dvere lietadla v destinácii.) Túto skutočnosť vy nijako nemusíte dokazovať. Spoločnosť Koala si sama vyžiada dôkazový materiál o meškaní/zrušení letu od letiska alebo samotnej leteckej spoločnosti.

Letenky bez problémov

Pandémia ukázala, že mať cestovné poistenie, keď letíme na dovolenku alebo pracovnú cestu, je extrémne dôležité. Až polovica klientov Pelikána si automaticky kupuje poistenie spolu s letenkou a dovolenkou. Ďalší si dokupujú poistenie dodatočne cez zákaznícky servis Pelikána.

Pelikán nie je len predajca leteniek a výhodných zájazdov. Ponúka aj rôzne doplnkové a najmä užitočné služby, samozrejme vždy výhodne aj prehľadne. Jedným z nich je cestovné poistenie, ktoré je pre drvivú väčšinu cestovateľov úplnou samozrejmosťou už pri rezervácii letenky.

Všetko vybavíte cez appku

Mobilná aplikácia Pelipecky je vonku už nejaký ten piatok a naši vývojári pokračujú v jej neustálom vylepšovaní. Okrem toho, že v nej nájdete super články, tipy na horúce letenky a čerstvé cestovateľské správy – máme pre vás zopár ďalších noviniek. Pridali sme možnosť zakúpiť letenky aj s ubytovaním v jednom balíku, vylepšili naše notifikácie o TOP ponukách, spustili nové filtre a to samozrejme nie je všetko.

To, že je Pelikán letenkový Copperfield, už asi viete. Viete však aj o tom, že naši dovolenkoví špecialisti pre vás vytvárajú kompletné dovolenkové balíčky – teda letenky, hotel, transfer, víza a mnoho ďalšieho spolu za jednu lákavú cenu a na jeden klik? Toto všetko si viete samozrejme už nejaký čas objednať na webe Pelikána, no po novom si dovolenkové ponuky a voľné termíny viete skontrolovať aj v našej appke. To platí o obľúbených Ponukách dňa, ale aj o štandardných dovolenkových ponukách. Je pritom jedno či hľadáte Rím, New York alebo dovolenku v Dubaji.

My sledujeme najlepšie cestovateľské ponuky na svete, vám stačí sledovať nás. A aby sme ti to celé ešte viac zjednodušili, o tých najlepších dealoch vás vždy informujeme aj rýchlou notifikáciou. Stačí si na telefóne povoliť notifikácie.

V sekcii Letenky sme tiež pridali takzvané Populárne kategórie. Nájdete tu filtre, ktoré sa vedia aktivovať na jedno ťuknutie a razom objavíte balík leteniek, ktoré momentálne patria medzi najvyhľadávanejšie najžiadanejšie.

Nestrácajte čas 

Čas je pri hľadaní a kúpe tých správnych leteniek mimoriadne dôležitý. Aj preto sme v Pelikánovi výrazne urýchlili a zjednodušili celý proces rezervácie. 

Vďaka tisícom vyhľadávaní na našom webe vám môžeme ponúkať čoraz lepšie kombinácie leteniek. Náš letenkový vyhľadávač sa aj vďaka vám neustále učí a zobrazuje aj itineráre, ktoré nenájdete nikde inde. Ďakujeme.

Objavila sa výborná letenka za vytúženú cenu a nechcete, aby vám ušla? Ak sa pýtate, ako si zakúpiť takúto letenku pre seba a svojich blízkych čím skôr, využite našu zrýchlenú rezerváciu, ktorá je dostupná pri väčšine leteniek leteckých spoločností Ryanair a Wizz Air.

Expresná objednávka skráti čas objednávky na desiatky sekúnd. Vy si tak zaistíte letenky za vytúženú cenu a údaje o ostatných cestujúcich doplníte neskôr.

S našou novou službou nie je potrebné vyplniť mená či údaje zvyšných cestujúcich. Výborná pomôcka, ak napríklad ešte neviete, s kým budete nakoniec letieť. Objednajte si len požadovaný počet miest a mená s údajmi ostatných pasažierov nám dodáte neskôr.

Priemerný čas objednávky sme tak skrátili na desiatky sekúnd!

Zaplaťte neskôr

Kedy zaplatíte? Keď budete mať viac času, napríklad po práci pri pohári dobrého vína. Pri platbách kartou môžete zaplatiť za objednávku až do jedenástej hodiny večer. Vytúženú letenku napríklad do USA, exotiky alebo vzdialenejších destináciach tak môžete objednať ráno alebo počas dňa a zaplatiť neskôr.

Na Pelikáne vám k objednávke stačí pár klikov. Vašu rezerváciu môžete zaplatiť okamžite alebo máte čas si to celé premyslieť a zaplatiť neskoro večer.

Pri nízkonákladových aerolinkách sa cena a dostupnosť leteniek mení dynamicky, preto je potrebné platbu vykonať čím skôr. Najlepšie do 60 minút od objednávky. V prípade neúspešnej platby však nemusíte objednávku vytvárať znova, Pelikán vám dáva dostatočný čas na novú, úspešnú platbu.

Navyše disponujeme bankovými spojeniami vo väčšine slovenských bánk. Vďaka tomu platby prebiehajú expresne rýchlo a bezpečne a obratom získavate na svoj e-mail rezervačný kód k letenke či dovolenke.

Pri platbách dbáme o vašu bezpečnosť. U nás v Pelikánovi máte k dispozícii takmer všetky overené spôsoby platenia. 

Najlacnejšie nie je automaticky najlepšie

Ceny leteniek na stránke prepravcov sa môžu líšiť od cien na stránke sprostredkovateľov či cestovných kancelárií. Najlacnejšia letenka v skutočnosti nemusí byť to najlepšie riešenie. Okrem ceny je totiž potrebné pozerať aj na služby súvisiace s letenkou a to, či ide o overeného predajcu.

Pred kúpou letenky si vždy položte niekoľko otázok. Čo všetko je v cene? Poznáte dostatočne predajcu leteniek? Máte s kým komunikovať v prípade problémov na ceste? Ponúka k letenke aj niečo navyše? Cena by skrátka nemala byť jediným kritériom pri výbere letenky, pretože za pár ušetrených eur si môžete pribaliť aj kopu starostí. S letenkami Pelikána získavate okrem skúseného tímu špecialistov aj zľavy na ďalšie produkty, rokmi overenú kvalitu a hlavne množstvo ušetreného času. 

Online check-in +

Aby ste sa na letisku vyhli zbytočným poplatkom, pred odletom vám radi pomôžeme s online check-inom. Prípadne vybavíme čokoľvek iné k letenke. Sedenie, nadrozmernú batožinu, špeciálne jedlo. Veď u nás pracuje 100 a viac expertov na cestovanie a bavíme sa svojou prácou už 15 rokov.

Chcete mať „kamoša z cestovky “ k dispozícii počas vašej cesty? Objednajte si prémiový zákaznícky servis a vychutnávajte si výhody prémiového programu.

Vždy s vami

Niektoré udalosti neovplyvníte. Ak vám napríklad letecká spoločnosť zruší let, máte len niekoľko možností, ako zo situácie vyjsť ako víťaz. 

Môžete stáť v rade na letisku pri prepážke, kde nemáte istotu, že niečo vybavíte, alebo nám môžete zavolať. Pelikán má s leteckými spoločnosťami nadštandardné vzťahy a preto dokáže na diaľku vyriešiť váš problém.

V prípade neočakávaných situácií zabezpečíme komunikáciu s leteckou spoločnosťou. Ak máte nárok na nové letenky alebo hotel zdarma, prípadne finančnú kompenzáciu alebo voucher od leteckej spoločnosti, vybavíme to za vás. 

Búrame jazykove bariéry

Letecké spoločnosti komunikujú zväčša v cudzom jazyku, Pelikán rozpráva po slovensky.  

Angličtinu a iné jazyky nechajte na nás. Vaše požiadavky a nároky vybavíme za vás.

Nerozumiete im alebo sa vám nechce? Nechajte to na nás, radi to vybavíme.

Letenka s faktúrou

Potrebujete letenku zahrnúť do nákladov v účtovníctve? V Pelikánovi viete letenky objednať aj na faktúru, ktorá je účtovným dokladom. Také niečo napríklad pri kúpe leteniek na stránkach takzvaných nízkonákladových spoločností nevybavíte.

Firmám a skupinovým cestujúcim poskytujeme výrazné zľavy na cestovateľské produkty. Ak cestujete v počte osôb 10+, obráťte sa na našich VIP špecialistov.

Sme partnerom mnohých slovenských či zahraničných firiem pri lietaní za ich biznisom.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4.6/5 - (37 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore