Nájdeš nás aj na:

Novinky

Pelikán 2021: Všetko vybavíte cez aplikáciu, v prípade pozitívneho COVID testu preplácame stornopoplatky

Pelikán 2021: Všetko vybavíte cez aplikáciu, v prípade pozitívneho COVID testu preplácame stornopoplatky

Cestovanie je naďalej bezpečné. Stačí dodržiavať určité pravidlá, vyberať si spoľahlivých cestovateľských partnerov a mať čerstvé a dobré informácie z prvej ruky. Tak nejak by sa dalo zhrnúť cestovanie v roku 2021, čo poviete? Aj preto sa Pelikán tento rok rozhodol priniesť niekoľko vylepšovákov, ktoré potešia srdce skutočných cestovateľov.

Reklama

Letenky bez problémov

Rok 2020 ukázal, že mať cestovné poistenie, keď letíme na dovolenku alebo pracovnú cestu, je extrémne dôležité. Až polovica klientov Pelikána si automaticky kupuje poistenie spolu s letenkou a dovolenkou. Ďalší si dokupujú poistenie dodatočne cez zákaznícky servis Pelikána.

Aktuálne až 60% objednávok obsahuje poistenie STORNO alebo ISTOTA, ku ktorým Pelikán od 1. januára 2021 pridal NOVINKU – benefit krytia stornopoplatok v prípade, ak máte pozitívny test na COVID-19.

Na preplatenie stornopoplatkov majú nárok cestujúci so zakúpeným poistením po predložené pozitívneho testu aj v prípade, že to od nich nevyžadovala ich cieľová destinácia a dali sa otestovať len pre istotu. 

Počas platnosti nariadenia o zákaze vycestovania do zahraničia za účelom rekreácie poistenie STORNO ani ISTOTA nekryje žiadne náklady súvisiace so stornovaním tohto druhu cesty pred jej začiatkom. Platí to bezohľadu na to, aký dôvod stornovania cesty klient deklaruje. To znamená, že poistenie nekryje stornovanie cesty za účelom rekreácie ani v prípade choroby či hospitalizácie klienta, ani v prípade smrti príbuzného. Rovnako si klient počas platnosti tohto zákazu nemôže pri tomto druhu cesty uplatniť ani náš benefit preplatenia stornopoplatkov v prípade pozitívneho testu na COVID-19.

Všetko vybavíte cez appku

Po mesiacoch vývoja, vylepšovania a testovania prišla v roku 2020 nová #pelipecky aplikácia. Kamoší sa s vašim iPhone-om aj Androidom, spája to najlepšie, čo v Pelikáne máme a pridáva niekoľko noviniek. Nájdete v nej svoje obľúbené letenky, upozorní vás na najlepšie ponuky, sleduje dianie vo svete cestovania a články v nej si prečítate aj bez pripojenia na internet.

Technológie posledných rokov hovoria o jasnom trende. Všetko dôležité sa presúva do mobilov a my tak svoje smartfóny používame už takmer na všetko. Aj preto sme do našej appky vložili všetky funkcie, ktoré potrebujete k tomu, aby ste si vyhľadali, porovnali a zakúpili letenku/dovolenku pre seba a pokojne aj celú rodinku či blízkych.

Cez aplikáciu už najnovšie vybavíte všetko, čo súvisí s vašou cestou. Letenku, hotel, požičanie auta, COVID test, dokonca aj knihu s fotografiami z dovolenky.

Nestrácajte čas 

Čas je pri hľadaní a kúpe tých správnych leteniek mimoriadne dôležitý. Aj preto sme v Pelikánovi už v roku 2019 výrazne urýchlili a zjednodušili celý proces rezervácie. 

Vďaka tisícom vyhľadávaní na našom webe vám môžeme ponúkať čoraz lepšie kombinácie leteniek. Náš letenkový vyhľadávač sa aj vďaka vám neustále učí a zobrazuje aj itineráre, ktoré nenájdete nikde inde. Ďakujeme.

Objavila sa výborná letenka za vytúženú cenu a nechcete, aby vám ušla? Ak sa pýtate, ako si zakúpiť takúto letenku pre seba a svojich blízkych čím skôr, využite našu zrýchlenú rezerváciu, ktorá je dostupná pri väčšine leteniek leteckých spoločností Ryanair a Wizz Air.

Expresná objednávka skráti čas objednávky na desiatky sekúnd. Vy si tak zaistíte letenky za vytúženú cenu a údaje o ostatných cestujúcich doplníte neskôr.

S našou novou službou nie je potrebné vyplniť mená či údaje zvyšných cestujúcich. Výborná pomôcka, ak napríklad ešte neviete, s kým budete nakoniec letieť. Objednajte si len požadovaný počet miest a mená s údajmi ostatných pasažierov nám dodáte neskôr.

Priemerný čas objednávky sme tak skrátili na desiatky sekúnd!

Zaplaťte neskôr

Kedy zaplatíte? Keď budete mať viac času, napríklad po práci pri pohári dobrého vína. Pri platbách kartou môžete zaplatiť za objednávku až do jedenástej hodiny večer. Vytúženú letenku napríklad do USA, exotiky alebo vzdialenejších destináciach tak môžete objednať ráno alebo počas dňa a zaplatiť neskôr.

Na Pelikáne vám k objednávke stačí pár klikov. Vašu rezerváciu môžete zaplatiť okamžite alebo máte čas si to celé premyslieť a zaplatiť neskoro večer.

Pri nízkonákladových aerolinkách sa cena a dostupnosť leteniek mení dynamicky, preto je potrebné platbu vykonať čím skôr. Najlepšie do 60 minút od objednávky. V prípade neúspešnej platby však nemusíte objednávku vytvárať znova, Pelikán vám dáva dostatočný čas na novú, úspešnú platbu.

Navyše disponujeme bankovými spojeniami vo väčšine slovenských bánk. Vďaka tomu platby prebiehajú expresne rýchlo a bezpečne a obratom získavate na svoj e-mail rezervačný kód k letenke či dovolenke.

Pri platbách dbáme o vašu bezpečnosť. U nás v Pelikánovi máte k dispozícii takmer všetky overené spôsoby platenia. 

Získajte istotu

Pár eur navyše k letenke môže zachrániť stovky či tisíce eur neskôr. O čom hovoríme? O poistení leteniek. V prípade neočakávaných udalostí týkajúcich sa zdravia či rodiny vám môže naše poistenie ušetrí stovky či tisíce eur. 

Poistenie od Pelikána vytvoril tím letenkových špecialistov spolu s expertmi na cestovné poistenie. V prípade neočakávaných situácii vám dokáže zachrániť stovky či tisíce eur.

Predstavte si, že cestujete s dieťaťom a deň pred cestou nebudete kvôli zdravotným komplikáciám odletieť na dovolenku. Ak nemáte poistenie, peniaze za letenky naspäť podľa podmienok leteckých spoločností nezískate. Ak máte poistenie, môžete získať peniaze naspäť.

Naše poistenie sa špecializuje na cestovanie s letenkami. Tento produkt sme vyvinuli v spolupráci s expertmi v oblasti poistenia. Získate s ním možnosť vrátenia 100% hodnoty objednávky v prípade storna alebo prerušenia vašej cesty. Taktiež kryje liečebné náklady v zahraničí či odškodňuje pri odcudzení alebo poškodení batožiny. Spomínané poistenie si viete za najvýhodnejšiu cenu na trhu objednať exkluzívne cez Pelikán.

Najlacnejšie nie je automaticky najlepšie

Ceny leteniek na stránke prepravcov sa môžu líšiť od cien na stránke sprostredkovateľov či cestovných kancelárií. Najlacnejšia letenka v skutočnosti nemusí byť to najlepšie riešenie. Okrem ceny je totiž potrebné pozerať aj na služby súvisiace s letenkou a to, či ide o overeného predajcu.

Pred kúpou letenky si vždy položte niekoľko otázok. Čo všetko je v cene? Poznáte dostatočne predajcu leteniek? Máte s kým komunikovať v prípade problémov na ceste? Ponúka k letenke aj niečo navyše? Cena by skrátka nemala byť jediným kritériom pri výbere letenky, pretože za pár ušetrených eur si môžete pribaliť aj kopu starostí. S letenkami Pelikána získavate okrem skúseného tímu špecialistov aj zľavy na ďalšie produkty, rokmi overenú kvalitu a hlavne množstvo ušetreného času. 

Online check-in +

Aby ste sa na letisku vyhli zbytočným poplatkom, pred odletom vám radi pomôžeme s online check-inom. Prípadne vybavíme čokoľvek iné k letenke. Sedenie, nadrozmernú batožinu, špeciálne jedlo. Veď u nás pracuje 100 a viac expertov na cestovanie a bavíme sa svojou prácou už 15 rokov.

Chcete mať „kamoša z cestovky “ k dispozícii počas vašej cesty? Objednajte si prémiový zákaznícky servis a vychutnávajte si výhody prémiového programu.

Vždy s vami

Niektoré udalosti neovplyvníte. Ak vám napríklad letecká spoločnosť zruší let, máte len niekoľko možností, ako zo situácie vyjsť ako víťaz. 

Môžete stáť v rade na letisku pri prepážke, kde nemáte istotu, že niečo vybavíte, alebo nám môžete zavolať. Pelikán má s leteckými spoločnosťami nadštandardné vzťahy a preto dokáže na diaľku vyriešiť váš problém.

V prípade neočakávaných situácií zabezpečíme komunikáciu s leteckou spoločnosťou. Ak máte nárok na nové letenky alebo hotel zdarma, prípadne finančnú kompenzáciu alebo voucher od leteckej spoločnosti, vybavíme to za vás. 

Búrame jazykove bariéry

Letecké spoločnosti komunikujú zväčša v cudzom jazyku, Pelikán rozpráva po slovensky.  

Angličtinu a iné jazyky nechajte na nás. Vaše požiadavky a nároky vybavíme za vás.

Nerozumiete im alebo sa vám nechce? Nechajte to na nás, radi to vybavíme.

Letenka s faktúrou

Potrebujete letenku zahrnúť do nákladov v účtovníctve? V Pelikánovi viete letenky objednať aj na faktúru, ktorá je účtovným dokladom. Také niečo napríklad pri kúpe leteniek na stránkach takzvaných nízkonákladových spoločností nevybavíte.

Firmám a skupinovým cestujúcim poskytujeme výrazné zľavy na cestovateľské produkty. Ak cestujete v počte osôb 10+, obráťte sa na našich VIP špecialistov.

Sme partnerom mnohých slovenských či zahraničných firiem pri lietaní za ich biznisom.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   3.9/5 - (11 votes)
  Komentáre

  Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

  Odporúčame

  Horúce #PELIPECKY

  Novinky a správy zo sveta cestovania

  Nový najvyšší hotel sveta v Dubaji otvorí svoje brány už budúci rok https://t.co/mZmFdJdzew #letenky5 hodín dozadu
  Veľký výpredaj z Bratislavy: 12 TOP leteniek na jar pod 80€! https://t.co/dIGPs5dhC5 #letenky9 hodín dozadu
  Sú späť: Letenky Shanghai Airlines z Budapešti do Ázie za TOP ceny od 459€! https://t.co/baddhtslcl #letenky9 hodín dozadu
  Leť do USA s aerolinkami SAS od 499€! V cene máš veľkú batožinu https://t.co/RjtNtuRusJ #letenky9 hodín dozadu
  Objavuj raj na zemi! Máme lacné letenky na Maldivy (od 599€), ubytovanie aj tipy na aktivity https://t.co/I5it1KdRdo #dovolenky9 hodín dozadu
  Bez testu, očkovania i karantény: 151 krajín, ktoré sú otvorené bez obmedzení https://t.co/tNryB3mapQ #novinky9 hodín dozadu
  TRENDY: Kam ísť na dovolenku v roku 2023? Tipy redakcie na Európu i exotiku https://t.co/1Svwjik9mc #dovolenky9 hodín dozadu
  Pribudla nová linka z Bratislavy: litovské mesto Kaunas 3-krát týždenne, letenky sú od 28€! https://t.co/Z8Z3i3ITIE #letenky9 hodín dozadu
  Spoznaj novú destináciu: albánsky Kukës z Viedne spiatočne od 49€! https://t.co/dQfI8a28PN #letenky9 hodín dozadu
  PONUKA DŇA: Dubaj s letenkami, 4*hotelom priamo na ostrove Palm Jumeirah a raňajkami od 379€ https://t.co/UabqV5kph3 #dovolenky1 deň dozadu

  Odporúčame tiež:

  Advertisement
  Advertisement
  Hore