Nájdeš nás aj na:

Európa

Odesa z Bratislavy od 28€!

Odesa z Bratislavy od 28€!

Odesa je ukrajinským mestom ako vytrhnutým z knižky. Je pôsobivým energickým a kozmopolitným mestom s neoklasickými pastelovými budovami a slávnymi Potemkinovými schodmi. Objav unikátnu alternatívu aj ty vďaka akciovým letenkám.

Reklama

Lacné letenky na Curacao

Bratislava Priamy let Odesa Priamy let Bratislava
od 28 Rezervuj

Lacné ubytovanie v Odese: Booking.com s Pelikánom

Lacné ubytovanie v Odese vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie v Odese môžeš rezervovať už od 15€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Odese?

Ukrajinské mesto Odesa je opradené históriou a kozmopolitnou atmosférou. Toto prímorské mestečko je skvelou a nenákladnou alternatívou letnej dovolenkovej destinácie. V okolí mesta nájdete mnoho krásnych a veľmi obľúbených piesočných pláží. Najbližšou plážou k mestskému centru je Lanzheron. Vo vzdialenosti len zopár minút ležia i pláže Otrada a Dolphin. Ak vás zaujímajú miesta pri mori, kde sa môžete poriadne zabaviť a vyhodiť si z kopýtka, namierte si do plážového dištriktu Arcadia. Toto miesto je plné klubov, diskoték, každého druhu zábavy a mladistvých vibrácií.

Potemkinove schody prešli kontroverznou rekonštrukciou, stále sú však symbolom mesta a ponúkajú krásny výhľad na prístav. Schody oddelujú Istanbulský park a Grécky park. Prymorsky bulvár je prechádzkou ukážkami neoklasickej architektúry a okolitej zelene.

Tip na aplikáciu: Revolut

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd. Ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma

Tip na prenájom auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

Cestovné doklady do Odesy

Na cestovanie do Odesy potrebujete cestovný pas.

Kedy cestovať do Odesy?

Do Odesy môžete cestovať v priebehu celého roka. V letných mesiacoch je vďaka prímorskej polohe skvelou destináciou na oddychovú letnú dovolenku. V mesiacoch máj, jún a september sú tu príjemné teploty a mesto nie je preplnené návštevníkmi.

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Zľavy pre našich čitateľov

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Letenka + all inclusive v 5* hoteli v Ománe za 703€! https://t.co/j3VDZdIvzE #dovolenky20 hodín dozadu
New York od 279€! Máme 4 letenky. Ktorú si vyberieš? https://t.co/I2cpShWwro #letenky23 hodín dozadu
Splň si sen o Madagaskare: Leť z Prahy s Qatar Airways za 579€! https://t.co/6c8cfUafOy #letenky24 hodín dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj 4 noci, platíš len 3 (špičkové hotely!) https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky24 hodín dozadu
Relax na Slovensku? 8 najlepších wellness pobytov od 69€ https://t.co/PM6ktJqg1M #dovolenky24 hodín dozadu
TOP relax v zime na Slovensku? 8 najlepších wellness pobytov od 69€ https://t.co/PM6ktJqg1M #dovolenky24 hodín dozadu
Dubaj s Turkish Airlines za 259€ + 2 dni v Istanbule ako bonus https://t.co/oAa913u5wr #letenky1 deň dozadu
Pre parlamentné voľby priletí domov o 133% viac Slovákov ako v roku 2016 https://t.co/PXarMem70O #novinky1 deň dozadu
Dubaj s Turkish Airlines za 259€ + 2 dni v Istanbule ako bonus https://t.co/A2IWECT2OF #letenky1 deň dozadu
Vegas, bejby! Je tu super letenka za 379€ (len 1 prestup) https://t.co/1OCM1GZBsl #letenky1 deň dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore