Nájdeš nás aj na:

Novinky

Prečo nakupovať cez Pelikán? 8 dôvodov prečo sa nákup cez Pelikán oplatí

Prečo nakupovať cez Pelikán? 8 dôvodov prečo sa nákup cez Pelikán oplatí

Rok 2020 a pandémia koronavírusu kompletne zmenili svet cestovania. Dôležité však je, že cestovanie a záujem o neho je naďalej veľký a ani Slováci neprestali túžiť po krásnych dovolenkách vo vysnívaných destináciach. Niektorí sa zamerali na miesta, kam sa dostanú bez testu či karantény, iným zase neprekáža zaplatiť si test a dovolenkovať v bezpečí exotického rezortu.

Reklama

Pelikán ako cestovná kancelária od začiatku vypuknutia pandémie COVID-19 komunikuje s leteckými partnermi, zákazníkmi a nestrká hlavu do piesku. Zmeny v letoch, zrušené lety a komplikácie sa od začiatku roka hromadili a informácie o tom ako postupovať sa začiatkom roka 2020 menili zo dňa na deň. Po vypuknutí pandémie sme však mnohým klientom pomohli pri návrate domov zo zahraničia, vo viacerých prípadoch doteraz bojujeme za ich práva a tiež transparentne a bez prestávky informujeme verejnosť o všetkom, čo sa vo svete cestovania deje.

A aj keď mnohé aerolinky už opäť lietajú a situácia na trhu sa mení k lepšiemu, cestovanie sa s veľkou pravdepodobnosťou už navždy zmení. Bude od nás vyžadovať, aby sme boli ešte viac zodpovední, aby sme boli dostatočne informovaní a najmä, aby sme cestovali bezpečne.

Preto Pelikán ako cestovná kancelária aj v roku 2021 bude ťažiť zo svojich dlhoročných skúseností, kontaktov a technologického know-how, aby bol vašim najlepším kamarátom k cestovaniu. A to nielen po Slovensku, ale naďalej po celom svete. Poďme si teda zrhnúť, prečo sa aj v roku 2021 oplatí cestovať s Pelikánom.

Pelikán lieta po celom svete a hľadá najlepšie letenkové kombinácie za vás. Doslova!

Pelipecky aplikácia: najnovšie info a výhodnejšie ponuky ihneď poruke

V roku 2020 bol Pelikán prvou cestovnou kanceláriou v Strednej Európe, ktorá priniesla mobilnú appku prepájajúcu dôležité cestovateľské informácie s možnosťou zakúpenia letenky či dovolenky a prehľadnou správou objednávok.

Redaktori blogu Pelipecky totiž už nejaký ten piatok prinášajú každý deň čerstvé informácie ohľadom nových liniek, vstupných podmienok do krajín, horúce ponuky či zaujímavosti a rozhovory s cestovateľmi. A tak všetky tieto info našli miesto v jednej aplikácií spolu s ponukou leteniek, dovoleniek a ďalších zaujímavých cestovateľských produktov – ako napríklad možnosť objednať sa na COVID test pohodlne a bez čakania.

Aplikácia Pelikána sa v obchodoch s aplikáciami (iOS a Android) ihneď po zverejnení stala hitom a aj v súčasnosti je používateľmi výborne ohodnotená. Appka Pelipecky bola tiež redakciou MôjAndroid.sk v auguste minulého roka zaradená aj medzi najlepšie Android aplikácie a napokon sa dostala aj do finále – teda medzi najlepšie aplikácie v roku 2020.

My považujeme za najväčšiu výhodu aplikácie to, že cestovateľ už nemusí vyhľadávať informácie o konkrétnych krajinách či aerolinkách kade-tade po webe. Všetko si nosí „vo svojom vrecku“ a má kedykoľvek k dispozícii, a to aj offline – ak si plánuje informácie k destinácii prečítať napríklad pri ceste lietadlom. Populárnou je najmä funkcionalita Hotpecky – prechádzajú ňou všetky články či informácie, ktoré by nemali ujsť pozornosti cestovateľa.

Pelikán preplatí stornopoplatky v prípade pozitívneho COVID testu

Rok 2020 ukázal, že mať cestovné poistenie, keď letíme na dovolenku alebo pracovnú cestu, je extrémne dôležité. Až polovica klientov Pelikána si automaticky kupuje poistenie spolu s letenkou a dovolenkou. Ďalší si dokupujú poistenie dodatočne cez zákaznícky servis Pelikána. Aktuálne až 60% objednávok obsahuje poistenie STORNO alebo ISTOTA, ku ktorým Pelikán od 1. januára 2021 pridal NOVINKU – benefit krytia stornopoplatok v prípade, ak máte pozitívny test na COVID-19.

K svojim populárnym poisteniam STORNO a ISTOTA pridal Pelikán aj nárok na preplatenie stornopoplatkov do výšky 90 percent, a to k letenkám a zájazdom do celého sveta. Chcete vedieť, ako na Pelikáne kúpite letenku a dovolenku s nárokom na preplatenie stornopoplatkov? Stačí mať objednávku aj so zakúpeným poistením STORNO alebo ISTOTA. Pozrite sa, aký je medzi nimi rozdiel.

Kombinujeme a hráme sa s letenkami ako nikto iný

Naša práca nás baví a preto sme neostali len pri bežných letenkách. Máme v rukáve letenkové kombinácie, ktoré si väčšina letenkových fajnšmekrov necháva len pre seba. 

Pelikán umožňuje kombinovať nízkonákladové spoločnosti s tradičnými diaľkovými spoločnosťami a preto svetlo sveta uzrel nový produkt – kombinované letenky

Vieme skombinovať akékoľvek destinácie a dostať vás tam pohodlne, z vášho obľúbeného letiska. Ak potrebujete inšpiráciu môžete si vybrať z našich bestsellerov spomedzi multicity ponúk. Medzi Multicity cestami a kombinovanými letenkami máme pre vás aj take kúsky, ktoré nenájdete online u žiadneho predajcu nielen na Slovensku či v Európe, no na celom svete. Pokiaľ máte konkrétny cestovateľský sen môžete sa kedykoľvek obrátiť aj na našich travel dizajnérov a tí vám pripravia ponuku na mieru.

V ponuke Pelikána sa už objavujú aj kombinácie tradičných dopravcov s nízkonákladovými aerolinkami. Pri plánovaní vašej vysnívanej cesty výrazne šetria čas i peniaze. Často môžete napríklad ušetriť tým, že si spravíte zastávku v inom meste a vyťažiť tak z cesty maximum. V tomto prípade je to krásny Lisabon.

Vyhľadávanie a spájanie takýchto leteniek do jednej cesty by vás stálo množstvo času a zbytočne vyhodených peňazí za poplatky. U nás rezervujete letenky rôznych leteckých spoločností v jednom balíku.

Konkurenčné vyhľadávače spájajú jednosmerné letenky a vytvárajú z nich kombinácie. My máme unikátnu technológiu, ktorá dokáže spájať aj spiatočné letenky či takzvané open-jaw letenky a umožní ich prehľadne rezervovať v kalendárovom zobrazení.

Kamošíme sa s najlepšími

Pelikán lieta v leteckom biznise už 16 rokov a preto disponuje dobrými vzťahmi s mnohými leteckými spoločnosťami z celého sveta. Aj preto má v spolupráci s aerolinkami exkluzívne ceny leteniek, limitované výpredaje a s množstvom pridaných benefitov k letenkám, ktoré inde v tejto cene nerezervujete. 

Pelikán a Emirates už niekoľkokrát priniesli limitovanú ponuku na multistopové letenky do exotiky. Multicity letenky sú mimoriadne obľúbené a rezervujete ich exkluzívne cez Pelikán.

Aj vďaka tomu, že si tykáme s tými najlepšími, pomôžeme v neočakávaných situáciách. Vieme vybaviť rôzne výnimky, špeciálne ceny leteniek vo vyššej triede a výhody na letiskách po celom svete.

Najlacnejšie nie je automaticky najlepšie

Ceny leteniek na stránke prepravcov sa môžu líšiť od cien na stránke sprostredkovateľov či cestovných kancelárií. Najlacnejšia letenka v skutočnosti nemusí byť to najlepšie riešenie. Okrem ceny je totiž potrebné pozerať aj na služby súvisiace s letenkou a to, či ide o overeného predajcu.

Pred kúpou letenky si vždy položte niekoľko otázok. Čo všetko je v cene? Poznáte dostatočne predajcu leteniek? Máte s kým komunikovať v prípade problémov na ceste? Ponúka k letenke aj niečo navyše? Cena by skrátka nemala byť jediným kritériom pri výbere letenky, pretože za pár ušetrených eur si môžete pribaliť aj kopu starostí. S letenkami Pelikána získavate okrem skúseného tímu špecialistov aj zľavy na ďalšie produkty, rokmi overenú kvalitu a hlavne množstvo ušetreného času. 

S letenkou si kupujete aj hodnotný servis

Našli ste dve výborné letenky, ale neviete sa rozhodnúť, ktorú si nakoniec vyberiete? Aj to je v poriadku, rezervujte si obe, dajte si pár hodín na premyslenie a večer zaplaťte len za tú, ktorú ste si vybrali. 

Bojíte sa, že vašou kartou nezaplatíte? Máme bankové spojenia vo väčšine bánk na Slovensku a tak peniaze za služby máme k dispozícii takmer okamžite. Vy tak obratom máte k dispozícii svoje služby a viete si ich prehľadne kontrolovať a upravovať v Správe objednávky. Zabudli ste na niečo? Pošlite akúkoľvek požiadavku na našich špecialistov cez váš osobný prístup.

Podporujete slovenskú firmu

Pelikán síce operuje na viacerých európskych trhoch no vždy bol slovenskou firmou. Kúpou leteniek od slovenského okrídleného špecialistu na letenky a dovolenky podporujete slovenskú firmu

História cestovnej kancelárie Pelikán v 3-minútovom videu

Záleží nám na tom, aby bolo Slovenskou inovatívnou krajinou. Pelikán neuteká do daňových rajov a dane odvádza vo svojej domácej krajine. Aj preto veríme a očakávame, že tým prispievame k prosperite Slovenska. 

Viac ako milión z vás

Odkedy Pelikán rozprestrel svoje krídla a prvýkrát vzlietol do letenkového a dovolenkového biznisu prešlo už takmer 16 rokov. Za tento čas stihol obslúžiť viac ako milión zákazníkov a komunikuje s každým cestujúcim v jazyku, ktorému rozumie. 

Milujeme našu prácu i našich zákazníkov a baví nás robiť to pre vás. Aj preto je názor cestujúcich na naše služby mimoriadne dôležitý. Máte skúsenosť s Pelikánom aj vy? Dajte nám o nej vedieť prostredníctvom Google Reviews. Spolu budeme ďalej rásť a zlepšovať svoje produkty.

Aj vďaka vám môže Pelikán vymýšľať stále nové a nové veci a aj vďaka tomu lietajú naši zákazníci do celého sveta za ceny, ktoré nám iné krajiny môžu len závidieť.

Tak si to skúste – kliknite a roztočte Pelikána!

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (14 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nové najkrajšie rezorty Thajska a letenky do obľúbených destinácií https://t.co/1Ut2NjrfyR #cestopisy11 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Abu Dhabi na 4 noci s letenkami, 4*hotelom a raňajkami za 339€ https://t.co/UY1stZmfEP #dovolenky13 hodín dozadu
28 krásnych zážitkov v Dubaji počas roka 2022. Čo všetko sa oplatí vidieť? https://t.co/ph2lDzrYhr #dovolenky15 hodín dozadu
Najlepšie asfaltové cyklotrasy na Slovensku? Skús týchto desať https://t.co/LeKS2V0Tex #dovolenky16 hodín dozadu
Maroko: treba sa peukázať očkovaním a PCR testom. Povinnosť testu sa má čoskoro zrušiť https://t.co/MFfAF1EGTx16 hodín dozadu
Londýnsky citybreak? Leť z Košíc, Viedne alebo Bratislavy od 28€! https://t.co/T7jZpLQW5v #letenky16 hodín dozadu
Lacné letenky do Bruselu z Bratislavy aj Viedne od 15€! https://t.co/mmNVmiDmLn #letenky16 hodín dozadu
MEGA LACNÉ: Letenky z Košíc do Viedne alebo naopak od 14€ https://t.co/KnILxVDogP #letenky16 hodín dozadu
TOP 6 pobytov v Dubaji od 625€: v centre diania aj priamo na pláži https://t.co/uD631MMc7E #dovolenky17 hodín dozadu
Japonsko sa zrejme otvorí v júni aj zahraničným turistom https://t.co/uV5kjRQ4Qo #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore